رشته معماری در مجارستان، شرایط و معرفی رشته

معرفی رشته معماری در مجارستان

تحصیل رشته معماری در دانشگاه فنی مهندسی بوداپست، یک برنامه 5 ساله به زبان انگلیسی است که مستقیماً به مدرک کارشناسی ارشد معماری و مهندسی معماری ختم می شود، اما فارغ التحصیل شدن به عنوان لیسانس معماری نیز امکان پذیر است.  مدرک کارشناسی را حداقل در چهار سال ، مدرک کارشناسی ارشد را در حداقل پنج سال تحصیل می توان دریافت کرد.

همچنین دانشجویانی که مدرک کارشناسی را در دانشگاه ­های معماری دیگر کسب کرده اند می توانند به برنامه کارشناسی ارشد  بپیوندند. دروس متناسب با تحصیلات قبلی و نیازهای ویژه آنها خواهد بود. به طور کلی آنها در دو سال آخر برنامه 5 ساله پذیرفته می شوند و حداقل 120 واحد میبایست بگذرانند

شرایط تحصیل معماری در بوداپست مجارستان و معرفی دانشگاه

متقاضیان تحصیل در دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست، جهت تحصیل در مجارستان و ورود به رشته های مهندسی در مقطع کارشناسی، میبایست ابتدا در آزمون ورودی دانشگاه نمره قبولی کسب کنند. یکی‌ از بهترین روش ها برای یادگیری و آمادگی لازم جهت موفقیت در امتحان ورودی دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ شهر بوداپست، ورود به دوره‌های پیش‌مهندسی‌ این دانشگاه می‌باشد متقاضیان می توانند ابتدا به مدت یک سال (دو ترم) و یا یک ترم (از وسط سال) در دوره پیش مهندسی در دانشگاه BME شرکت کنند. متقاضیانی دوره ی یک ترم،  باید بدانند که این دوره ادامه ترم قبلی هست، و متقاضی میبایست به مواردی که در ترم اول تدریس شده است، تسلط داشته باشد.

قابل ذکر است که جهت ورود به دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست، گذراندن دورهٔ پیش‌مهندسی‌ الزامی نیست. متقاضیانی که بدون گذراندن دورهٔ پیش مهندسی‌ قصد ورود به دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست را دارند میبایست بعد از قبولی در امتحان ورودی این دانشگاه، مدرک زبان آیلتس و تافل را ارائه دهند، در عین حال، متقاضیانی که دورهٔ پیش مهندسی‌ را پشت سر گذاشتند نیازی به ارائه این مدارک نخواهند داشت. پس با این تفاسیر علاقه‌مندانی که قصد ورود به دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست را دارند و دارای مدرک زبان نیستند میبایست در دوره‌های پیش مهندسی‌ دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست شرکت کنند.

در حالی‌ که پس از وقوع کوید-۱۹ اکثر کالج‌ها و دانشگاه های شهر بوداپست امکان تدریس آنلاین را به دانشجویان میدهند، دوره های پیش مهندسی فقط به صورت حضوری ارائه میشوند و هدف از آن آماده سازی دانش ریاضی، فیزیک، و زبان انگلیسی متقاضیان برای ورود به دانشگاه می باشد. افرادی که امتحانات پایان ترم این دوره را با معدل قابل قبولی پشت سر بگذارند، می توانند به راحتی وارد رشته مورد علاقه خود در دانشگاه BME شوند و همچنین واجد شرایط ویزای تحصیلی مجارستان هستند. اما اگر نمرات پایانی مناسب نباشند، دانشجو باید در یک امتحان ورودی مجزا شرکت کرده و نمره قبولی کسب کند.

معماری در مجارستان
همین حالا درخواست اپلای بدهید

دانشگاه صنعتی بوداپست BME

 

شهریه ها و اطلاعات تحصیلی

مدت زمان تحصیلات کارشناسی ارشد پیوسته: 5 سال (10 ترم)

مدت زمان تحصیلات کارشناسی: 4 سال (8 ترم)

مدت زمان تحصیلات دکتری: 4 سال (8 ترم)

  • دوره پیش دانشگاهی مهندسی (پیش مهندسی) = 3200 یورو برای هر ترم
  • دوره های کارشناسی = 3200 یورو برای هر ترم
  • دوره های کارشناسی ارشد = 3500-3800 یورو برای هر ترم
  • دوره های دکتری= 4500 یورو برای هر ترم

علاقه‌مندان تحصیل در رشته مهندسی معماری، می‌توانند از دانشگاه صنعتی بوداپست BME پذیرش بگیرند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر بر لینک زیر کلیک نمایید.

دانشگاه صنعتی بوداپست

رشته مهندسی معماری در مجارستان