راهنمای دانشجویی در بوداپست در ابتدای ورود

هدف از خدمات “راهنمای دانشجویی” فراهم کردن امنیت و آسایش شما در همان ابتدای ورود به بوداپست می باشد. با یاری ما می توانید بدون تلف کردن زمان، همراه با صرفه‌ جویی در هزینه‌ ها، تمامی مراحل اولیه لازم را در بدو ورود به مجارستان انجام دهید. علاوه بر ارائه خدمات اولیه، در تمام مدت اقامت شما در بوداپست، آماده حمایت همه جانبه از شما در شرایط اضطراری نیز هستیم.

خدمات اولیه شامل چه مواردی می شوند؟

 • استقبال در فرودگاه و همراهی به محل سکونت موقت
 • رزرو هتل مناسب و معرفی‌ محیط اطراف آن
 • تهیه سیم کارت با تعرفه دانشجویی
 • همراهی به کالج یا دانشگاه و کمک در مراحل ثبت نام
 • تهیه بیمه درمانی دانشجویی
 • کمک و اطلاع رسانی در اجاره یا خرید آپارتمان
 • جمع‌آوری مدارک لازم جهت تغییر ویزای دانشجویی به کارت اقامت دانشجویی
 • راهنمایی‌ جهت باز کردن حساب بانکی‌

کاربر گرامی‌، این خدمات به همین ترتیبی که بیان شده، ارائه میشوند و شامل جزئیات بیشتری می‌باشند. تا جای ممکن جزئیات در این تارنما ذکر شده، لطفا برای جزئیات بیشتر با ما تماس حاصل فرمائید. هزینه خدمات ذکر شده به عهده دانشجو می‌ باشد و به طور جداگانه در فرودگاه به هنگام دیدار درخواست می شود.

نکته: خدمات ذکر شده تمام مسئولیت راهنما را در بر نمیگیرد. بلکه ما به عنوان راهنما در مقابل دانشجو مسئولیت پذیر بوده، و در تمامی مراحل پیش بینی‌ نشده نیز او را همراهی خواهیم کرد.

به عنوان دانشجو چه تجهیزاتی باید به همراه داشته باشم ؟ ​​​

تا جای ممکن از آوردن بار اضافی خودداری کنید. به همراه داشتن لباس اضافی اشتباهی‌ است که تقریبا همه دانشجو ها انجام می دهند. زندگی‌ دانشجویی در کشور خارجی‌ تحولاتی در شما ایجاد می‌کند و ممکن است هیچکدام از لباس هایی که میاورید را در آینده استفاده نکنید. مخصوصاً که اکثر قیمت ها به ایران مشابه هستند.

در صورت نیاز بعد از چند ماه که اقوام به ملاقات شما می آیند، دیگر وسایلتان را با خود می‌ آو‌رند. بوداپست شهری کوچک با سیستم حمل و نقل ارزان، کارا و متنوع است، که شرایط را برای فراهم سازی لوازم مورد نیاز، هموار می‌کند. قیمت ها در مجارستان بسیار به قیمت ها در ایران مشابه هستند. پس به همین دلیل تا جای ممکن از حمل کردن وسایل اضافی خودداری کنید. به نظر ما وسایل و تجهیزات مهم از قبیل زیر می‌باشد:

 • مدارک مرتبط به پذیرش دانشگاه
 • گوشی تلفن همراه
 • لپ تاپ در صورت امکان
 • پول به اندازه کافی
 • یک دست ملافه (پتو، در صورت امکان)

بیشتر خانه ها دارای وسایل رختخواب نیستند. بعضی‌ وقت ها ممکن است خانه را شب اجاره کنید، و زمان برای تهیه وسایل رختخواب نداشته باشید.

سوالات متداول

۱) چرا به راهنمای دانشجویی نیاز داریم؟

 • هدف از ارائه این سرویس ایجاد شرایط آرام و مطمئن برای دانشجویان عزیز از هنگام ورود به کشور مجارستان است. شما متقاضی عزیز جهت دریافت کمک‌های لازم در شرایط  متفاوت به یک تیم مطمئن که مسئولیت روند کارهای اولیه را به عهده گرفته، نیاز دارید. نا گفته نماند که هدف از ایجاد خدمات راهنمای دانشجویی همچنین ایجاد رابطه نزدیک با دانشجویان و ساپورت آنها در مواقع اضطراری میباشد.

۲) در چه شرایطی امکان درخواست سرویس راهنمای دانشجویی وجود دارد؟

در صورتی که متقاضیان عزیز از ابتدا جهت درخواست پذیرش تحصیلی با شرکت راهنمای مجارستان اقدام کرده باشند، می‌توانند از مزایای سرویس راهنما دانشجویی بهره‌مند شوند.

۳) از چه زمانی می‌بایست برای درخواست سرویس راهنما اقدام کنیم؟

از متقاضیان عزیز درخواست داریم که پس از مراجعه به سفارت همراه با همکاران ما در ایران، با شرکت راهنمای مجارستان جهت هماهنگی و دریافت اطلاعات اولیه با ما تماس حاصل نمایند.

۴) چطوری برای اجاره آپارتمان اقدام کنیم؟

طبق تجربه، اجاره آپارتمان مناسب یکی از مهمترین مسائلی است که متقاضیان به آن توجه دارند. مسئله اجاره ملک در وهله اول مستلزم دریافت اطلاعات کامل درباره شرایط آپارتمان‌ها و مناطق خوب شهر میباشد. شرکت راهنمای مجارستان با ارسال مطالب و ویدئوهای مفید، این موارد را به شما منتقل خواهد کرد و بعد از اینکه تاریخ ورود دانشجو مشخص شود، آپارتمان مناسب را برای دانشجو فراهم خواهد کرد. جهت دیدن آپارتمان های اجاره حال حاضر می‌توانید به  بخش شرکت املاک راهنمای مجارستان مراجعه نمایید، www.broapartments.com

۵) با خودم چقدر پول می‌توانم بیارم؟

طبق تجربه، اجاره آپارتمان مناسب یکی از مهمترین مسائلی است که متقاضیان به آن توجه دارند. مسئله اجاره ملک در وهله اول مستلزم دریافت اطلاعات کامل درباره شرایط آپارتمان‌ها و مناطق خوب شهر میباشد. شرکت راهنمای مجارستان با ارسال مطالب و ویدئوهای مفید، این موارد را به شما منتقل خواهد کرد و بعد از اینکه تاریخ ورود دانشجو مشخص شود، آپارتمان مناسب را برای دانشجو فراهم خواهد کرد. جهت دیدن آپارتمان های اجاره حال حاضر می‌توانید به  بخش شرکت املاک راهنمای مجارستان مراجعه نمایید، www.broapartments.com

۶) آیا قرص و دارو میتوانم حمل کنم؟

اگر تعداد آنها خیلی زیاد نباشد، ایرادی ندارد.

۷) آیا آوردن ادویه می‌تواند مشکل‌ساز شود؟

تا جایی که تجربه کردیم‌ خیر، اما همه ادويه ها در بوداپست قابل خریداری می‌باشند.

۸) پریز برق چند ولت است و دو شاخه هست یا سه شاخه؟

دوشاخه و ۲۲۰ ولت بیشتر نیست.

۹) وقتی رسیدم به فرودگاه چیکار کنم؟

به محض ورود به محیط داخلی فرودگاه میتوانید با اینترنت فرودگاه وصل بشید و پیغام راهنمای خود را خواهید دید، ایشان در قسمت انتظار هستند تا شما را ملاقات کنند و تا آن لحظه میتوانید در ارتباط باشید.

۱۰) آیا پولی که همراه دارم را به واحد مجاری فورینت تبدیل کنم؟

خیر،  تبدیل کردن پول قبل از ورود به مجارستان و همچنین در محیط فرودگاه را به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌کنیم.

۱۱) به غیر از هزینه‌ سرویس راهنما چه هزینه های دیگری را می‌بایست بدانیم‌؟

تمام هزینه‌ها به عهده خود متقاضیان میباشد، به عنوان‌مثال، هزینه‌ تاکسی از فرودگاه تا محل اقامت تقریبا ۲۰ الی ۲۵ یورو میباشد.

۱۲) چه زمانی میتوانم حساب بانکی باز کنم؟

از لیست مراحل اولیه، حساب بانکی آخرین مرحله خواهد بود. حساب بانکی فقط بعد از دریافت کارت اقامت قابل باز کردن‌ میباشد و فقط با داشتن آپارتمان (آدرس محل اقامت) می‌توان کارت اقامت دریافت کرد. به همین دلیل لیست مراحل اولیه به ترتیب در صفحه قابل مشاهده است و روند انجام آنها نیز به همان ترتیب خواهد بود.