راهنمای دانشجویی در بوداپست مجارستان

راهنمای دانشجویی در بوداپست در ابتدای ورود

هدف از خدمات “راهنمای دانشجوییفراهم کردن امنیت و آسایش شما در همان ابتدای ورود به بوداپست می‌باشد.علاقه مندان به تحصیل در مجارستان با یاری ما می‌توانید بدون تلف کردن زمان، همراه با صرفه‌ جویی در هزینه‌‌ها، تمامی مراحل اولیه لازم را در بدو ورود به مجارستان انجام دهید. علاوه بر ارائه خدمات اولیه، در زمینه اخذ ویزای تحصیلی مجارستان، تحصیل  در بوداپست و دانشگاه‌های معتبر این کشور،  تمام مدت اقامت شما در بوداپست، آماده حمایت همه جانبه از شما در شرایط اضطراری نیز هستیم.

خدمات اولیه شامل چه مواردی می شوند؟

 • استقبال در فرودگاه و همراهی به محل سکونت موقت
 • رزرو هتل مناسب و معرفی‌ محیط اطراف آن
 • تهیه سیم کارت با تعرفه دانشجویی
 • همراهی به کالج یا دانشگاه و کمک در مراحل ثبت نام
 • تهیه بیمه درمانی دانشجویی
 • کمک و اطلاع رسانی در اجاره یا خرید آپارتمان
 • جمع‌آوری مدارک لازم جهت تغییر ویزای دانشجویی به کارت اقامت دانشجویی
 • راهنمایی‌ جهت باز کردن حساب بانکی‌

کاربر گرامی‌، این خدمات به همین ترتیبی که بیان شده، ارائه میشوند و شامل جزئیات بیشتری می‌باشند. تا جای ممکن جزئیات در این تارنما ذکر شده، لطفا برای جزئیات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید. هزینه خدمات ذکر شده به عهده دانشجو می‌ باشد و به طور جداگانه در فرودگاه به هنگام دیدار درخواست می‌شود.

نکته: خدمات ذکر شده تمام مسئولیت راهنما را در بر نمیگیرد، بلکه ما به عنوان راهنما در مقابل دانشجو مسئولیت پذیر بوده و در تمامی مراحل پیش بینی‌ نشده نیز او را همراهی خواهیم کرد.

به عنوان دانشجو چه تجهیزاتی باید به همراه داشته باشم ؟ ​​​

تا جای ممکن از آوردن بار اضافی خودداری کنید. به همراه داشتن لباس اضافی اشتباهی‌ است که تقریبا همه دانشجو‌ها انجام می‌دهند. زندگی‌ دانشجویی در کشور خارجی‌ تحولاتی در شما ایجاد می‌کند و ممکن است هیچکدام از لباس‌هایی که می‌آورید را در آینده استفاده نکنید. مخصوصاً که اکثر قیمت‌ها به ایران مشابه هستند.

در صورت نیاز بعد از چند ماه که اقوام به ملاقات شما می‌آیند، دیگر وسایلتان را با خود می‌‌آو‌رند. بوداپست شهری کوچک با سیستم حمل و نقل ارزان، کارا و متنوع است، که شرایط را برای اقامت تحصیل در مجارستان و فراهم سازی بستری مناسب، تهیه لوازم مورد نیاز، هموار می‌کند. قیمت‌ها و هزینه‌های زندگی در مجارستان بسیار به قیمت‌ها در ایران مشابه هستند. پس به همین دلیل تا جای ممکن از حمل کردن وسایل اضافی خودداری کنید. به نظر ما وسایل و تجهیزات مهم از قبیل زیر می‌باشد:

 • مدارک مربوط به پذیرش دانشگاه
 • گوشی تلفن همراه
 • لپ تاپ در صورت امکان
 • پول به اندازه کافی
 • یک دست ملافه (پتو، در صورت امکان)

بیشتر خانه ها دارای وسایل رختخواب نیستند. بعضی‌ وقت ها ممکن است خانه را شب اجاره کنید، و زمان برای تهیه وسایل رختخواب نداشته باشید.

سوالات متداول

در صورتی که متقاضیان عزیز از ابتدا جهت درخواست پذیرش تحصیلی با شرکت راهنمای مجارستان اقدام کرده باشند، می‌توانند از مزایای سرویس راهنما دانشجویی بهره‌مند شوند.

از متقاضیان عزیز درخواست داریم که پس از مراجعه به سفارت مجارستان همراه با همکاران ما در ایران، با شرکت راهنمای مجارستان جهت هماهنگی و دریافت اطلاعات اولیه با ما تماس حاصل نمایند.

طبق تجربه، اجاره آپارتمان مناسب یکی از مهمترین مسائلی است که متقاضیان به آن توجه دارند. مسئله اجاره خانه در بوداپست در وهله اول مستلزم دریافت اطلاعات کامل درباره شرایط آپارتمان‌ها و مناطق خوب شهر میباشد. شرکت راهنمای مجارستان با ارسال مطالب و ویدئوهای مفید، این موارد را به شما منتقل خواهد کرد و بعد از اینکه تاریخ ورود دانشجو مشخص شود، آپارتمان مناسب را برای دانشجو فراهم خواهد کرد. جهت دیدن آپارتمان های اجاره حال حاضر می‌توانید به  بخش شرکت املاک راهنمای مجارستان مراجعه نمایید، www.broapartments.com

همانطور که گفته شد، اجاره آپارتمان مناسب یکی از مهمترین مسائلی است که متقاضیان با توجه  به اطلاعات کامل ملک مسکونی ،شرایط  جغرافیایی و موقعیت شهری مناسب با بودجه خود برنامه ریزی کنند و نسبت به اجاره خانه اقدام نمایند . شرکت راهنمای مجارستان با ارسال مطالب و ویدئوهای مفید، این موارد را به شما منتقل خواهد کرد و بعد از اینکه تاریخ ورود دانشجو مشخص شود، آپارتمان مناسب را برای دانشجو فراهم خواهد کرد. جهت دیدن آپارتمان های اجاره حال حاضر می‌توانید به  بخش شرکت املاک راهنمای مجارستان مراجعه نمایید، www.broapartments.com

اگر تعداد آنها خیلی زیاد نباشد، ایرادی ندارد.

تا جایی که تجربه کردیم‌ خیر، اما همه ادويه ها در بوداپست قابل خریداری می‌باشند.

به محض ورود به محیط داخلی فرودگاه میتوانید با اینترنت فرودگاه وصل بشید و پیغام راهنمای خود را خواهید دید، ایشان در قسمت انتظار هستند تا شما را ملاقات کنند و تا آن لحظه میتوانید در ارتباط باشید.

خیر،  تبدیل کردن پول قبل از ورود به مجارستان و همچنین در محیط فرودگاه را به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌کنیم.

تمام هزینه‌ها به عهده خود متقاضیان میباشد، به عنوان‌مثال، هزینه‌ تاکسی از فرودگاه تا محل اقامت تقریبا ۲۰ الی ۲۵ یورو میباشد.

از لیست مراحل اولیه، حساب بانکی آخرین مرحله خواهد بود. حساب بانکی فقط بعد از دریافت کارت اقامت قابل باز کردن‌ میباشد و فقط با داشتن آپارتمان (آدرس محل اقامت) می‌توان کارت اقامت دریافت کرد. به همین دلیل لیست مراحل اولیه به ترتیب در صفحه قابل مشاهده است و روند انجام آنها نیز به همان ترتیب خواهد بود.