دانشگاه متروپولیتن بوداپست

دانشگاه متروپولیتن بوداپست در مجارستان، یکی از گزینه‌های برتر تحصیلی در اروپا برای دانشجویان رشته‌های هنر، عکاسی و مدیریت است. این دانشگاه در واقع یک دانشگاه خصوصی می‌باشد که در سال 2000 با شعار الهام گرفته از خلاقیت تاسیس شد. اما متد آموزشی این دانشگاه کاملا منطبق با فرآیند بلونیا بوده و مشتمل بر ارائه دامنه گسترده‌ای از برنامه‌های تحصیلی در قالب 3 دوره آمادگی، کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌باشد.

در ادامه به معرفی رشته‌های تحصیلی و شرایط دریافت پذیرش برای شما که قصد تحصیل در مجارستان را دارید، خواهیم پرداخت.‌

دانشگاه متروپولیتن بوداپست مجارستان

کشور: (مجارستان)
سال تاسیس: ۲۰۰۰
تعداد دانشجویان: ۸۰۰۰
رنک دانشگاه:  

 شناسه 

 ۱۰۳۴۸۰۰۰۳۹

وبسایت: https://international.metropolitan.hu/

فهرست محتوا

معرفی دانشگاه، بررسی رشته‌ها و هزینه‌ها

دانشگاه متروپولین مجارستان

این مرکز آموزش عالی به‌عنوان کالج ارتباطات و تجارت بوداپست دوره‌های کارشناسی BA و مکاتبات در ارتباطات تجاری، ارتباطات بین‌المللی، درجه مشترک در ارتباطات یا همان روزنامه‌نگاری و خدمات عمومی و اقتصادی اروپا را از سال ۲۰۰۱ به دانشجویان علاقه‌مند این رشته‌ها ارائه نموده است.

ضمن اینکه این دانشگاه در سال ۲۰۰۳ به‌عنوان یک مؤسسه آموزش بزرگسالان نیز معروف و اعتبار گرفت. این دانشگاه دوره‌های آموزش خبرنگاری تلویزیون را با همکاری تلویزیون عمومی مجارستان آغاز نموده است. از دیگر بخش‌های آموزشی این دانشگاه می‌توان به بخش زبان اشاره نمود که به‌عنوان یک مرکز رسمی آزمون زبان در ITK، EURO، Origo  و TOEIC  فعالیت دارد و دوره‌های منظم تجاری ویژه‌ای را برای متقاضیان ارائه می‌نماید.

آکادمی تجارتBKF نیز دوره‌های ویژه‌ای را در سطح متوسط و پیشرفته ارائه می‌کنند و دانشجویان می‌توانند کیفیت و توانایی مرتبط به حرفه خود را در گروه‌های مطالعاتی ۱۲ تا ۱۸ نفر در پردیس این دانشگاه که در حومه شهر بوداپست است، ارتقا دهند.

ساختمان اصلی این دانشگاه که دارای بخش‌های مجهز و مدرن است، به‌تازگی بازسازی شده است. ضمن اینکه یک ساختمان کاملاً جدید با تکنولوژی‌های بالا در سال ۲۰۰۵ با حمایت اتحادیه اروپا در این مجموعه تأسیس شد.

علاوه بر دوره‌های کارشناسی دوره‌های فنی و کارشناسی ارشد دوره‌های شرکت در زمینه ارتباطات، ارتباطات تجاری و مدیریت عمومی اروپا جزو مواردی است که در دانشگاه متروپولیتن مجارستان ارائه می‌شود.

همان گونه که در این بخش اشاره شد آکادمی تجارت BKF نیز دوره‌های ویژه‌ای برای دانشجویان ارائه می‌کند که به‌صورت دوزبانه به مطالعات ارتباطات و رسانه‌ها، تجارت، اقتصاد و بازاریابی، جهانگردی و مهمان‌نوازی، هنرهای کاربردی و رسانه‌ای تمرکز دارد.

برنامه‌های مطالعاتی این دانشگاه توسط الزامات اعتبارسنجی جدید مجارستان کار خود را پیش می‌برد. در حال حاضر برنامه BA  و Bsc  در حال اجرا در رشته‌های ارتباطات مطالعات رسانه‌ای، تجارت و مدیریت، تجارت بین‌الملل، تجارت و بازاریابی، گردشگری و خدمات عمومی است.

در سال ۲۰۰۹، MET کالج جهانگردی هلر فارکاس را ادغام کرد و انستیتوی هنرهای تجسمی را با برنامه‌های لیسانس در رشته‌های عکاسی، گرافیک، طراحی رسانه، فیلم‌برداری، فیلم و مطالعات رسانه بنا کرد و از سال ۲۰۱۰ این بخش آغاز به کار نمود.

شرایط اخذ پذیرش از Budapest Metropolitan University

این دانشگاه دارای شاخه‌های مختلفی از جمله هنر، ارتباطات، کسب و کار، توریستی و جهانگردی و … است.

چنان چه دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه متروپولیتن مجارستان را دارند و نیاز به ارتقا زبان انگلیسی دارند، می‌توانند به مدت یک الی دو ترم در این دانشگاه از دوره‌های آموزشی زبان انگلیسی بهره‌مند شوند. (لازم به ذکر است فقط متقاضیانی که کمیته مصاحبه تشخیص می‌دهند نیاز به دوره آمادگی زبان دارند می‌توانند در این دوره‌های زبان شرکت کنند)

دوره‌های پیش نیاز

توجه! دوره‌های پیش نیاز فقط برای متقاضیانی طراحی شده است که پس از انتخاب رشته مناسب و مصاحبه با مسئولین دانشگاه، دانشگاه متروپولیتن نسبت به سطح علمی این افراد، آن‌ها را به دوره‌های پیش نیاز دعوت می‌کند.​

مدارک لازم برای گرفتن پذیرش در دانشگاه متروپولیتن

رشته‌های مقطع کارشناسی دانشگاه متروپولیتن مجارستان عبارت‌اند از :

مدارک لازم جهت پذیرش در مقطع کارشناسی:

هزینه تحصیل در دانشگاه متروپولیتن در مقطع کارشناسی:

رشته‌های مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه متروپولیتن مجارستان عبارت‌اند از :

مدارک لازم جهت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد:

هزینه تحصیل در دانشگاه متروپولیتن در مقطع کارشناسی ارشد:

لازم به ذکر است که جهت تحصیل در دانشگاه متروپولیتن مجارستان، هزینه یک سال تحصیلی خود را میبایست هنگام دریافت پذیرش پرداخت کنید.

خدمات دانشجویی دانشگاه متروپولیتن مجارستان

یکی از موارد مهم برای تحصیل دانشجویان در مجارستان بعد از پذیرش از دانشگاه، مسئله محل اقامت و اسکان آنها است. دانشگاه متروپولیتن بوداپست دارای دو خوابگاه خودگردان است که یکی از آنها در مرکز شهر و دیگری در کنار دانشگاه قرار دارد.

 شرایط خوب و مناسب حمل‌ونقل در این کشور به‌گونه‌ای است که امکان جابه‌جایی دانشجویان به دانشگاه حتی از دورترین خوابگاه‌ها، ظرف مدت ۳۰ دقیقه امکان‌پذیر خواهد بود. از دیگر خدمات ارائه شده برای دانشجویان این دانشگاه می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

مزایای تحصیل در دانشگاه متروپولیتن بوداپست

تحصیل در یک دانشگاه در کشور اروپایی دارای مزایای بسیاری برای دانشجویان بین‌الملل خواهد بود. ما در این بخش به شرح برخی مزایای تحصیل در دانشگاه متروپولیتن مجارستان می‌پردازیم:

همه این موارد از جمله مزایای تحصیل برای دانشجویان در دانشگاه متروپولیتن مجارستان است.

بورسیه تحصیلی در دانشگاه متروپولیتن مجارستان

این دانشگاه نیز مانند بسیاری از دانشگاه‌های برتر در کشور مجارستان به دانشجویان خود بورسیه تحصیلی اعطا می‌نماید. این مرکز جزو آن دسته از دانشگاه‌هایی است که با اعطای بورسیه تحصیلی سعی در جذب و حمایت از دانشجویان بااستعداد می‌نماید. دریافت بورسیه و کمک‌هزینه تحصیلی در این دانشگاه به دو صورت گرنت و بورسیه دانشجویان ارائه می‌شود. شرایط و مشخصات لازم برای دریافت این بورسیه ها به شرح زیر است:

گرنت یا کمک‌هزینه تحصیلی  METU

این برنامه مربوط به همه دانشجویان مشغول به تحصیل در برنامه‌های فول تایم این دانشگاه است که شهریه تحصیلی پرداخت می‌کنند و از معدل خوبی هم برخوردار هستند.

بورسیه زندگی عمومی

این بورسیه مخصوص دانشجویانی است که فعالانه در زندگی عمومی دانشگاه همکاری می‌کند و در توسعه جامعه  METU سهیم هستند.

بورسیه حرفه‌ای و علمی

این بورسیه به دانشجویان فعالی که فراتر از شرایط برنامه درسی روتین در ترم آخر عمل می‌کنند، اعطا می‌شود.

بورسیه ورزشی

این بورسیه همان گونه که از نام آن پیداست، مخصوص به دانشجویانی است که هم‌زمان با تحصیل فعالیت‌های ورزشی قهرمانی در طول شش ماه آخر دوره تحصیلی دارند.

بورسیه برتر MNB

 این برنامه کمک‌هزینه تحصیلی با حمایت بانک مرکزی مجارستان به ۲۰ دانشجوی کارشناسی و یک دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه متروپولیتن بوداپست اعطا می‌شود.

بورسیه آموزش عالی ملی

این بورسیه شامل تمامی دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد این دانشگاه است که بتوانند برتری تحصیلی خود را اثبات نماید.

لازم به ذکر است که شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه متروپولیتن مجارستان فراهم است؛ ولی این مسئله‌ای کاملاً رقابتی است و به‌راحتی و برای هر شخص محقق نمی‌شود. چرا که نیازمند تلاش و پشتکار دانشجو و دارابودن مدارک لازم است.

سخن پایانی

همانطور که توضیح دادیم دانشگاه متروپولیتن بوداپست (Metropolitan University Budapest) یکی از دانشگاه‌های برجسته در مجارستان است. این دانشگاه در سال ۲۰۰۰ تأسیس شد و در بوداپست، پایتخت مجارستان، قرار دارد. دانشگاه متروپولیتن بوداپست با ارائه برنامه‌های تحصیلی متنوع و کیفیت آموزشی بالا، شهرت و جایگاه قابل توجهی در میان دانشگاه‌های مجارستانی دارد.

این دانشگاه به طور رسمی تحت نظارت و وزارت آموزش عالی و علمی مجارستان فعالیت می‌کند و در رشته‌های تحصیلی مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را به دانشجویان ارائه می‌دهد. برنامه‌های تحصیلی دانشگاه متروپولیتن بوداپست در زمینه‌های مختلف از جمله علوم انسانی، مدیریت، روابط بین‌الملل، رسانه‌ها و ارتباطات، حقوق و علوم اجتماعی، فناوری اطلاعات و موارد دیگر می‌باشد.

با تکیه بر کادر اساتید و متخصصان مجرب و متعهد، دانشگاه متروپولیتن بوداپست به دانشجویان فرصتی مناسب برای به دست آوردن دانش و مهارت‌های لازم در زمینه تخصصی خود می‌دهد. همچنین، دانشگاه با ارتباطات بین‌المللی و همکاری با دانشگاه‌ها و سازمان‌های بین‌المللی، فرصت‌های تبادل دانشجویی و پژوهشی را نیز برای دانشجویان خود فراهم می‌کند.

دانشگاه متروپولیتن بوداپست، با بسترهای آموزشی و تحقیقاتی مدرن، کتابخانه‌های کامل و منابع الکترونیکی، امکانات ورزشی و فرهنگی و همچنین فضاهای زندگی دانشجویی مناسب، محیطی مستقل و دوستانه را برای دانشجویان خلق می‌کند.

در نهایت، دانشگاه متروپولیتن بوداپست به عنوان یکی از موسسات برتر آموزش عالی در مجارستان، به دانشجویان فرصتی فراهم می‌کند تا در یک محیط آکادمیک برجسته، به دستاوردهای بزرگی دست یابند و آینده‌ی شغلی موفقی را بسازند.

یکی از ارزانترین و بهترین دانشگاه اروپا متروپولیتن

تصاویر دانشگاه متروپولیتن بوداپست مجارستان

سوالات متداول

 • انتخاب رشته‌ تحصیلی
  آماده کردن مدارک لازم
  ارسال درخواست از طریق وب سایت دانشگاه -بارگذاری تمام اسناد و پرداخت هزینه ها قبل از مهلت مقرر
  دریافت نامه پذیرش مشروط- پرداخت شهریه

 • ترجمه رسمی آخرین مدرک تحصیلی همراه با ریز نمرات مربوطه
  کپی پاسپورت با اعتبار بیش از ۶ ماه
  رسید پرداخت هزینه درخواست به مبلغ ۱۵۰€ (یورو)

 • علوم ارتباطات و رسانه
 • اقتصاد و حسابداری
 • روابط بین الملل
 • اقتصاد بین الملل و تجارت
 • طراحی گرافیک
 • مدیریت و بازرگانی...

 • ترجمه رسمی مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات
 • اسکن پاسپورت
 • انگیزه نامه و رزومه
 • پورتفولیو یا نمونه کار قبلی

 • انیمیشن، طراحی گرافیک، تصویر، فیلم و رسانه: ۳۷۰۰ یورو
  طراحی رسانه، عکاسی، نمایش، طراحی محیط زیست: ۳۶۰۰ یورو
  علوم ارتباطات و رسانه، اقتصاد و حسابداری، روابط بین المللی، اقتصاد بین الملل و تجارت، ، مدیریت و بازرگانی، جهانگردی و پذیرایی، تجارت و بازاریابی: ۲۷۰۰ یورو

 • گرنت یا کمک‌هزینه تحصیلی METU
 • بورسیه زندگی عمومی-بورسیه حرفه‌ای و علمی
 • بورسیه ورزشی
 • بورسیه آموزش عالی ملی

One thought on “دانشگاه متروپولیتن بوداپست، معرفی و بررسی رشته ها و هزینه ها

  • پیام میگوید:

   سلام دوست عزیز،

   بله، خدا رو شکر امکانش هست، البته به زوج‌ها تعلق میگیره و دانشجوهای زیر ۱۷ که میتونن یکی از والدین رو با خودشون بیارن

  • پیام میگوید:

   سلام دوست عزیز،

   در حال حاضر در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا امکان اقدام برای فاند هست، لطفا در قسمت وبلاگ و در صفحهٔ بوریس Stipendium این مورد رو مطالعه کنید

  • پیام میگوید:

   سلام
   این دانشگاه در وحلهٔ اول می‌خواد انگیزهٔ شما رو بسنجه. مصاحبه به ۳ قسمت تقسیم می‌شه، قسمت اول در مورد دلیل علاقهٔ شما به رشته‌ای که انتخاب کردید هست، قسمت دوم در مورد دلیل انتخاب کشور مجارستان برای تحصیل و قسمت سوم دلیل انتخاب این دانشگاه. از همه مهمتر اینه که شما با آرامش صحبت کنید و انگیزهٔ مثبت خودتون رو نشون بدید. برای شما آرزوی موفقیت می‌کنم و بدونید که ما برای انجام مراحل ثبت نام این دانشگاه هیچ هزینه‌ای از متقاضیان دریافت نمی‌کنیم بلکه کمکشون هم می‌کنیم. اگر مایل بودید حتما از طریق ما اقدام کنید.

  • پیام میگوید:

   سلام

   شما برای تحصیل در مجارستان به مدرک زبان نیازی ندارید مگر اینکه بخواید برای دانشگاه فنی برای مقطع ارشد اقدام کنید. در غیر این صورت به مدرک زبان نیزی ندارید.

 1. سعید سایا میگوید:

  سلام من ۳۳ سال سنمه و دارای مدرک کارشناسی مدیریت گردشگری و کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی گردشگری از دانشگاه دولتی و معتبر و مدرک زبان ندارم آیا امکان پذیرش برای من وجود داره؟

  • پیام میگوید:

   دوست عزیز سلام، در کل شما برای دریافت ویزای تحصیلی در مجارستان شرایط مساعدی دارید و میتونید اقدام کنید. دانشگاه مترپلیتن مثل دانشگاهای دیگهٔ مجارستان مدرک زبان نمیخواد اما خوب مصاحبه داره و شما باید قادر به صحبت در مصاحبه و توضیح دربارهٔ انگیزتون باشید. به غیر از این دانشگاه دانشگاه IBS هم هست که شرایط خوبی داره، برای اطلاعات بیشتر لطفا وقت مشاوره بگیرید. ممنونیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *