دانشگاه سملوایز مجارستان

معرفی دانشگاه، بررسی رشته‌ها و هزینه‌ها

دانشگاه سملوایز (Semmelweise University)، در شهر بوداپست، پایتخت مجارستان واقع شده است. سملوایز با بیش از 250 سال قدمت، یکی از بزرگ ترین دانشگاه های علوم پزشکی در اروپای مرکزی می باشد. همچنین،جزو اولین دانشگاهای مجارستان بود که تدریس به زبان های انگلیسی و آلمانی برای دانشجو های بین المللی که قصد تحصیل در مجارستان را دارند، آغاز کرد.

semmelweis university

سملوایز سالانه میزبان دانشجو های بسیاری از بیش از 70 کشور جهان می باشد. علاوه بر تدریس علوم پزشکی، بخش بزرگی از مراکز درمانی کشور مجارستان نیز متعلق به دانشگاه سملوایز است. این دانشگاه سالانه کنفرانس های علمی زیادی در کشور های مختلف برگزار می کند. از این رو، از شهرت آکادمیک بسیار بالایی در سطح بین المللی برخوردار است.

مدرک دانشگاه سملوایز در تمامی کشور ها برای کار قابل قبول می باشد. حتی فارغ التحصیلان دانشگاه سملوایز برای کار در دیگر کشور های اروپایی نیازی به گذراندن هیچ دوره و یا امتحانی ندارند.

همچنین، طبق تجربیات ما، اکثر دانشجویان سملوایز در دریافت اجازه کار در کشور هایی چون آمریکا و استرالیا که نیاز به امتحان تعیین سطح علمی دارند نیز بسیار موفق بوده اند.

پزشکی در دانشگاه سملوایز

2 سال اول شامل درس های تئوری مانند آناتومی، بیوشیمی، فیزیولوژی می باشد. در سال سوم درس های تئوری پاتوفیزیولوژی، میکروبیولوژی، و ایمونولوژی به همراه درس های بالینی پاتولوژی و پزشکی داخلی تدریس می شوند. از سال چهارم به بعد، اکثر درس ها به صورت عملی و در کلینیک های دانشگاه برگزار می شوند.

تمامی درس های رشته پزشکی در دانشگاه سملوایز به انگلیسی تدریس می شوند. البته کلاس های آموزش زبان مجاری پایه نیز طی 2 سال اول برگزار می شوند. یادگیری زبان مجاری در 2 سال اول، شما را در گفتگو با بیماران در سال های بعدی، کمک خواهد کرد. برای اطلاع از شرایط تحصیل پزشکی در مجارستان، بر روی لینک زیر کلیک کنید!

دندانپزشکی در دانشگاه سملوایز

در رشته دندانپزشکی 3 سال اول به درس های تئوری اختصاص یافته است. از جمله فیزیولوژی، آناتومی، بیو شیمی، فیزیک، و غیره. در سال سوم، کمی به تکنیک های عملی و معرفی روش های درمانی مختلف در کلینیک نیز اضافه می شود. در 2 سال آخر، دانشجویان به تکمیل تمرینات بالینی در کلینیک ها می پردازند. برای اطلاع از شرایط تحصیل دندانپزشکی در مجارستان بر روی لینک زیر کلیک کنید.

داروسازی در دانشگاه سملوایز

در سال اول و دوم، دروس پایه تدریس می شود تا بار علمی دانشجو برای شرکت در دروس اختصاصی در سال های بعدی بالا برود. دانشجویان در سال سوم و چهارم به یادگیری دانش تخصصی داروسازی در دپارتمان ها و آزمایشگاه های مختلف دانشگاه سملوایز می پردازند.

در سال پنجم، دانشجویان باید برای تمرینات کاربردی در داروخانه ها و یا شرکت های دارو سازی در مجارستان اقدام کنند. با مدرک داروسازی سملوایز می توانید در داروخانه ها، شرکت های داروسازی، آزمایشگاه ها، مراکز تحقیقاتی دارویی، و شرکت های بازرگانی دارویی، در سراسر جهان، مشغول به کار شوید. برای اطلاع از شرایط تحصیل داروسازی در مجارستان بر روی لینک زیر کلیک کنید.

فیزیوتراپی در دانشگاه سملوایز

امتحان ورودی دانشگاه سملوایز

امتحان ورودی از سوالات چهار گزینه ای از دروس زیست شناسی، شیمی و انگلیسی تشکیل شده است. بعد از آزمون کتبی، متقاضی موظف است در مصاحبه ای که با اساتید دانشگاه برگزار می گردد شرکت کند تا شخصیت و رفتار، تسلط شخص به زبان انگلیسی و سطح دانش او سنجیده شود.

برای دانلود نمونه سوالات شما می توانید از طریق لینک زیر اقدام کنید !

 

در ادامه هر سال تحصیلی، شهریه ها طبق همان قیمت ذکر شده باید طبق روند زیر پرداخت شود:

قبل از اول سپتامبر (شهریور) هر سال: پرداخت شهریه ترم اول

قبل از اول فوریه (بهمن) هر سال: پرداخت شهریه ترم دوم

Previous
Next

دیگر رشته های تحصیلی در دانشگاه Semmelweise

4 thoughts on “دانشگاه سملوایز مجارستان معرفی و بررسی رشته‌ها و شهریه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.