دندانپزشکی در مجارستان، بررسی کامل شرایط و دانشگاه ها

دندانپزشکی در مجارستان و معرفی دانشگاه های معتبر

4 دانشگاه معتبر جهت تحصیل دندانپزشکی در مجارستان وجود دارد. دانشگاه سملوایز (Semmelweis) در شهر بوداپست، پایتخت مجارستان، محبوب ترین آنهاست. دانشگاه سِگد (Szeged) در شهر سِگد، دانشگاه پِچ (Pecs) در شهر پِچ، و دانشگاه دِبرسن (Debrecen) در شهر دِبرسن، دیگر دانشگاه ها جهت تحصیل پزشکی در مجارستان هستند که از اعتبار جهانی بسیار بالایی برخوردارند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

طول تحصیل در رشته دندانپزشکی در مجارستان 5 سال و یا 10 ترم می باشد. شروع سال تحصیلی برای تمامی رشته های علوم پزشکی، ماه سپتامبر است، همچنین تحصیل دندانپزشکی در تمامی دانشگاه های زیر کاملا به زبان انگلیسی می باشد.

نکته مهم اینجاست که متقاضیان رشته دندانپزشکی در مجارستان جهت ورود به دانشگاه، میبایست در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر شرکت کنند. هر متقاضی حداکثر می‌تواند دو بار جهت ثبت‌نام و حضور در آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی مجارستان اقدام نماید.

پس از وقوع کوید-۱۹، این آزمون ها به صورت آنلاین برگزار می‌شوند و این شرایط را برای متقاضیان جهت تحصیل در مجارستان بسیار آسان کرده است. جهت دریافت اطلاعات درباره نحوه ثبت‌نام به صفحه وبلاگ مراجعه نمایید.

سوالات این امتحان ها از مباحث مرتبط به شیمی، زیست و زبان انگلیسی طراحی می‌شود.دانشجویان پس از پذیرش در دانشگاه می توانند نسبت به اخذ ویزای تحصیلی مجارستان اقدام نمایند.

جهت آمادگی برای امتحان های ورودی، می توانید در کالج پیش پزشکی مک دنیل (Mc Daniel) در بوداپست به مدت یک ترم فشرده و یا دو ترم تحصیل کنید. این کالج کاملا زیر نظر دانشگاه های علوم پزشکی مجارستان می باشد. در کالج مک دنیل تمامی مباحث مورد نیاز برای امتحان های ورودی به دانش آموزان آموزش داده می شود.

برای اطلاعات بیشتر درباره این کالج و شهریه های آن به لینک زیر مراجعه نمایید.

کالج مک دنیل
دندانپزشگی در مجارستان
همین حالا درخواست اپلای بدهید

لیست دانشگاه‌های دندانپزشکی مجارستان

جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در مجارستان، میتوانید از دانشگاه های زیر پذیرش بگیرید. با کلیک بر لینک های زیر، اطلاعات کامل درباره دانشگاه مورد نظر را دریافت خواهید کرد.

– دانشگاه پچ

دانشگاه پچ واقع در شهر پِچ (Pecs)، قدیمی ترین دانشگاه در کشور مجارستان می باشد. همچنین، در حال حاضر یکی از بزرگ ترین مراکز آموزشی در این کشور محسوب می شود.

– دانشگاه سگد

دانشگاه سگد (Szeged)، در شهر سگد مجارستان واقع شده است. همچنین، بعد از دانشگاه سِملوایز، محبوب ترین دانشگاه علوم پزشکی در مجارستان می باشد. با توجه به رنکینگ جهانی QS، سگد جزو 300 دانشگاه برتر دنیاست.

– دانشگاه سملوایز

دانشگاه سملوایز (Semmelweise University)، در شهر بوداپست، پایتخت مجارستان واقع شده است. سملوایز با بیش از ۲۵۰ سال قدمت، یکی از بزرگ ترین دانشگاه های علوم پزشکی در اروپای مرکزی می باشد.

شهریه‌ها

دانشگاه پچ

  • شهریه ترم اول : 9300 دلار
  • شهریه ترم دوم : 8050 دلار

دانشگاه سملوایز

  • شهریه هر ترم: 9600 دلار
  • از سال سوم 1800 دلار به شهریه هر ترم جهت هزینه مواد دندانپزشکی اضافه می‌شود.

دانشگاه سگد

  • شهریه ترم اول : 8500 دلار

سایر اطلاعات تحصیلی

  • طول دوره: 5 سال (10 ترم)
  • زبان تدریس: انگلیسی
  • شروع ماه تحصیلی: ماه سپتامبر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *