دانشگاه پچ ( Pécs ) در مجارستان

معرفی دانشگاه، بررسی رشته‌ها و هزینه‌ها

دانشگاه پچ واقع در شهر پِچ (Pecs)، قدیمی ترین دانشگاه در کشور مجارستان می باشد. همچنین، در حال حاضر یکی از بزرگ ترین مراکز آموزشی در این کشور محسوب می شود. دانشگاه پچ دارای 10 دانشکده می باشد که در مجموع تحصیل در تقریبا 50 رشته مختلف را به زبان های انگلیسی ارائه می دهند. محبوب ترین آنها در میان دانشجو های ایرانی که قصد تحصیل در مجارستان را دارند، پزشکی، دندانپزشکی، و داروسازی می باشند.

 
pecs university

این دانشگاه، سالانه بیش از 2300 دانشجوی خارجی می پذیرد. از این رو، تمامی رشته های ارائه شده در دانشگاه پِچ به صورتی طراحی شده است که در تمامی کشور های دنیا مخصوصا اتحادیه اروپا مورد تأیید میباشند.

 

پزشکی در دانشگاه پچ

تحصیل پزشکی در دانشگاه پِچ، مانند دیگر دانشگاه های پزشکی مجارستان، 6 ساله می باشد. که شامل 2 بخش تحصیلات پیش بالینی که شامل علوم پایه می باشد، و تحصیلات بالینی که شامل دوره های تمرینی در مراکز درمانی تخصصی متفاوت می باشد؛ که اصطلاحا به آن “Clinical Rotations” می گویند. پاس کردن یک امتحان ورودی برای تحصیل پزشکی در مجارستان، الزامیست. برای اطلاعات بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید.

دندانپزشکی در دانشگاه پچ

دانشگاه پِچ تحصیلات کامل تئوری و بالینی دندانپزشکی را با به روز ترین تکنولوژی ارائه می دهد. این دوره شامل 5 سال و یا 10 ترم می باشد. در 3 سال اول تمامی دانش پایه دندانپزشکی به دانشجویان آموخته می شود. در دو سال آخر فقط به تمرینات عملی با تجهیزات مختلف دندانپزشکی به صورت بسیار فشرده پرداخته می شود. پاس کردن یک امتحان ورودی برای تحصیل دندانپزشکی در مجارستان، الزامیست. برای اطلاعات بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید.

داروسازی در دانشگاه پچ

تحصیل داروسازی نیز در دانشگاه پِچ 5 سال و یا 10 ترم طول می کشد. با اتمام این دوره مدرک تحت عنوان دکتر داروساز “Dr. Pharm” به دانشجو ارائه می شود. این دوره با معرفی علوم پایه داروسازی آغاز می شود.

در بخش دوم، دانشجویان به تحصیل درس های عمومی و تخصصی داروسازی در دپارتمان ها و آزمایشگاه های دانشگاه مشغول خواهند شد. پاس کردن یک امتحان ورودی برای تحصیل داروسازی در مجارستان، الزامیست. برای اطلاعات بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید.

4 thoughts on “دانشگاه پچ مجارستان، معرفی همراه با بررسی رشته‌ها و شهریه‌ها

  • پیام says:

   سلام دوست عزیز،

   متاسفانه شرایط شما بسیار سخته و حتی بعد از دریافت پذیرش امکان گرفتن ویزای تحصیلی برای شما پأیئنه. افرادی که توی سن شما هستن، میتونن برای مقاطع ارشد و یا دکترا اقدام کنن در صورتی که گپ تحصیلی نداشته باشن و زبان کافی‌ بلد باشن.

 1. Maryam says:

  وقت بخیر
  از نظر شما شهر پچ بهتره برای تحصیل پزشکی یا پایتخت کشور (بوداپست ) ؟ منظورم اینه که دانشگاه سملوایز معتبرتر یا پچ ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • پیام says:

   سلام،

   در حقیقت فارغ التحصیل شدن از هر کدوم از دانشگاهای مجارستان بسیار آینده سازه و واقعا در آینده فرقی نمی‌کنه که شما از کدوم دانشگاه با چه رتبیی مدرک گرفتید… برای همین زیاد رتبه رو اولویت ندید. دلیل انتخاب دانشگاه سملویس برای بیشتر دانشجویان وجود این دانشگاه در شهر بوداپست هست در صورتی که دانشگاه پچ هم بسیار خوب اما خب شهر پچ کوچیکِ و هر کسی با شهر خیلی کوچیک اوکی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.