کالج مک دنیل مجارستان

معرفی رشته‌ها و بررسی شرایط و هزینه‌ها‌

کالج مک دنیل یکی از شعبه های دانشگاه مریلند آمریکا در مجارستان است. کالج مکدنیل در سال ۱۸۶۷ در ایالت مریلند ایالات متحده تاسیس شد و شعبه اروپایی کالج مکدنیل در سال ۱۹۹۶ در پایتخت کشور مجارستان، شهر بوداپست تاسیس گردید. کالج مک‌دنیل تلاش می‌کند تا دانش‌آموزان را در مرکز یک محیط انسان دوستانه قرار دهد تا بتوانند به اهداف شخصی خود در حین احترام به دیگران و سهیم شدن در مسئولیت عمومی، دسترسی داشته باشند

در ادامه به جزئیات بیشتر درباره دوره های مختلف در این کالج و شرایط ورود و هزینه‌های آن می‌پردازیم.

رشته های تحصیلی در این کالج

mcdaniel college

شرکت راهنمای مجارستان نماینده رسمی کالج مک دنیل (Mc Daniel College) است. جهت درخواست پذیرش و دریافت مشاوره رایگان همین حالا با ما تماس برقرار کرده و از مزایای خدمات راهنمای دانشجویی نیز استفاده کنید.

دوره پیش پزشکی در کالج مک دنیل (Pre Medical)

دوره‌های پیش پزشکی در این کالج، مقصد اصلی اکثر متقاضیان ادامه تحصیل در مجارستان است.

دانشجویانی که جهت ورود به دانشگاهای علوم پزشکی، قصد تحصیل در کشور مجارستان را دارند، قبل از ورود به این دانشگاه ها می‌توانند یک ترم فشرده و یا دو ترم در یکی از کالج های این کشور تحصیل کنند تا برای ورود و قبولی در آزمون ورودی دانشگاه های علوم پزشکی، معلومات لازم را کسب نمایند. کالج بین‌المللی مک دنیل (Mc Daniel International College) معتبر ترین و قدیمی ترین کالج در کشور مجارستان است. 

 بدون شک دوره‌های پیش-پزشکی کالج مک-دنیل بهترین راه ورود به اروپا و همچنین شروع تحصیل در دانشگاه های اروپا می‌باشند. ورود به هر یک از دانشگاه های پزشکی در مجارستان نیازمند شرکت در امتحان ورودی و قبولی در آن می باشد. دوره پیش پزشکی در کالج Mc Daniel نقش بسیار مهمی در آماده سازی متقاضیان برای شرکت در این امتحان ها را دارد. پس‌از وقوع کوید-۱۹، این دوره‌ها هم‌ به صورت آنلاین و‌ هم‌ به صورت حضوری برگزار می‌شوند و در هر دو صورت متقاضیان شرایط دریافت ویزای تحصیلی مجارستان را خواهند داشت. 

لازم به ذکر است که کالج مک-دنیل ميزبان امتحان های ورودی دو دانشگاه برتر مجارستان در شاخه‌های علوم‌ پزشکی است، دانشگاه سملوایز در شهر بوداپست و دانشگاه سگد در شهر سگد. 

دروس این دوره زیر نظر دانشگاه های پزشکی مجارستان می باشد و تمامی مباحث موجود در امتحان ورودی با کیفیت بسیار بالا در این کالج تدریس می شوند. از این رو، دانشجویان کالج مک دنیل از شانس بسیار بالایی برای ورود به دانشگاه های پزشکی مجارستان برخوردارند.

دروس‌ این دوره شامل:

 • زیست شناسی
 • شیمی
 • فیزیولوژی پایه
 • آناتومی پایه
 • زبان انگلیسی Intermediate
 • زبان تخصصی

طول این دوره 2 ترم به صورت عادی و یا 1 ترم به صورت فشرده می باشد. ترم عادی در اوایل ماه اکتبر هر سال و ترم فشرده در اوایل ماه ژانویه شروع می شوند

هزینه های دوره پیش پزشکی

هزینه سایر دوره‌ها

تمامی رشته های ذکر شده به انگلیسی تدریس می شوند. همچنین، دانشجویان مقطع لیسانس می توانند بعد از 2 سال در صورت داشتن شرایط مناسب تحصیلی و مالی به دانشگاه مادر در آمریکا منتقل شوند! شهریه 2 سال اول مقطع لیسانس 7200 یورو و 2 سال آخر 7800 یورو می باشد.

چرا کالج مک دنیل ؟

مدرک تحصیلی معتبر

کالج مک دنیل با بیش از 30 سال قدمت از معتبر ترین مراکز آموزشی در بوداپست می باشد. همچنین، این کالج شعبه دانشگاه Maryland در آمریکا می باشد. یعنی مدرک پایانی شما، از آمریکا صادر می شود که خود از ارزش بسیار بالایی برخوردار است. از این رو، مدارک تحصیلی از این کالج، مورد تأیید تمامی دانشگاه های اروپا می باشد.

فضای بین المللی

کالج مک دنیل محیطی بسیار بین المللی را برای دانش آموزان فراهم کرده است تا بتوانند در کنار آمادگی برای ورود به دانشگاه مورد علاقه خود، با آداب و فرهنگ کشور های مختلف نیز آشنا شوند.

کیفیت آموزشی بسیار بالا

دانش آموزان بسیاری هر سال از کشور های مختلف در این کالج مشغول به تحصیل می شوند. اما تعداد بالای کلاس های درسی و کم بودن دانش آموزان هر کلاس، سطح کیفیت آموزش را در این کالج بسیار بالا می برد.

ارائه بیمه درمانی

کالج مک دنیل، به دانش آموزان خود بیمه درمانی ارائه می دهد. تمامی هزینه های ویزیت پزشک عمومی و متخصص (به جز دندانپزشکی) تحت پوشش این بیمه درمانی می باشد.

امکانات دیگر

از دیگر امکانات این مک دنیل می توان به کتابخانه، کافه رستوران، و اینترنت (WiFi) رایگان در ساختمان کالج، اشاره کرد.

2 thoughts on “کالج مک دنیل، بررسی کالج مک دنیل مجارستان، معرفی رشته‌ها و هزینه‌ها

 1. علی پاکمنش says:

  سلام وقت بخیر
  ممنون از اطلاعاتی میدین
  درباره نحوه و شرایط پذیرش چطور میتونم اطلاعاتی بدست بیارم؟ مثلا اینکه شرط معدل یا شرط سنی داره یا نه
  مرسی

  • پیام says:

   سلام،

   خیر، شرط معدل نداره و مدرک زبان هم لازم نیست. لطفا به ما ایمیل بفرستید و دربارهٔ خودتون کمی اطلاعات بدید تا با هم برنامه‌ریزی کنیم. سن شما ؟ سطح زبان ؟ منتظر ایمیل شما هستیم

   [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.