دوره پیش پزشکی در مجارستان، معرفی و بررسی دوره

دوره پیش پزشکی

شرایط تحصیل در دانشگاه های علوم پزشکی مجارستان چگونه است؟ آزمون ورودی رشته های  مجارستان، چگونه است؟ چگونه در آزمون ورودی رشته های علوم پزشکی  موفق شویم؟ دروس پزشکی در دانشگاه های مجارستان به چه زبانی تدریس میشود؟

سالانه دانشجویان بسیار زیادی از سراسر دنیا جهت ادامه تحصیل در رشته پزشکی به مجارستان مهاجرت می کنند. از مهمترین دلایل آن میتوان به رتبه بالای دانشگاه های پزشکی در مجارستان، تدریس به زبان انگلیسی، عدم نیاز به مدرک زبان و هزینه های تحصیل و زندگی مقرون به صرفه در این کشور اشاره کرد.

همچنین با توجه به رتبه جهانی بسیار بالایی دانشگاه های پزشکی مجارستان، دانشجویان بعد از اتمام تحصیل، به راحتی می توانند در تمامی کشور های اروپایی، بدون هیچ آزمونی، اجازه کار دریافت کنند! در ادامه این مطلب، اطلاعات بیشتری درباره شرایط ورود به دانشگاه های پزشکی در مجارستان و شهریه های آنها کسب خواهید کرد.

شرایط ورود به دانشگاه‌های علوم پزشکی در مجارستان

شرایط ورود به دانشگاه های علوم پزشکی در مجارستان، بسیار ساده تر از دیگر کشور های اروپا میباشد. دانشجویان جهت ورود به رشته های علوم پزشکی، باید ابتدا در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر خود نمره قبولی کسب کنند. این دانشگاه ها، سالانه چند آزمون ورودی در ماه های مارس، آوریل، مِی، جون، و جولای، برگزار می کنند. آزمون  های ورودی شامل سوالات چهار گزینه ای از دروس زیست شناسی، شیمی و انگلیسی است، هرچند که نسبت به رشته انتخابی متقاضیان، این‌ مباحث متغیر خواهند بود. متقاضی بعد از آزمون کتبی، موظف است در مصاحبه ای که با اساتید دانشگاه برگزار می گردد شرکت کند تا شخصیت و رفتار، تسلط شخص به زبان انگلیسی و سطح دانش او سنجیده شود.

لازم به ذکر است که جهت آمادگی برای آزمون های ورودی، می توانید در کالج پیش پزشکی مک دنیل (Mc Daniel) در بوداپست به مدت دو ترم و یا یک ترم فشرده تحصیل کنید. این کالج کاملا زیر نظر دانشگاه های علوم پزشکی مجارستان می باشد و تمامی مباحث مورد نیاز برای امتحان های ورودی به دانش آموزان آموزش داده میشود.

در حال حاضر، با توجه به شیوع کوید-۱۹، این دوره به دو صورت حضوری و  آنلاین ارائه میشود و انتخاب با متقاضی می‌باشد. نکته قابل توجه این است که اگر متقاضی خواستار دوره آنلاین باشد، همچنان میتواند برای ویزا نیز اقدام کند و یا حتی در صورت تمایل در مجارستان این دوره را بصورت آنلاین بگذراند.

 

کالج پیش پزشکی مک دنیل

همین حالا درخواست اپلای بدهید

شهریه‌ها و اطلاعات تحصیلی

  • دوره پیش پزشکی 2 ترم (به صورت عادی) = 6830 یورو
  • دوره پیش پزشکی 1 ترم (به صورت فشرده) = 6630 یورو

 
جهت آمادگی برای آزمون های ورودی رشته های علوم پزشکی دانشگاه‌های مجارستان  و تقویت سطح زبان انگلیسی خود، میتوانید از کالج مک دنیل (Mc Daniel) برای دوره پیش پزشکی پذیرش بگیرید. جهت کسب اطلاعات بیشتر بر لینک زیر کلیک نمایید.

کالج مک دنیل

One thought on “دوره پیش پزشکی در مجارستان، معرفی و بررسی دوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *