دانشگاه صنعتی بوداپست (BME)

معرفی دانشگاه، بررسی رشته‌ها و هزینه‌ها

دانشگاه صنعتی بوداپست (BME UNIVERSITY) در پایتخت مجارستان یکی از عالی رتبه ترین مراکز آموزشی در اروپا به شمار می رود. رشته های مهندسی بسیاری در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شوند. از این رو، سالانه دانشجو های بسیاری را از کشور های مختلف برای تحصیل در مجارستان، به خود جذب می کند. در ادامه به معرفی دانشگاه BME، رشته های تحصیلی، و شرایط دریافت پذیرش خواهیم پرداخت.

دانشگاه صنعتی بوداست

BME اولین مؤسسه در اروپا بود که در سال 1782 میلادی، رشته های مهندسی را در سطح دانشگاهی ارائه می داد. لازم به ذکر است که BME تنها دانشگاه 6 زبانه دنیاست. رشته های بسیاری در این دانشگاه به زبان های مجاری، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، و روسی، تدریسشگاه برنده جوایز علمی بین المللی شده اند. از جمله جایزه نوبل در رشته های فیزیک، شیمی، و اقتصاد. از این رو، دانشگاه صنعتی بوداپست از شهرت جهانی بالایی برخوردار است. همچنین، دانشجویان طی تحصیل در دانشگاه BME، می توانند به دیگر دانشگاه های معتبر در اروپا نیز انتقالی بگیرند.

چگونگی ورود به دانشگاه صنعتی BME در مجارستان

متقاضیان تحصیل مهندسی در مجارستان، باید ابتدا به مدت یک سال در دوره پیش مهندسی در دانشگاه BME شرکت کنند. هدف از این دوره آماده سازی دانش ریاضی، فیزیک، و زبان انگلیسی متقاضیان برای ورود به دانشگاه می باشد. افرادی که امتحانات پایان ترم این دوره را با معدل قابل قبولی پشت سر بگذارند، می توانند به راحتی وارد رشته مورد علاقه خود در دانشگاه BME شوند. اما اگر نمرات پایانی مناسب نباشند، دانشجو باید در یک امتحان ورودی مجزا شرکت کرده و نمره قبولی کسب کند.

شرکت راهنمای مجارستان داشتن نمایندگی رسمی از دانشگاه BME شما را در گرفتن پذیرش کمک می کند. همین حالا برای آینده تحصیلی خود اقدام کنید و با ما تماس بیگیرید.

دوره های کارشناسی در دانشگاه صنعتی BME

دوره های کارشناسی ارشد در دانشگاه صنعتی BME

هزینه های تحصیل مهندسی در مجارستان

طول تحصیل در اکثر رشته های ذکر شده در مقطع کارشناسی بین 3.5 تا 4 سال می باشد. و طول اکثر دوره های کارشناسی ارشد 2 سال و یا 4 ترم می باشد.

جهت دانلود لیست قیمت ها و شهریه ها به تفکیک رشته ها بر روی دکمه ی زیر کلیک کنید !

2 thoughts on “مهندسی در مجارستان، شرایط تحصیل، معرفی دانشگاه، و هزینه‌ها

    • پیام says:

      سلام دوست عزیز،

      در حال حاضر در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا امکان اقدام برای فاند هست، لطفا در قسمت وبلاگ و در صفحهٔ بوریس Stipendium این مورد رو مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.