دانشگاه صنعتی بوداپست مجارستان BME (مرکز آموزشی اقتصاد،فنی و مهندسی)

دانشگاه صنعتی بوداپست (BME UNIVERSITY) در پایتخت مجارستان یکی از عالی رتبه ترین مراکز آموزشی در اروپا به شمار می رود.اين دانشگاه معروفترين دانشگاه اقتصاد،فنی و مهندسی در مجارستان و اروپاي مركزي است رشته های  مهندسی بسیاری در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شوند. از این رو، سالانه دانشجو های بسیاری را از کشور های مختلف برای تحصیل در مجارستان، به خود جذب می کند. در ادامه به معرفی دانشگاه BME، رشته های تحصیلی، و شرایط دریافت پذیرش خواهیم پرداخت

دانشگاه پچ (University of Pécs)
کشور: Pécs (مجارستان)
سال تاسیس: ۱۳۶۷
تعداد دانشجویان: 20,000 (23% international)
رنک دانشگاه: #۲۸۸ (اروپا)#۶۵۱ (جهان)
شناسه : ۱۰۳۴۸۰۰۰۲۱
وبسایت: international.pte.hu

فهرست محتوا

معرفی دانشگاه صنعت و اقتصاد مجارستان ( BME )، بررسی رشته‌ها و هزینه‌ها

دانشگاه صنعتی بوداپست

BME اولین مؤسسه در اروپا بود که در سال 1782 میلادی، رشته‌های مهندسی را در سطح دانشگاهی ارائه می‌داد. لازم به ذکر است که BME تنها دانشگاه 6 زبانه دنیاست. رشته‌های بسیاری در این دانشگاه به زبان‌های مجاری، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، و روسی، تدریسشگاه برنده جوایز علمی بین المللی شده‌اند. از جمله جایزه نوبل در رشته‌های فیزیک، شیمی، و اقتصاد. از این رو، دانشگاه صنعتی بوداپست از شهرت جهانی بالایی برخوردار است. همچنین، دانشجویان طی تحصیل در دانشگاه BME، می‌توانند به دیگر دانشگاه‌های معتبر در اروپا نیز انتقالی بگیرند.

چگونگی ورود به دانشگاه صنعتی BME بوداپست مجارستان

دانشگاه صنعتی BME بوداپست مجارستان

متقاضیان تحصیل مهندسی در مجارستان، باید ابتدا به مدت یک سال در دوره پیش مهندسی در دانشگاه BME شرکت کنند. هدف از این دوره آماده سازی دانش ریاضی، فیزیک، و زبان انگلیسی متقاضیان برای ورود به دانشگاه می‌باشد. افرادی که امتحانات پایان ترم این دوره را با معدل قابل قبولی پشت سر بگذارند، می‌توانند به راحتی وارد رشته مورد علاقه خود در دانشگاه BME شوند. اما اگر نمرات پایانی مناسب نباشند، دانشجو باید در یک امتحان ورودی مجزا شرکت کرده و نمره قبولی کسب کند.

دوره های کارشناسی در دانشگاه فنی و مهندسی BME

دوره های کارشناسی ارشد در دانشگاه صنعتی ، فنی و مهندسی BME

هزینه‌های تحصیل مهندسی در مجارستان

طول تحصیل در اکثر رشته‌های ذکر شده در مقطع کارشناسی بین 3. 5 تا 4 سال می‌باشد. و طول اکثر دوره‌های کارشناسی ارشد 2 سال و یا 4 ترم می‌باشد.

جهت دانلود لیست قیمت ها و شهریه ها به تفکیک رشته ها بر روی دکمه ی زیر کلیک کنید !


دانلود لیست قیمت‌ها

تصاویر دانشگاه صنعتی بوداپست (BME)

صفر تا صد شاخه های مهندسی در دانشگاه صنعتی بوداپست (BME)