دوره پیش مهندسی در مجارستان، معرفی و بررسی دوره

دوره پیش مهندسی در مجارستان

دوره پیش مهندسی در مجارستان جهت ارتقا دانش و یادگیری بیشتر دانشجویانی است که قصد ورود به دانشگاه فنی مهندسی مجارستان (BME) در مقطع کارشناسی را دارند.بهترین دانشگاه فنی مهندسی مجارستان کدام است؟ شرایط تحصیل در دانشگاههای فنی مهندسی مجارستان چگونه است؟ آزمون ورودی رشته های فنی مهندسی مجارستان به چه شکل است؟ هزینه تحصیل در رشته ها فنی مندسی در بوداپست مجارستان چقدر است؟

یکی از برترین دانشگاه های فنی مهندسی مجارستان، دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست (BME) است. دانشگاه BME، اولین مؤسسه در اروپا بود که در سال 1782 میلادی، رشته های مهندسی را در سطح دانشگاهی ارائه داد. لازم به ذکر است که BME تنها دانشگاه 6 زبانه دنیاست که رشته های بسیاری در این دانشگاه به زبان های مجاری، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، و روسی، تدریس می‌شوند.

تحصیل در دوره پیش مهندسی در مجارستان و شرایط ورود به دانشگاه‌ فنی‌ مهندسی‌ بوداپست

متقاضیان تحصیل در دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست، جهت ورود به رشته های مهندسی در مقطع کارشناسی، میبایست ابتدا در آزمون ورودی دانشگاه نمره قبولی کسب کنند. یکی‌ از بهترین روشها برای یادگیری و آمادگی لازم جهت موفقیت در امتحان ورودی دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ شهر بوداپست، ورود به دوره‌های پیش‌مهندسی‌ این دانشگاه می‌باشد متقاضیان می توانند ابتدا به مدت یک سال (دو ترم) و یا یک ترم (از وسط سال) در دوره پیش مهندسی در دانشگاه BME شرکت کنند. متقاضیانی دوره ی یک ترم،  باید بدانند که این دوره ادامه ترم قبلی هست، و متقاضی میبایست به مواردی که در ترم اول تدریس شده است، تسلط داشته باشد.

قابل ذکر است که جهت ورود به دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست، گذراندن دورهٔ پیش‌مهندسی‌ الزامی نیست. متقاضیانی که بدون گذراندن دورهٔ پیش مهندسی‌ قصد ورود به دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست را دارند میبایست بعد از قبولی در امتحان ورودی این دانشگاه، مدرک زبان آیلتس و تافل را ارائه دهند، در عین حال، متقاضیانی که دورهٔ پیش مهندسی‌ را پشت سر گذاشتند نیازی به ارائه این مدارک نخواهند داشت. پس با این تفاسیر علاقه‌مندانی که قصد ورود به دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست را دارند و دارای مدرک زبان نیستند میبایست در دوره‌های پیش مهندسی‌ دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست شرکت کنند

در حالی‌ که پس از وقوع کوید-۱۹ اکثر کالج‌ها و دانشگاهای شهر بوداپست امکان تدریس آنلاین را به دانشجویان میدهند، دوره های پیش مهندسی فقط به صورت حضوری ارائه میشوند و هدف از آن آماده سازی دانش ریاضی، فیزیک، و زبان انگلیسی متقاضیان برای ورود به دانشگاه می باشد. افرادی که امتحانات پایان ترم این دوره را با معدل قابل قبولی پشت سر بگذارند، می توانند به راحتی وارد رشته مورد علاقه خود در دانشگاه BME شوند. اما اگر نمرات پایانی مناسب نباشند، دانشجو باید در یک امتحان ورودی مجزا شرکت کرده و نمره قبولی کسب کند.

 

دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست BME

همین حالا درخواست اپلای بدهید

شهریه‌ها و اطلاعات تحصیلی

  • دوره‌های پیش مهندسی: 3200 یورو برای هر ترم

جهت تحصیل در دوره های پیش مهندسی در مجارستان، میتوانید از دانشگاه صنعتی بوداپست پذیرش بگیرید. جهت کسب اطلاعات بیشتر بر لینک زیر کلیک نمایید.

دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست

دوره پیش مهندسی در مجارستان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *