دانشگاه سگد (Szeged) مجارستان

معرفی دانشگاه، بررسی رشته‌ها و هزینه‌ها

دانشگاه سگد (Szeged)، در شهر سگد مجارستان واقع شده است. همچنین، بعد از دانشگاه سِملوایز، محبوب ترین دانشگاه علوم پزشکی در مجارستان می باشد. با توجه به رنکینگ جهانی QS، سگد جزو 300 دانشگاه برتر دنیاست. تمامی رشته های علوم پزشکی در این دانشگاه به زبان انگلیسی نیز تدریس می شود.

szeged university

دانشجو هایی که از دانشگاه سگد فارغ التحصیل می شوند، می توانند در تمامی کشور های اروپایی به راحتی شروع به کار کنند. متقاضیان برای ورود به رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، و فیزیوتراپی در این دانشگاه، باید ابتدا در آزمون ورودی شرکت کنند.

از این رو به تمامی متقاضیان پیشنهاد می شود تا به مدت یک یا دو ترم در کالج مک دنیل به تحصیل در دوره پیش پزشکی بپردازند. این دوره در آمادگی برای امتحان ورودی تمامی دانشگاه های علوم پزشکی در اروپا بسیار مؤثر است.

پزشکی در دانشگاه سگد

در دو سال اول رشته پزشکی به تدریس دروس پایه پرداخته می شود. در سال سوم، دانشجویان همراه با تکمیل دانش پایه پزشکی به تمرینات عملی در مراکز درمانی مشغول می شوند. سه سال پایانی، اکثرا شامل گذراندن دوره های بالینی تخصصی در مراکز درمانی مختلف می باشد.

همچنین، دانشجویان در دوران تحصیل خود، می توانند در گروه های تحقیقاتی دانشگاه نیز فعالیت کنند. دانشگاه سگد به گروه های تحقیقاتی بسیار فعال خود در تمامی شاخه های علوم پزشکی معروف است. از جمله: بیوشیمی، بیوفیزیک، فیزیولوژی، میکروبیولوژی، پاتولوژی، و غیره. جهت بررسی شرایط ورود به دانشگاه های پزشکی مجارستان، بر لینک زیر کلیک کنید.

 

دندانپزشکی در دانشگاه سگد

در 3 سال اول رشته دندانپزشکی در دانشگاه سگد، علوم پایه دندانپزشکی دانشجویان تقویت می شود. درس هایی چون آناتومی، بیو شیمی، فیزیولوژی و … در این رشته نیز به اندازه پزشکی جدی گرفته می شوند. از این جهت تحصیل دندانپزشکی نه تنها ساده تر از پزشکی نیست، بلکه در 2 سال اول سخت تر نیز می باشد.

در 2 سال آخر تحصیل، به تمرینات بسیار فشرده عملی در مراکز دندان پزشکی پرداخته می شود. تمامی روش های آموزشی در این رشته به طوری انجام می شوند تا دانشجویان با به روز ترین و بالا ترین سطح علمی از تکنیک های درمانی فارغ التحصیل شوند. جهت بررسی شرایط ورود به دانشگاه های دندانپزشکی مجارستان، بر لینک زیر کلیک نمایید.

 

داروسازی در دانشگاه سگد

تحصیل در مجارستان در رشته داروسازی در این دانشگاه نیز به دو بخش تقسیم شده است. بخش اول شامل درس های پایه علوم پزشکی از جمله شیمی، فیزیولوژی، آناتومی و غیره است.

بخش دوم تمرینات فیزیکی می باشد که در آزمایشگاه ها، شرکت های تولید دارو، و داروخانه های مختلف برگزار می شود.

دانشجویان با اتمام این دوره، مدرک دکتر داروسازی (Doctor Pharmaciae) دریافت خواهند کرد. همچنین، در آینده می توانند به دریافت Phd در رشته علوم دارویی در این دانشگاه نیز اقدام کنند. جهت بررسی شرایط ورود به دانشگاه های داروسازی مجارستان، بر لینک زیر کلیک نمایید.

 

رشته های دیگر در دانشگاه سِگد

 • فیزیوتراپی 
 • پرستاری 
 • تحصیلات دکترا در شاخه های |Clinical Medicin | Multidisciplinary Sciences | Interdisciplinary Sciences | Theoretical Medicine | Pharmaceutical Sciences

2 thoughts on “دانشگاه سگد مجارستان، معرفی و بررسی رشته‌ها و شهریه‌ها

  • پیام says:

   سلام،
   به صورت قانونی‌، هر دانشجو میتونه ۲۴ ساعت در هفته کار کنه، تجربه اینطور نشون داده که دانشجویان مقطع کارشناسی برای کار کردن در طول هفته وقت پیدا نمیکنن اما بزیشون در آخر هفته کار می‌کنن ( مثل دلیوری کردن ) اما دانشجویان مقطع کارشناسی وقت کافی‌ برای کار کردن دارن مخصوصا اگر دانشگاه ibs باشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.