فیزیوتراپی در مجارستان، بررسی کامل شرایط و دانشگاه ها

شرایط تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان

تحصیل رشته فیزیوتراپی در مجارستان طی  8 ترم در چندین دانشگاه به زبان انگلیسی برگزار میشود. ورود به این رشته مستلزم قبولی در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر میباشد. هر متقاضی می‌تواند حداکثر دو بار جهت ثبت‌نام آزمون‌های ورودی به دانشگاه‌های علوم پزشکی مجارستان اقدام نماید. سوالات آزمون‌های ورودی مرتبط به رشته فیزیوتراپی از دروس زیست و زبان انگلیسی طراحی می‌شوند.

پس از وقوع کوید-۱۹، آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های علوم پزشکی مجارستان به صورت آنلاین برگزار می‌شود. جهت دریافت اطلاعات بیشتر برای ثبت‌نام در آزمون‌ها و تحصیل پزشکی در مجارستان به صفحه وبلاگ‌ها مراجعه کنید‌.

به تمامی متقاضیان توصیه می شود که جهت آمادگی کامل برای امتحان ورودی، به مدت یک یا دو ترم در کالج Mc Daniel تحصیل کنند. این کالج دارای دوره‌های پیش پزشکی می باشد که به دانش‌آموزان کمک می کند که در آزمون‌های ورودی به رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و فیزیوتراپی و دیگر رشته‌های علوم پزشکی، آمادگی کامل را کسب کنند.

فیزیوتراپی در مجارستان
همین حالا درخواست اپلای بدهید

لیست دانشگاه های فیزیوتراپی مجارستان

رشته فیزیوتراپی در مجارستان در دانشگاه های زیر ارائه می شود، با پذیرش در هرکدام از این دانشگاه می توانید نسبت به اخذ ویزای تحصیلی در مجارستان اقدام کنید .


جهت کسب اطلاعات کامل درباره رشته‌ها و شهریه‌ها، بر لینک دانشگاه مورد نظر خود کلیک نمایید.

– دانشگاه پچ

دانشگاه پچ واقع در شهر پِچ (Pecs)، قدیمی ترین دانشگاه در کشور مجارستان می باشد. همچنین، در حال حاضر یکی از بزرگ ترین مراکز آموزشی در این کشور محسوب می شود.

– دانشگاه سگد

دانشگاه سگد (Szeged)، در شهر سگد مجارستان واقع شده است. همچنین، بعد از دانشگاه سِملوایز، محبوب ترین دانشگاه علوم پزشکی در مجارستان می باشد. با توجه به رنکینگ جهانی QS، سگد جزو 300 دانشگاه برتر دنیاست.

– دانشگاه سملوایز

دانشگاه سملوایز (Semmelweise University)، در شهر بوداپست، پایتخت مجارستان واقع شده است. سملوایز با بیش از ۲۵۰ سال قدمت، یکی از بزرگ ترین دانشگاه های علوم پزشکی در اروپای مرکزی می باشد.

شهریه‌ها

دانشگاه پچ

  • شهریه هر ترم: 2۹00 یورو

دانشگاه سملوایز

  • شهریه هر ترم: 3400 یورو

دانشگاه سگد

  • شهریه هر ترم: 3۳00 یورو

سایر اطلاعات تحصیلی

  • طول دوره: 4 سال (8 ترم)
  • زبان تدریس: انگلیسی
  • شروع سال تحصیلی: ماه سپتامبر

رشته فیزیوتراپی در مجارستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *