رشته پزشکی در مجارستان

شرایط ورود به دانشگاه های علوم پزشکی در مجارستان، بسیار ساده تر از دیگر کشورهای اروپا می باشد. دانشجویان جهت ورود به رشته های علوم پزشکی، باید ابتدا در آزمون ورودی نمره قبولی کسب کنند. این دانشگاه ها، سالانه چند آزمون ورودی در ماه های مارس، آوریل، مِی، جون، و جولای برگزار می کنند که نه تنها در خود مجارستان بلکه در سایر کشورهای اروپایی  از جمله ترکیه، اسپانیا، نروژ، آلمان نیز برگزار می شود. هر متقاضی حداکثر می‌تواند دو بار برای امتحان ورودی هر دانشگاه شرکت کند. سوالات آزمون ورودی دانشگاه ها از مباحث مرتبط به شیمی، زیست و زبان انگلیسی طراحی می‌شوند هرچند که نسبت به رشته انتخابی متقاضیان، این‌ مباحث متغیر خواهند بود.

پس از وقوع کوید-۱۹‌، آزمون های ورودی دانشگاه های پزشکی مجارستان به صورت آنلاین برگزار می‌شود و این شرایط را برای متقاضیان جهت شرکت در این آزمون ها بسیار آسان کرده است. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ثبت‌نام آزمون به صفحه وبلاگ مراجعه کنید.

لازم به ذکر است که جهت آمادگی برای امتحان های ورودی، می توانید در کالج پیش پزشکی مک دنیل (Mc Daniel) در بوداپست به مدت یک یا دو ترم تحصیل کنید. این کالج کاملا زیر نظر دانشگاه های علوم پزشکی مجارستان می باشد و تمامی مباحث مورد نیاز برای امتحان های ورودی به دانش آموزان آموزش داده میشود.

معرفی رشته پزشکی در مجارستان

شرکت راهنمای مجارستان، نماینده رسمی دانشگاه‌های علوم پزشکی مجارستان، آماده مشاوره و درخواست پذیرش از دانشگاه های زیر میباشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در قسمت پایین، روی عکس دانشگاه مورد نظر خود کلیک کنید.

دانشگاه‌های علوم پزشکی

جهت تحصیل در رشته پزشکی در مجارستان، میتوانید از دانشگاه های زیر پذیرش بگیرید. با کلیک بر لینک های زیر، اطلاعات کامل درباره دانشگاه مورد نظر را دریافت خواهید کرد.

شهریه‌ها

دانشگاه پچ

  • شهریه ترم اول : 7900 دلار
  • شهریه ترم دوم : 7750 دلار

دانشگاه سملوایز

  • شهریه هر ترم: 9100 دلار آمریکا

دانشگاه سگد

  • شهریه ترم اول پزشکی: 7900 یورو
  • شهریه ترم دوم تا آخر: 7300 یورو

سایر اطلاعات تحصیلی

عناوین بررسی شده

شبکه های اجتماعی