بررسی هزینه تحصیل در مجارستان | 0 تا 100 هزینه ها و شهریه ها 2023

اگر قصد ادامه تحصیل در یکی از کشورهای اروپایی را دارید، پیشنهاد ما به شما تحصیل در مجارستان است. مجارستان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا هست. این کشور دارای ثبات اقتصادی و سیاسی می‌باشد. داشتن ثبات اقتصادی و سیاسی سبب شده تا شرایط زندگی در این کشور ایده‌آل باشد‌. سطح رفاه زندگی در مجارستان بالا است. شرایط زندگی مطلوب در کنار سیستم آموزشی خوب مجارستان را به یکی از مقاصد تحصیلی دانشجویان تبدیل کرده است.

سوالی که برای اکثر دانشجویانی که متقاضی تحصیل در این کشور هستند، مطرح می‌شود این است که شهریه دانشگاههای مجارستان چقدر است؟ در این مقاله به توضیح بیشتر در مورد شرایط زندگی دانشجویی در مجارستان  می‌پردازیم. برای پاسخ به سوالات متداول در زمینه هزینه تحصیل در مجارستان تا پایان با ما (راهنمای مجارستان) همراه باشید.

هزینه تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان

دلایل زیادی از جمله موقعیت جغرافیایی و مناسب بودن هزینه‌های زندگی در مجارستان سبب شده تا مقصد تحصیلی دانشجویان زیادی باشد. یکی دیگر از مهمترین دلایلی که مجارستان را به مقصد تحصیلی دانشجویان تبدیل کرده است، این موضوع است که دولت مجارستان بین حقوق شهروندی افرادی که تابعه همان کشور هستند با افرادی که به این کشور مهاجرت کرده‌اند، تفاوتی قائل نمی‌شود.

در خصوص سیستم آموزشی مجارستان لازم به توضیح است که سیستم آموزشی در این کشور شامل دبستان، دبیرستان و دانشگاه است. تحصیلات تکمیلی یا همان دوران دانشگاه هم شامل مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است. در مجارستان امکان تغییر رشته برای اشخاص فراهم شده است. در توضیح بیشتر می‌توان گفت پس از پایان مقطع کارشناسی در صورت تمایل می‌توانید مقطع کارشناسی ارشد را در رشته‌ای دیگر مشغول به تحصیل شوید.

دانشجویان برای تحصیل در این کشور باید ویزای تحصیلی مجارستان تهیه کنند. همانطور که از نام این ویزا قابل حدس است، اعتبار آن تا زمان پایان دوران تحصیل شخص می‌باشد. اگر شخصی تمایل به اقامت در مجارستان داشته باشد، می‌تواند پس از پایان دوران تحصیل در این کشور ویزا کاری مجارستان را دریافت کند. با داشتن ویزای کاری مجارستان می‌توانید به طور دائم در این کشور اقامت داشته باشید.

هزینه زندگی دانشجویان در مجارستان

ویدیو هزینه‌های زندگی دانشجویان در شهر بوداپست، کشور مجارستان را جهت اطلاع‌رسانی به شما دوستان آماده کردیم.

 

 

چرا تحصیل در مجارستان

هزینه تحصیل در مجارستان

مزیت‌های زندگی و تحصیل در کشور مجارستان سبب شده تا در سال‌های اخیر دانشجوهای زیادی متقاضی تحصیل در این کشور باشند. از جمله این دلایل می‌توان به :

 • بالا بودن کیفیت زندگی
 •  سطح رفاه بالا
 •  بالا بودن کیفیت آموزش
 • معتبر بودن مدارک دانشگاهی

در این کشور اشاره کرد.

ناگفته نماند که ثبات اقتصادی و سیاسی مجارستان سبب شده تا با وجود بالا بودن کیفیت زندگی در این کشور هزینه زندگی در آن مناسب باشد.

مجارستان در زمینه‌های مختلف علمی به ویژه رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و دامپزشکی از شهرت بالایی برخوردار است. شهرت این کشور در رشته‌های ذکر شده به دلیل بالا بودن سطح علمی آن در این رشته‌ها است.

 

مزایای تحصیل در مجارستان

هزینه تحصیل در مجارستان

جدای از مناسب بودن شرایط زندگی دانشجویی در مجارستان تحصیل در این کشور مزایای دیگری هم دارد که در ادامه به توضیح بیشتر در مورد مزایای تحصیل در مجارستان می‌پردازیم.

_ کشور مجارستان از نظر شرایط اقتصادی و سیاسی اوضاع مطلوب و ایده‌آلی دارد. مجارستان با کشورهای همسایه خود مرز زمینی مشترک دارد. عضو بودن در اتحادیه اروپا سبب شده تا برقراری ارتباط زمینی با دیگر کشورهای همسایه در مجارستان بلامانع باشد. به طور کلی مجارستان از رشد اقتصادی خوب و مثبتی بهره‌مند است. همه این عوامل سبب شده تا این کشور اروپایی ثبات اقتصادی و سیاسی داشته باشد. داشتن ثبات سیاسی و اقتصادی سبب شده تا کیفیت زندگی و سطح رفاه شهروندان این کشور بالا باشد. از همه مهمتر اینکه با وجود بالا بودن کیفیت زندگی در مجارستان، هزینه زندگی در این کشور بالا نیست. هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان و حتی هزینه تحصیل دندانپزشکی در مجارستان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار مناسب است.

_ از دیگر مزایای تحصیل در مجارستان می‌توان به این نکته اشاره کرد که اگر هزینههای روزمره زندگی دانشجویی در مجارستان را با هزینه‌های زندگی و تحصیل در دیگر کشورهای اروپایی مقایسه کنید خواهید دید که هزینه‌های زندگی نظیر هزینه خوابگاه و اجاره مسکن دانشجویی در مجارستان مناسب‌تر است.

_ با توجه به اینکه مجارستان واقع در حوزه شینگن است،  افراد خارجی که در این کشور مشغول به تحصیل هستند با ویزای تحصیلی خود میتوانند به  سایر کشورهای اروپایی سفر کنند و نیاز به اخذ ویزای مجدد ندارند. اعتبار ویزای تحصیلی تا پایان دوران تحصیلی شخص است. اگر فردی پس از پایان دوران تحصیل متمایل به اقامت دائم در این کشور باشد می‌تواند با دریافت ویزای کار به طور دائم به این کشور مهاجرت کند.

_ از دیگر شرایطی که سبب شده تا مجارستان برای ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی نیز مناسب باشد این است که اشخاصی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور مجارستان را دارند، می‌توانند با مدرک دیپلم خود اقدام کنند. مدرک دیپلم یک مدرک معتبر برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی برای این کشور است.

 

هزینه تحصیل در مجارستان

هزینه تحصیل در مجارستان

به طور کلی هزینه زندگی در مجارستان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی مقرون به صرفه‌تر است. برای اثبات این موضوع می‌توانید شهریه مدارس شبانه روزی مجارستان و هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان  را با هزینه تحصیل در دیگر کشورهای اروپایی مقایسه کنید.

به این منظور دانشجو می‌تواند در این کشور مشغول به کار شود. هر شخص دانشجو مجاز است که در طول هفته 30 ساعت کار کند. درآمد شغلهای دانشجویی در مجارستان مناسب است و شخص می‌تواند یک زندگی مطلوب داشته باشد. ناگفته نماند که دریافت بورسیههای تحصیلی در مجارستان از جمله راهکارهایی برای آموزش رایگان در این کشور است. با این حال که هزینه زندگی و تحصیل در این کشور بالا نیست باز هم با کسب بورسیه تحصیلی مجارستان می‌توانید تحصیل رایگان در یکی از کشورهای اروپایی را تجربه کنید.

دولت مجارستان بین حقوق شهروندی افرادی که مجارستانی هستند و اشخاصی که برای مهاجرت به این کشور آمده‌اند، تفاوتی قائل نمی‌شود. برای رفاه حال دانشجویان امکانات زیادی در نظر گرفته شده است. اشخاصی که به عنوان دانشجو در این کشور مشغول به تحصیل هستند می‌توانند مشغول به کار دانشجویی شوند.

تنها شرط لازم برای شروع کار دانشجویان خارجی در این کشور داشتن کارت اقامت تحصیل مجارستان است. دانشجویان در دوران تحصیل مجاز هستند تا هر هفته به مدت 30 ساعت مشغول کار خود باشند. برای رفاه بیشتر حال دانشجویانی که در دانشگاه‌های مجارستان مشغول به تحصیل هستند، در اکثر دانشگاه‌های این کشور دفاتر خاصی برای کاریابی دانشجویان در نظر گرفته شده است. کار اصلی این دفاتر و به طور کلی هدف از تاسیس آنها این است که به دانشجویان در پیدا کردن شغل مناسب کمک کنند. این دفاتر فرصت‌های شغلی مناسب را به دانشجویان معرفی می‌کنند.

سخن پایانی

به عنوان سخن پایانی باید گفت در این مقاله به توضیح بیشتر در مورد شرایط زندگی دانشجویی در مجارستان پرداختیم. دانستید که هزینه خوابگاه و اجاره مسکن دانشجویی در مجارستان مناسب است. مجارستان ثبات اقتصادی و سیاسی دارد، این موضوع سبب شده تا کیفیت زندگی و سطح رفاه در این کشور اروپایی بالا باشد‌. با توجه به بالا بودن کیفیت زندگی در مجارستان هزینه زندگی و تحصیل در این کشور مناسب است. اگر قصد تحصیل در یکی از کشورهای اروپایی را دارید پیشنهاد ما به شما تحصیل در مجارستان است.

One thought on “بررسی هزینه تحصیل در مجارستان | 0 تا 100 هزینه ها و شهریه ها 2023

 1. صابر زند میگوید:

  سلام وقت بخیر
  من سایت شمارو دیدم و برام جالب بود، راستش من برای آلمان دارم تلاش میکنم که به زبان آلمانی یا انگیسی بتونم تحصیل رایگان داشته باشم ولی هزینه تمکن مالی آلمان که حدود 11 هزار یورو هستش برام سنگینه!
  برای مجارستان آیا فرصت مناسب تری از این نظر وجود داره برای ارشد؟

  • پیام میگوید:

   دوست عزیز سلام، متاسفانه ما در مورد آلمان نمیتونیم به شما اطلاعی بدیم. اما نسبت به گفته شما به نظر میاد که با پرداخت شهریه‌های کشور مجارستان هم مشکل داشته باشید. شهریها و هزینهٔ زندگی توی وبسایت کامل توضیح داده شده.

 2. نرجس میرایی میگوید:

  سلام خسته نباشید
  من و همسرم قصد داریم به صورت دانشجویی یا با ویزای کاری وارد مجارستان بشیم. سوالی که دارم اینه که اگر یخوایم یه واحد آپارتمان ارزون بگیریم تقریبا چقدر هزینه داره برامون
  ممنونم از شما

  • پیام میگوید:

   سلام،

   واحدهای اپارتمان رو توی وبسیت املاک ما میتوانید مشاهده کنید. واحدهای مناسب از ۴۵۰ یورو به بالا هستن و وهدهیی که ایرانیان عزیز می‌پسندند هدیقک اجارهٔ ۵۵۰ یورو دارن و به این مبلغ شارژ هم اضافه می‌شه، همهٔ این مورد توی قسمت املاک وبسیت نوشته شده. با امید موفقیت برای شما و همسر گرامی.

 3. اشتراک ها: راه‌های دریافت اخذ ویزای تحصیلی مجارستان | راهنمای مجارستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *