اجاره خانه در بوداپست مجارستان، صفر تا صد !

اجاره آپارتمان در بوداپست توسط شرکت Budapest Real Estate Organization

شرکت Budapest Real Estate Organization، یاری رسان شما در اجاره آپارتمان مورد نظر خود در شهر بوداپست

جهت اجاره، خرید و سرمایه گذاری ملک در مجارستان به وبسایت‌ املاک مراجعه کنید


خرید ملک و خانه در مجارستان

وبسایت شرکت املاک .B.R.O

اجاره خانه در مجارستان نسبتاً رایج است و گزینه‌ای مناسب برای افرادی است که می‌خواهند مقیم شوند اما به دلایلی از خرید ملک خودداری می‌کنند. اجاره خانه در مجارستان به صورت ماهیانه انجام می‌شود و شامل پرداخت اجاره به مالک خانه است.

در شهرهای بزرگ مجارستان مانند بوداپست، بازار اجاره خانه رقابتی است و قیمت‌ها معمولاً بالاتر از شهرها و مناطق کوچکتر است. اما به طور کلی، قیمت اجاره خانه در مجارستان نسبتاً مناسب‌تر از بسیاری از شهرهای اروپایی دیگر است.

به طور معمول، برای اجاره خانه در مجارستان باید یک قرارداد اجاره (bérlési szerződés) با مالک خانه ببندید. این قرارداد شامل:

 •  شرایط اجاره
 • مدت زمان اجاره
 • قیمت اجاره
 • و سایر جزئیات قرارداد می‌باشد.

همچنین، عموماً برخی از مالکان خانه درخواست پرداخت ودیعه (kaució) می‌کنند که به عنوان تضمین برای تعمیرات ضروری یا خسارات ناشی از استفاده شما از خانه در آینده استفاده می‌شود. در صورت پایان مدت اجاره، ودیعه به شما بازگردانده می‌شود.

توصیه می‌شود قبل از اجاره خانه، بازار اجاره در شهر مورد نظر خود را بررسی کنید و مقایسه قیمت‌ها و شرایط مختلف را انجام دهید. همچنین، در نظر داشته باشید که درخواست‌ها و قوانین اجاره خانه در مجارستان ممکن است تفاوت‌هایی داشته باشد، بنابراین مفید است به یک وکیل یا متخصص ملکی مشورت کنید تا به شما در فرایند اجاره خانه کمک کند و حقوق و تعهدات شما را به خوبی مورد پوشش قرار دهد.

در ادامه، تمام جزئیات و موارد مربوط به اجاره خانه را به طور کامل و دقیق برای شما توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم را در این زمینه ارائه دهیم.


مشاوره خرید و اجاره ملک در مجارستان

اطلاعات کلی شهر بوداپست

یکی از مزایای تحصیل در مجارستان هزینه‌های مقرون به صرفه زندگی در این کشور است و شامل هزینه اجاره مناسب تر در مقایسه با دیگر کشورهای منطقه شینگن هم می‌شود. پایتخت مجارستان شهر بوداپست با جمعیتی حدود ۱،۸۰۰،۰۰۰ نفر است که مرکز سیاسی، فرهنگی، تجاری، صنعتی و‌ ترابری این کشور نیز می‌باشد.

بوداپست یکی از زیباترین شهرهای اروپاست و هر ساله چند میلیون گردشگر از آن دیدن می‌کنند و میزبان تعدادی از میراث ثبت شده در فهرست جهانی یونسکو است که از آن میان می‌توان به چشم‌انداز ساحل دانوب در مرکز شهر، قلعه بودا، خیابان آندراشی، میدان قهرمانان، پل زنجیر، پارلمان مجارستان، قلعه ماهیگیر، کلیسای ماتیاش و خط ۱ متروی بوداپست (تأسیس ۱۸۹۶) که دومین متروی قدیمی جهان پس از متروی لندن است اشاره کرد.

از جنبه گردشگری نیز شهر دارای بناهای مهم و تاریخی است و از آن میان می‌توان از پل‌ها، گرمابه‌ها و حمام‌های متعدد تاریخی، باسیلیکای سنت استفان، بزرگترین کنیسه اروپا در خیابان دوهانْی و خیلی دیگر نام برد.

اجاره آپارتمان در بوداپست

با داشتن تمام این زیبایی ها و‌ مزایا هنوز هم اجاره بها در این شهر بسیار مناسب تر از دیگر پایتخت های اروپایی است. از دیگر شهرهای مهم و‌ دانشجو پذیر مجارستان میتوان پچ و‌ سگد را نام برد که مقدار اجاره در آنها به مراتب از بوداپست هم ارزان‌تر خواهد بود، هرچند که هزینه شارژ آب، برق و گاز تقریباً با بوداپست برابر است. در تمامی این شهرها پیدا کردن خانه در متراژ ها و‌ بناهای مختلف امکان پذیر است و عمدتاً از طریق آژانس های مسکن صورت میگیرد.

شهر بوداپست توسط رودخانه دانوب به دو بخش “بودا” و “پست” تقسیم شده است و این دو بخش توسط پل های متعدد و زیبا به یکدیگر متصل اند. لازم به ذکر است که شهر بوداپست دارای یکی از بهترین سیستم های حمل و نقل عمومی است و این مزیت دسترسی به تمام نقاط شهر را از هر جایی به راحتی میسر ساخته اما تمایل به اجاره خانه در قسمت “پست” در دانشجویان بیشتر است چرا که بیشتر دانشگاه ها و مراکز رفاهی در این بخش واقع شده اند و رفت و آمد به دانشگاه با سکونت در قسمت “پست” با صرف زمان کوتاه تری صورت میگیرد.

اجاره آپارتمان در مجارستان

اطلاعات کلی درباره اجاره آپارتمان در بوداپست

همانطور که میتوانید در عکس زیر ببینید، شهر بوداپست از ۲۳ منطقه تشکیل شده است؛ در این بین مناطق ۵،۶،۷،۸ و ۹ اصلی ترین مناطق ناحیه “پست” میباشند که همواره مورد توجه قشر دانشجو بوده و‌ میتوان گفت که تقریباً تمام دانشجویان در این مناطق سکونت دارند چرا که طولانی ترین مسیر از این مناطق به هر دانشگاهی در شهر با استفاده از وسیله نقلیه عمومی ۳۰ دقیقه می‌باشد.

بوداپست

همچون دیگر شهرهای اروپایی بافت شهر بوداپست و‌به ویژه ناحیه پست در مناطق ذکر شده تاریخی و کلاسیک بوده که از مجذوب کننده ترین جاذبه های توریستی در یک نگاه اجمالی به شهر هستند اما اکثر آنها از داخل بازسازی شده و دارای معماری داخلی مدرن می باشند.
اگرچه در این میان ساختمان های نوساز هم و‌جود دارند که تعداد بیشتر آنها در مناطق ۸ و ۹ واقع شده اند؛ از آنجا که تمایل اکثر ایرانیان سکونت در خانه های نوساز است، علاقه آنها به ساکن شدن در این دو منطقه بیشتر از نواحی دیگر است.
برای اطلاعات بیشتر و طبقه بندی شده در ادامه خلاصه ای از دانستنی های کلی درباره اجاره خانه در بوداپست را آورده ایم.

طبقه بندی آپارتمان های بوداپست:

 1. آپارتمان های قدیمی
 2. آپارتمان های قدیمی بازسازی شده
 3. آپارتمان های نوساز و مدرن

قیمت خانه در مجارستان

مجارستان به عنوان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا در شرق مرکز اروپا قرار دارد که از نظر هزینه های زندگی و قیمت و اجاره خانه از سایر کشورهای اروپایی مقرون به صرفه تر است.قیمت خانه در مجارستان مانند سایر کشورها بسته به موقعیت ،امکانات ، متراژ و عوامل مختلفی متفاوت است. همچنین شهرهای  سگد ، پچ جمعیت بیشتری  نسبت به سایر شهرهای  مجارستان  دارند و از امکانات ویژه تحصیلی،تفریحی رفاهی و درمانی کاملی برخوردارند.

شرایط اجاره آپارتمان در بوداپست

 • حداقل مدت برای قرارداد اجاره تقریباً در همه موارد یک سال می‌باشد.
 •  تقریباً تمامی آپارتمان‌ها به صورت مبله اجاره داده می‌شوند.
 • مبلغ ودیعه مساوی با دو برابر اجاره (گاهی سه برابر اجاره بنابر درخواست صاحبخانه) در زمان عقد قرارداد از سوی مستأجر به صاحب خانه پرداخت می‌شود.
 •  ودیعه در پایان قرارداد و‌ پس از اطمینان خاطر یافتن از تحویل آپارتمان در شرایط مناسب به مستأجر برگردانده خواهد شد.
 • قرارداد خانه در دو نسخه انگلیسی و مجاری و‌ معمولاً به صورت یک ساله نوشته میشود؛ در زمان عقد قرارداد مقدار دو ماه اجاره بها (دو برابر اجاره ماهانه) باید به عنوان ودیعه از سوی مستأجر به صاحب خانه پرداخت شود، هرچند در بعضی موارد صاحب‌خانه ممکن است تقاضای دریافت سه ماه اجاره (سه برابر اجاره ماهانه) را برای ودیعه داشته باشد. این ودیعه در اصل به منظور ضمانت حفظ و‌ نگهداری خانه با شرایط مناسب، پرداخت اجاره‌ها در زمان مقرر و در نهایت تحویل خانه به همان شکل روز اول میباشد و در پایان قرارداد از سوی صاحب‌خانه به مستأجر برگردانده خواهد شد.


خانه ها معمولاً به صورت مبله اجاره داده میشوند و مستأجران فقط به جابجایی و همراه داشتن وسایل شخصی نیاز خواهند داشت.

نکات مهم هنگام امضای قرارداد اجاره در مجارستان که باید توجه کنید

صاحبخانه ،مستاجر را به پرداخت اجاره ضمانت می کند. این برای پرداخت خسارتهای احتمالی  وارد شده به ملک یا عدم پرداخت به موقع اجاره استفاده می شود.

این مورد می تواند اجاره 1الی3 ماه باشد. اگر اجاره ماهانه پرداخت نشود یا مستأجر قرارداد را نقض کند، موجر می‌تواند قرارداد را فسخ کند. و این مراحل قانونی مانند مراحل اجاره در ایران طی می‌شود.

هزینه ها

مخارج در تمام ساختمان‌های بوداپست به سه قسمت تقسیم می‌شود:

 1. اجاره ثابت ماهیانه
 2. شارژ ثابت ساختمان
 3. شارژ مصرفی ماهانه (قبض های آب، برق، گاز و اینترنت)

نکته ی قابل ذکر درباره شارژ مصرفی:

 1. شارژ مصرفی معمولاً در فصل تابستان کمتر از فصل زمستان است اما این هزینه را به صورت حدودی میتوان ۱۲۵ تا ۱۳۵ یورو برای یک آپارتمان یک خوابه با مساحت ۵۰ متر مربع برآورد کرد.
 2. در برخی موارد با توافق طرفین قرارداد مبلغ ثابتی برای شارژ مصرفی در نظر گرفته می‌شود که باید به صورت ماهانه توسط مستأجر به صاحب‌خانه پرداخت شود. این بدان معنا است که با پرداخت این هزینه مستأجر مسئولیت پرداخت قبض های ماهانه را به صاحب‌خانه می‌دهد.
 3. بدیهی است که مبلغ شارژ ثابت و شارژ مصرفی در ساختمان‌ها و مکان‌های مختلف متفاوت است.

کمپانی ها و گروه‌های متعددی از املاک  در کانال‌های مختلفی مشغول به خرید و فروش و اجاره خانه در مجارستان هستند. از شبکه‌های مجازی گرفته تا سایت ها و اپلیکیشن‌های هوشمند همگی می‌توانند یک روشی برای معامله و خرید و اجاره ملک در مجارستان باشد و شما باید در مورد الویت های خود و بودجه خود تصمیم بگیرید.

خوشبختانه موسسه راهنمای مجارستان با چندین سال تجربه در این خصوص اقدامات لازم را برای آگاهی مخاطبان خود انجام داده و یکی از بزرگترین دغدغه‌های مهاجرت به مجارستان را برطرف نموده است.

با مراجعه به وب سایت رسمی سازمان املاک بوداپست می‌توانید به مواردی از قبیل خرید،فروش،اجاره املاک و همچنین بسیاری از پروژه‌های در حال ساخت پیش فروش شده، دسترسی داشته باشید.

یافتن خانه در مجارستان