معرفی کالج بین المللی اویسینا مجارستان

کالج بین المللی اویسینا مجارستان

کالج بین‌المللی اویسینا مجارستان فعالیت رسمی خود را از سال ۱۹۹۵ تحت همین عنوان آغاز کرد و به یک مرکز جهت تحصیل در مجارستان تبدیل شده که امروزه مسئولیت فعالیت‌های گسترده‌ای در زمینه علمی، فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و هنری در اروپا و ایران را بر عهده دارد.

کالج بین‌المللی اویسینا در نتیجه‌ی سه دهه فعالیت آموزشی بین‌المللی بنیان‌گذار آن در ایران و سایر کشورهای جهان به وجود آمده است و در پی بازنگری و توسعه فعالیت‌های علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی خود می‌باشد.

کالج بین المللی اویسینا

کالج اویسینا بوداپست مجارستان
کشور: (مجارستان)
سال تاسیس: ۱۹۹۵
وبسایت: https://avicenna.hu/

 

معرفی رشته‌ها و بررسی شرایط و هزینه‌ها‌ در کالج اویسنا مجارستان

دوره های زیر در این کالج برگزار می‌شود:

 • دوره آموزش پیش پزشکی
 • دوره های NCUK
 • دوره های FEDE
 • دوره آموزش زبان آلمانی
 • دوره آموزش زبان انگلیسی

در ادامه به جزئیات بیشتر درباره دوره های مختلف در این کالج و شرایط ورود و هزینه‌های آن می‌پردازیم.

شرکت راهنمای مجارستان
نماینده رسمی کالج اویسینا است.
جهت درخواست پذیرش و دریافت مشاوره رایگان همین حالا با ما تماس برقرار کرده و از مزایای خدمات راهنمای دانشجویی نیز استفاده کنید.

دوره آموزش پیش پزشکی یا AMFP

دوره های آموزش پیش پزشکی در دانشگاه های معتبر مجارستان از قبیل کالج مک دنیل ،اویسینا و … ارائه می شود.دوره AMFP یکی از قدیمی ترین و موفق ترین دوره های مجموعه اویسینا می باشد که بدون اغراق در سطح و نوع خود بهترین دوره آموزشی در اروپا می باشد.

این نکته را دانشگاههای پذیرنده دانشجویان ما اذعان و اعتراف می کنند. دانشجویان می توانند جهت تحصیل در دوره AMFP درخواست پذیرش بدهند و تحصیلات خود را به صورت حضوری در بوداپست پیگیری نمایند.

همچنین از سپتامبر 2020 دانشجویان این حق را خواهند داشت که به صورت کاملاً مرتبط و منظم دوره AMFP را به موازات دانشجویان حضوری در بوداپست به صورت آنلاین و از راه دور طی کنند که با کمک اویسینا در تهران جلسات حضوری و مکمل نیز به آن اضافه خواهد شد. این دانشجویان با گذراندن موفق آزمونها در تهران همان مدارکی را دریافت می کنند که دانشجویان در بوداپست دریافت خواهند کرد.

تعریف دوره AMFP

دوره AMFP یک سیستم آموزشی منظم و فشرده با اهداف آموزشی خاص می باشد. این دوره به گونه ای طراحی شده است که با گذراندن موفق آن دانشجو بتواند وارد یکی از دانشگاه های انگلیسی زبان اروپا بشود.

همینطور هدف از این دوره آن است که دانشجویان با درسهای سال اول و دوم دانشگاه پزشکی به خوبی آشنایی پیدا کنند و دو سال اول دانشگاه را که بسیار سخت می باشد با موفقیت به پایان برسانند. آمار قبولی دانشجویان در دانشگاههای معتبر دلیل محکمی بر موفقیت این دوره می‌باشد.

شهریه تحصیلی

 • شهریه یک سال تحصیلی مقطع AMFP معادل 7900 یورو می باشد.


نکته: برای ورود به دانشگاهای مجارستان، اقدام از کالج و دوره‌های پیش-پزشکی الزامی نیست بلکه این دورها صرفا برای آماده سازی و تقویت معلومات دانشجویان طراحی شده است و هر سال شاهد آن هستیم کا دانشجویانی که از معلومات کافی برخوردار هستند، جهت ورود به دانشگاهای پزشکی مستقیما برای ثبت‌نام امتحانات ورودی اقدام میکنند‌

دوره آموزش زبان انگلیسی

دوره آموزش زبان انگلیسی بر مبنای استانداردهای اروپایی طبق سیستم CEFR تعیین شده است. دوره برای داوطلبانی می‌باشد که نیازمند افزایش سطح دانش زبان انگلیسی خود قبل از ورود به دانشگاه یا اشتغال در اروپا دارند.

این دوره به صورت حضوری و مجازی ارائه می‌شود و هر سال دوبار برای ماه‌های سپتامبر و ژانویه دانشجو می‌پذیرد. دانشجویان در سطح‌های متفاوت زبان انگلیسی می‌توانند وارد این دوره شوند. هر دانشجو قبل از ورود به دوره در یک آزمون کتبی و شفاهی به منظور تعیین سطح شرکت می‌کند.

پس از آغاز کلاس‌ها در هر ترم، دانشجویانی که هنوز منتظر صدور ویزای شینگن خود هستند، به صورت مجازی از کلاسها استفاده خواهند کرد و پس از ورود به بوداپست ادامه تحصیل را به صورت حضوری طی می‌کنند و کماکان امکان استفاده از کلاس‌های آنلاین را نیز خواهند داشت.

شهریه تحصیلی

 • شهریه یک سال تحصیلی مقطع EFP معادل 5900 یورو می‌باشد.


نکته: برای شرکت در اکثر رشته های تحصیلی در مجارستان نیازی به مدرک زبان نمی باشد. و شرکت کردن در این دوره زبان صرفا برای افراد مبتدی و یا کسانی که می خواهند با آمادگی کامل وارد دانشگاه و یا پیش دانشگاهی شوند می باشد.

دوره آموزش زبان آلمانی

دوره آموزش زبان آلمانی بر مبنای استانداردهای اروپایی طبق سیستم CEFR تعیین شده است. دوره برای داوطلبانی می باشد که نیازمند افزایش سطح دانش زبان آلمانی خود قبل از ورود به دانشگاههای آلمان یا اشتغال در آلمان دارند.

این دوره به صورت حضوری و مجازی ارائه می شود و هر سال دوبار برای ماه های سپتامبر و ژانویه دانشجو می پذیرد. دانشجویان در سطح های متفاوت زبان آلمانی می توانند وارد این دوره شوند. هر دانشجو قبل از ورود به دوره در یک آزمون کتبی و شفاهی به منظور تعیین سطح شرکت می کند.

پس از آغاز کلاس ها در هر ترم، دانشجویانی که هنوز منتظر صدور ویزای شینگن خود هستند، به صورت مجازی از کلاسها استفاده خواهند کرد و پس از ورود به بوداپست ادامه تحصیل را به صورت حضوری طی می‌کنند و کماکان امکان استفاده از کلاس های آنلاین را نیز خواهند داشت.

شهریه تحصیلی

 • شهریه یک سال تحصیلی مقطع GFP معادل 6400 یورو می‌باشد.

دوره دبیرستان بین المللی

دوره دبیرستان بین المللی اویسینا در مجارستان ۴ سال می باشد که شامل کلاسهای نهم تا دوازدهم میباشد. دانش آموزان در بدو ورود به دوره پیش دبیرستانی پذیرش می‌شوند. در این دوره زبان انگلیسی، زبان مجاری و دیگر دروس به صورت فشرده آموزش داده می شوند تا دانش آموز آمادگی ورود به تحصیلات دبیرستانی در مقطع خود را پیدا کند.

آموزش در دبیرستان بین المللی به زبان انگلیسی می باشد و دانش آموزان زبانهای آلمانی و مجاری را نیز فرا می گیرند. دانش آموزان این حق را خواهند داشت که در مقطع دبیرستان رشته علوم یا رشته عمومی را انتخاب کنند.

دانش آموزانی که پذیرش رشته علوم تحصیل می کنند ساعات بیشتر و آموزش عمیق تری در ریاضی، فیزیک، شیمی و زیست شناسی خواهند داشت. فارغ التحصیلان این رشته آمادگی ورود به دانشگاه های پزشکی، فنی و علوم پایه را خواهند داشت.

دانش آموزانی که پذیرش رشته عمومی دبیرستان تحصیل می کنند ساعات و سالهای محدودتری از علوم را می گذرانند و در مقابل آماده حضور و تحصیل در دانشگاه در رشته های اقتصاد، زبان و هنر میشوند.

شهریه تحصیلی و هزینه کالج اویسینا

 • شهریه یک سال تحصیلی مقطع دبیرستان معادل 7900-8900 یورو می‌باشد.

دیگر رشته های تحصیلی در کالج بین المللی اویسنا بوداپست مجارستان

 • دوره های NCUK
 • دوره های FEDE

دیگر رشته های تحصیلی در کالج اویسینا بوداپست

 • دوره پیش پزشکی
 • دوره A-Level
 • آزمون SAT
 • دوره زبان انگلیسی
 • دوره آمادگی زبان آلمانی
 • دوره بین المللی (IB)
 • دوره آمادگی فنی و مهندسی
 • دوره های پیش دانشگاهی اقتصاد

ارزش‌های کالج اویسینا چیست؟

در آکادمی بین‌المللی اویسینا، مدیران، کارکنان، اساتید و همکاران در هر نقطه از جهان، خود را موظف می‌دانند که ارزش‌های انسانی زیر را رعایت کرده و توسعه دهند:

 • ‍ اعتقاد و تعهد به تکریم و احترام به دانش‌پژوهان، والدین و هرآنکه با ایشان در ارتباط هستند
 • اعتقاد و تعهد به گوش دادن و پاسخگو بودن نسبت به سخنان دانش‌پژوهان و والدین
 • اعتقاد و تعهد به ارائه دادن بالاترین استانداردهای آموزشی
 • وابسته دانستن توسعه پایدار کالج به رشد و تعالی کارکنان، ذینفعان و فراگیران
 • تعهد برای به کار گیری نهایت تلاش جهت اعتلای نام ابن سینا
 • مظهر احترام و تعهد در بستری از صداقت و صمیمیت بودن
 • اساتید، کارکنان و مشاوران کالج بین‌المللی اویسینا را بالاترین سرمایه انسانی و اجتماعی خود دانستن و بالیدن به آن‌ها
 • متعهد و مسئول دانستن خود نسبت به توسعه مهارت‌های فردی، اجتماعی، تحصیلی و بین‌المللی فراگیران و یاری نمودن آن‌ها در راستای دستیابی به توانایی‌های یک شهروند تراز اول جهانی

تصاویر کالج اویسینا در بوداپست مجارستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *