رشته دامپزشکی

رشته دامپزشکی، در دانشگاه دامپزشکی بوداپست در سال 1992 برای دانشجویان بین المللی به زبان انگلیسی ارائه شد. طول این دوره در دانشگاه دامپزشکی بوداپست پنج سال و نیم (11 ترم)  میباشد. بعد از امتحان نهایی دامپزشکی، مدرک دیپلم اعطا شده به عنوان دکتر دامپزشک  به فرد تعلق می گیرد. همچنین مدرک دامپزشکی به دست آمده در بوداپست در اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته شده است. 

 

شرایط ورود به دانشگاه‌ دامپزشکی

شرایط ورود به دانشگاه دامپزشکی در مجارستان، نسبت به سایر رشته های علوم پزشکی بسیار آسان تر می‌باشد. متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در رشته دامپزشکی در دانشگاه دامپزشکی بوداپست را دارند، میبایست دارای مدرک دیپلم 12 ساله باشند و سطح زبان نسبتا خوبی داشته باشند، هرچند ارائه مدرک زبان الزامی نیست. همچنین متقاضیان رشته دامپزشکی می بایست آزمون ورودی دانشگاه را با موفقیت بگذرانند. آزمون ورودی دانشگاه دامپزشکی بوداپست  شامل دروس زیست ، شیمی و زبان است که بصورت کتبی و شفاهی برگزار می شود. این آزمون هر ساله از ماه اسفند تا خرداد هر دو هفته یکبار برگزار میشود و در صورت کسب 50 درصد از نمره آزمون، متقاضی پذیرفته میشود. 

  • پس از وقوع کوید-۱۹‌، آزمون های ورودی دانشگاه دامپزشکی مجارستان به صورت آنلاین برگزار می‌شود و این شرایط را برای متقاضیان جهت شرکت در این آزمون ها بسیار آسان کرده است.

لازم به ذکر است که دانشگاه دامپزشکی بوداپست، جهت سهولت در قبولی آزمون ورودی، دوره های پیش دامپزشکی را ارائه میدهد. این دوره علاوه بر اینکه سبب تقویت سطح زبان متقاضی میشود، تمامی مفاد آزمون نیز به متقاضی آموزش داده میشود.

رشته دامپزشکی در مجارستان

شهریه‌ها

قبل از آزمون ورودی:

بعد از پذیرش:

سایر اطلاعات تحصیلی

عناوین بررسی شده

شبکه های اجتماعی