رشته دامپزشکی در مجارستان، معرفی و بررسی رشته

تحصیل رشته دامپزشکی در مجارستان

تحصیل رشته دامپزشکی، از سال 1992 برای دانشجویان علاقه مند به این رشته در دانشگاه دامپزشکی بوداپست  به زبان انگلیسی ارائه شد. طول این دوره در دانشگاه دامپزشکی بوداپست پنج سال و نیم (11 ترم)  میباشد.

بعد از امتحان نهایی دامپزشکی، مدرک دیپلم اعطا شده به عنوان ”دکتر دامپزشک“  به فرد تعلق می گیرد. همچنین مدرک دامپزشکی به دست آمده در بوداپست در اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته شده است.

شرایط ورود به دانشگاه‌ دامپزشکی بوداپست مجارستان

شرایط ورود به دانشگاه دامپزشکی در مجارستان، نسبت به سایر رشته‌های علوم پزشکی بسیار آسان تر می‌باشد. متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در مجارستان و  رشته دامپزشکی در  بوداپست را دارند، میبایست دارای مدرک دیپلم 12 ساله باشند و سطح زبان نسبتا خوبی داشته باشند، هرچند ارائه مدرک زبان الزامی نیست.

همچنین متقاضیان این رشته همانند سایر دانشجویان علاقه مند به تحصیل پزشکی در مجارستان می‌بایست آزمون ورودی دانشگاه را با موفقیت بگذرانند. آزمون ورودی دانشگاه دامپزشکی بوداپست  شامل دروس زیست، شیمی و زبان است که بصورت کتبی و شفاهی برگزار می‌شود. این آزمون هر ساله از ماه اسفند تا خرداد هر دو هفته یکبار برگزار میشود و در صورت کسب 50 درصد از نمره آزمون، متقاضی پذیرفته میشود.

پس از وقوع کوید-۱۹‌، آزمون‌های ورودی دانشگاه دامپزشکی مجارستان به صورت آنلاین برگزار می‌شود و این شرایط را برای متقاضیان جهت شرکت در این آزمون‌ها بسیار آسان کرده است.

لازم به ذکر است که دانشگاه دامپزشکی بوداپست، جهت سهولت در قبولی آزمون ورودی، دوره‌های پیش دامپزشکی را ارائه میدهد. این دوره علاوه بر اینکه سبب تقویت سطح زبان متقاضی میشود، تمامی مفاد آزمون نیز به متقاضی آموزش داده میشود.

با افزایش سطح دانش، دانشجویان برای ورود به دانشگاه دامپزشکی از شانس بیشتری برخوردارند و در صورت قبولی می‌توانند شرایط لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی در مجارستان را برای خود فراهم کنند.

دانشگاه دامپزشکی بوداپست
رشته دامپزشکی در مجارستان
همین حالا درخواست اپلای بدهید

شهریه‌ها

قبل از آزمون ورودی:

  • هزینه پذیرش: 200 یورو
  • هزینه آزمون ورودی: 250 یورو

بعد از پذیرش:

  • هزینه ثبت نام: 220 یورو
  • شهریه: سالانه 12480 یورو در دو پرداخت: 770 یورو ترم اول (800 یورو از این هزینه دو هفته بعد از دریافت نامه پذیرش می بایست پرداخت شود.) + 4780 ترم دوم

سایر اطلاعات تحصیلی

  • طول دوره: 5 سال و نیم (11 ترم)
  • زبان تدریس: انگلیسی
  • شروع ماه تحصیلی: ماه سپتامبر

رشته دامپزشکی در مجارستان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *