تحصیل رشته دامپزشکی در مجارستان

تحصیل رشته دامپزشکی، از سال 1992 برای دانشجویان علاقه مند به این رشته در دانشگاه دامپزشکی بوداپست  به زبان انگلیسی ارائه شد. طول این دوره در دانشگاه دامپزشکی بوداپست پنج سال و نیم (11 ترم)  میباشد. بعد از امتحان نهایی دامپزشکی، مدرک دیپلم اعطا شده به عنوان دکتر دامپزشک  به فرد تعلق می گیرد. همچنین مدرک دامپزشکی به دست آمده در بوداپست در اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته شده است. 

 

شرایط ورود به دانشگاه‌ دامپزشکی بوداپست مجارستان

شرایط ورود به دانشگاه دامپزشکی در مجارستان، نسبت به سایر رشته های علوم پزشکی بسیار آسان تر می‌باشد. متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در مجارستان و  رشته دامپزشکی در  بوداپست را دارند، میبایست دارای مدرک دیپلم 12 ساله باشند و سطح زبان نسبتا خوبی داشته باشند، هرچند ارائه مدرک زبان الزامی نیست. همچنین متقاضیان این رشته همانند سایر دانشجویان علاقه مند به تحصیل پزشکی در مجارستان می بایست آزمون ورودی دانشگاه را با موفقیت بگذرانند. آزمون ورودی دانشگاه دامپزشکی بوداپست  شامل دروس زیست ، شیمی و زبان است که بصورت کتبی و شفاهی برگزار می شود. این آزمون هر ساله از ماه اسفند تا خرداد هر دو هفته یکبار برگزار میشود و در صورت کسب 50 درصد از نمره آزمون، متقاضی پذیرفته میشود. 

  • پس از وقوع کوید-۱۹‌، آزمون های ورودی دانشگاه دامپزشکی مجارستان به صورت آنلاین برگزار می‌شود و این شرایط را برای متقاضیان جهت شرکت در این آزمون ها بسیار آسان کرده است.

لازم به ذکر است که دانشگاه دامپزشکی بوداپست، جهت سهولت در قبولی آزمون ورودی، دوره های پیش دامپزشکی را ارائه میدهد. این دوره علاوه بر اینکه سبب تقویت سطح زبان متقاضی میشود، تمامی مفاد آزمون نیز به متقاضی آموزش داده میشود.با افزایش سطح دانش ،دانشجویان برای ورود به دانشگاه دامپزشکی از شانس بیشتری برخوردارند و در صورت قبولی می توانند شرایط لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی در مجارستان را برای خود فراهم کنند.

رشته دامپزشکی در مجارستان

شهریه‌ها

قبل از آزمون ورودی:

بعد از پذیرش:

سایر اطلاعات تحصیلی

رشته دامپزشکی در مجارستان

تحصیل در مجارستان

مشاوره رایگان!

زمان مشاوره خود را رزرو کنید
رزرو وقت مشاوره
 

شبکه های اجتماعی