رشته های پیراپزشکی

سالیانه متقاضیان زیادی قصد ادامه تحصیل در رشته های علوم پزشکی و پیراپزشکی را در کشور مجارستان  دارند، که از دلایل اصلی آن میتوان به سطح علمی بالا و شهریه مناسب دانشگاه های علوم پزشکی مجارستان اشاره کرد. 

از جمله رشته های بسیار پرطرفدار پیراپزشکی میتوان به بینایی سنجی، پرستاری، مامایی و تغذیه اشاره کرد که در دانشگاه سملوایز ، یکی از برترین و معروف ترین دانشگاه های علوم پزشکی مجارستان، ارائه میشود. در ادامه به شرایط ورود به این رشته ها می پردازیم.

 

شرایط ورود به رشته های پیراپزشکی در مجارستان، بسیار ساده تر از رشته های علوم پزشکی می باشد. دانشجویان جهت ورود به رشته های پیراپزشکی، می بایست در آزمون ورودی که فقط شامل دروس زیست و زبان انگلیسی می باشد، نمره قبولی کسب کنند. سالانه چند آزمون ورودی در ماه های مارس، آوریل، مِی، جون، و جولای برگزار می شود. هر متقاضی در هر دوره حداکثر می‌تواند دو بار برای امتحان ورودی دانشگاه شرکت کند.

 
پیراپزشکی در مجارستان

پس از وقوع کوید-۱۹‌، آزمون های ورودی دانشگاه های پزشکی مجارستان به صورت آنلاین برگزار می‌شود و این شرایط را برای متقاضیان جهت شرکت در این آزمون ها بسیار آسان کرده است. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ثبت‌نام آزمون به صفحه وبلاگ مراجعه کنید.

لازم به ذکر است که جهت آمادگی برای امتحان های ورودی، می توانید در کالج پیش پزشکی مک دنیل (Mc Daniel) در بوداپست به مدت یک یا دو ترم تحصیل کنید. این کالج کاملا زیر نظر دانشگاه های علوم پزشکی مجارستان می باشد و تمامی مباحث مورد نیاز برای امتحان های ورودی به دانش آموزان آموزش داده میشود.

 

شهریه‌ها و اطلاعات تحصیلی

پرستاری:

مامایی:

تغذیه:

بینایی سنجی:

کارشناس ناظر بهداشت عمومی:

مدیریت گردش سلامت:

دوره پیش پزشکی:

دوره پیش پزشکی:

عناوین بررسی شده

شبکه های اجتماعی