دانشگاه دبرسن مجارستان (Debrecen)، معرفی و بررسی رشته ها و هزینه ها

دانشگاه دبرسن یکی از قدیمی ترین دانشگاه‌های بین المللی جهت تحصیل در مجارستان می‌باشد. این دانشگاه در شهر Debrecen در مجارستان واقع شده است. دِبرسن بعد از بوداپست بزرگ ترین شهر مجارستان محسوب می‌شود.رشته‌های بسیار زیادی در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. از جمله پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، رشته‌های هنری، رشته‌های مهندسی، اقتصاد، بازرگانی، و غیره.

دانشگاه دبرسن

تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه‌های دیگری مانند دانشگاه پچ (Pecs) ، سملوایز و سگد در کشور مجارستان امکان پذیر است اما رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه دبرسن از محبوبیت جهانی بسیار بالایی برخوردار است. دانشگاه دبرسن در سال تحصیلی 2013/14، میزبان بیش از 3700 دانشجو از 80 کشور بوده است. این رقم بالا ترین میزان مشارکت دانشجویان بین المللی در یک مرکز آموزشی در مجارستان است. برای گرفتن پذیرش از دانشگاه پزشکی Debrecen، باید ابتدا در امتحان ورودی شرکت کنید.  

پزشکی در دانشگاه دبرسن

دانشکده پزشکی دِبرسن (Debrecen Medical University) دارای 22 دپارتمان علوم پایه، و 25 مرکز درمانی می‌باشد. که شامل تمامی تخصص‌های لازم برای تحصیل پزشکی در مجارستان می‌باشند. از جمله پزشکی داخلی، جراحی، اورتوپدیکس، رادیولوژی، مغز و اعصاب، روانپزشکی، اطفال، زنان و زایمان، قلب و عروق، ریه، گوش و حلق و بینی، پوست، چشم پزشکی، و اورولوژی.

تمامی مراکز درمانی شهر دبرسن متعلق به این دانشگاه است.یعنی عملا این دانشگاه بیمارستان شهر محسوب می‌شود.همچنین، این دانشگاه دارای تأییدیه از چندین سازمان درمانی در جهان است. از جمله:

  • the World Health Organization
  • the State Education Department (NY, USA)
  • the Medical Board of California
  • the General Medicine Council
  • the Medical Councils of Ireland, Iran and Norway

رشته‌های علوم پزشکی در این دانشگاه از محبوبیت جهانی بسیار بالایی برخوردار است. دانشگاه دبرسن در سال تحصیلی 2013/14، میزبان بیش از 3700 دانشجو از 80 کشور بوده است. این رقم بالا ترین میزان مشارکت دانشجویان بین المللی در یک مرکز آموزشی در مجارستان است. برای گرفتن پذیرش از دانشگاه پزشکی Debrecen، باید ابتدا در امتحان ورودی شرکت کنید

دندانپزشکی در دانشگاه دبرسن

دوره دندانپزشکی در دانشگاه دبرسن مانند سایر دانشگاه های مجارستان (دانشگاه سملوایز ، سگد و دبرسن ) 5 سال است. با این وجود دوره پنج ساله دندانپزشکی در دانشگاه دبرسن بالا ترین سطح استاندارد علمی، مهارتی، و مسئولیت پذیری در جراحی دندانپزشکی را تضمین می‌کند. دانشجویان مهارت‌های مختلفی جهت درمان امن و موفقیت آمیز بیمار یاد خواهند گرفت. از جمله:

 

داروسازی در دانشگاه دبرسن

دبرسن با به روز ترین تکنیک های آموزشی و سطح علمی بسیار بالا، یکی از بهترین دانشکده های داروسازی در مجارستان و اروپا را دارا است.البته در بعضی از دانشگاه های دیگر مجارستان ( دانشگاه سگد ، دبرسن ، پچ) نیز داروسازی تدریس می شود. این رشته طوری طراحی شده است تا دانشجویان با بار علمی بسیار بالا و دانش به روز علوم پزشکی و داروسازی فارق التحصیل شوند.

از این رو بعد از اتمام این دوره، به راحتی می توانید در تمامی کشور های اروپا مشغول به کار در داروخانه ها، آزمایشگاه ها، شرکت های داروسازی، شرکت های بازرگانی دارویی و … شوید. 

دیگر رشته های علوم پزشکی و سلامت در دانشگاه دبرسن

سلامت عمومی (Public health) | Complex rehabitation | Health social work | Molecular Biology |

اگرچه دانشکده‌های پزشکی دِبرسن از شهرت بسیار بالایی برخوردارند، اما رشته‌های تحصیلی دیگر نیز در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند.