برنامه‌های آموزشی بین‌المللی

کالج بین‌المللی اویسینا، برنامه‌های آموزشی بین‌المللی را برای دانش‌آموزان مجارستانی و سایر کشور‌های دنیا، آماده کرده است؛ که انگلیسی زبان اصلی برای آموزش و تحصیل در مجارستان است؛ با این حال، دو زبان آلمانی و مجارستانی، در اویسینا تدریس می‌شوند و همچنین دو زبان فرانسوی و اسپانیایی نیز به زودی توسط دپارتمان زبان و ارتباطات ارائه خواهد شد.

برنامه‌های دبیرستانی (AIC)، به دلیل تجربه‌ی قوی و موفق در رشته‌های از‌جمله زیست‌شناسی، شیمی، ریاضیات و فیزیک مشهور هستند. برنامه‌های دبیرستانی (AIC) دو زبانه، زیر نظر وزارت آموزش مجارستان است و از قوانین 4+1 پیروی می‌کند. سال اول تحصیل، به دوره‌ی مقدماتی معروف است و چهار سال بعد (G9_ G12) به مدرک ثانویه یا Erettsegi، ختم می‌شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درمورد ویزای دانش آموزی مجارستان، وارد صفحه آن شده و مطالب این مقاله را به دقت مطالعه کنید.

دکترا در مجارستان

A Level-2 (Grade 12)

A Level-2 یا A2 ، دومین و آخرین سال تحصیلی است، که با امتحان EDEXCEL- PEARSON، به پایان می‌رسد؛ این امتحان توسط A Level، برگزار می‌شود. به همین ترتیب  می‌توانند دو مدرک معتبر، A Level و سپس Erettsegi  که توسط اداره آموزش مجارستان اعطا می‌شود، کسب کنند.

A Level – 1(Grade 11)

سطح 1 یا همان AS، به‌عنوان اولین سال تحصیلی یک سیستم بریتانیایی معروف است که توسط دانشگاه کمبریج ارائه شده است. آن دسته از دانش‌آموزان که 10 سال دوره‌ی تحصیل خود را به‌علاوه‌ی 2 سال تحصیل در دوره متوسطه را به خوبی گذرانده‌اند؛ می‌توانند به سیستم آموزش بریتانیایی، ملحق شوند. افرادی که به مرحله‌ی اول یا همان دوره‌ی  A Level ملحق می‌شوند، معمولا IGCSE خود را تمام کرده‌اند؛ اما به ‌عنوان یک پیش‌نیاز برای تحصیل در این دوره، محسوب نمی‌شود.

تحصیلات قبلی در سیستم تحصیلی مجارستان، همیشه مثبت در نظر گرفته می‌شود؛ بنابراین دانش آموزان دوره‌ی AIC می‌توانند، دوره‌ی 11 مرحله‌ای و برنامه‌ی AS را به صورت موازی مطالعه کنند. رشته‌های تحصیلی دانش‌آموزان، بر اساس برنامه تحصیلی و دانشگاه مورد نظر آن‌ها انتخاب می‌شود.

IGCSE-2 (Grade 10)

برنامه های بین‌المللی دبیرستان IGCS، یک سیستم بریتانیایی است که تحصیل در این دوره، به معنی اخذ گواهی بین‌المللی و عمومی” آموزش متوسطه است. دانش آموزان در کلاس 10، که برنامه‌ی تحصیلی IGCSE را به پایان رسانده‌اند؛ می‌بایست در امتحانات پایان سال شرکت کنند تا گواهی معتبر از سمت EDEXCEL- PEARSON، دریافت کنند. آن‌ها دانش‌آموزانی با پایه‌ای قوی، از دروس مختلف و همچنین انواع زبان‌ها و موضوعات علمی تحویل می‌دهند. دانش‌آموزان اجازه دارند که 2- IGCS و دبیرستان دو زبانه مجارستانی 10 کلاسه را به‌طور موازی، کامل کنند. به همین ترتیب، آن‌ها می‌توانند دو دیپلم معتبر در پایان سال دوازدهم تحصیل خود دریافت کنند.

IGCSE- 1(Grade 9)

International General  یک سیستم اموزشی بریتانیایی است و مخفف آن عبارت”IGCSE” است. مرحله‌ی اول این آموزش، آماده‌سازی دانش‌آموزان برای مرحله‌ی AIC است؛ دانش آموزان باید بر اساس رشته تحصیلی در آینده و علایق خود، درس‌ها را انتخاب کنند. دانش‌آموزان می‌توانند همراه دوره‌ی AIC، دوره‌ی IGCSE- 1 را نیز در 9 کلاس تکمیل کنند؛ به این ترتیب آن‌ها دو زبان و 12کلاس و 2 دیپلم معتبر در پایان سال تحصیلی خویش، دریافت می‌کنند.

Pre- IB / Pre- A Level

دانشجویان بین‌المللی و مجارستانی می‌توانند، برای ورود به سیستم دیپلم IB درخواست دهند؛ این برنامه زیر‌مجموعه‌ی AIC است و تحت نظارت IBO خواهد بود. برنامه‌ی دیپلم IB ، اساسا دو سال به طول می‌انجامد تا تکمیل شود. با این حال اکثر دانش‌آموزان برای آماده‌سازی، به مطالعات یک ساله‌ی Pre- IB نیاز دارند، تا موفق به دریافت دیپلم بین‌المللی معتبر IB شوند.

همچنین، آن دسته از دانش‌اموزانی که به تازگی به مرحله‌ی AIC وارد شده‌اند و در حال تکمیل مطالعات لول اول هستند، ممکن است به تکمیل این دوره یعنی(مطالعات یک ساله‌ی Pre- IB) نیاز داشته باشند، تا شکاف‌ها و کمبود‌های مطالعاتی قبلی خود را پر کنند؛ به‌خصوص اگر در یک سیستم بریتانیایی آموزش ندیده باشند.

دبیرستان انگلیسی- مجارستانی (Grade 12)

دانش‌آموزان بین‌المللی و مجارستانی، که در حال تحصیل در کلاس 12 هستند، باید برای امتحانات نهایی که توسط وزارت آموزش مجارستان برگزار می‌شود، آماده باشند. دانشجویان تحصیل کرده در این سیستم، در سطح سطح کشوری و بین‌المللی، برای ورود به بازار کار و اشتغال در اولویت قرار دارند. دانشجویان AIC، با موفقیت به معتبر‌ترین دانشگاه‌های اروپا وارد می‌شوند و می‌توانند در رشته‌های پزشکی، فنی و مهندسی و تجارت و اقتصاد، تحصیل ‌کنند.

دبیرستان انگلیسی- مجارستانی (Grade 11)

برنامه‌ی دبیرستان AIC، که 11 گرید دارد به موازات برنامه‌ی تحصیلی A Level – 1(Grade 11) صورت می‌گیرد؛ در این مرحله دانش‌آموزان برای دریافت مدرک کمبریج، آماده می‌شوند. دانش‌آموزان می‌توانند با صرف زمان و تلاش بیشتر، هر دو مدرک تحصیلی را با هم دریافت کنند. دانش‌اموزان در دوره‌ی AIC، به زبان انگلیسی مسلط هستند و به طور حتمی در چند آزمون بین‌المللی نیز شرکت نموده‌اند. ادغام چند زبان و علوم مختلف در این مقطع امکان‌پذیر است؛ دانش‌آموزان در این دوران با شرایط پذیرش در دانشگاه‌ها آشنا می‌شوند.

دبیرستان انگلیسی- مجارستانی (Grade 10)

پس از پایان موفقیت آمیز کلاس 9، دانش‌آموزان به گرید 10 ارتقاء می‌یابند؛در این مرحله دانش‌آموزانی که در سیستم  IGCSE-2 درحال تحصیل هستند، برای دریافت مدرک دانشگاه کمبریج آماده می‌شوند. پس از اتمام برنامه دبیرستان اویسینا، به دانش‌آموزان مدرک Erettsegi  ارائه می‌شود؛ این مدرک توسط تمام 27 کشور اتحادیه‌ی اروپا و در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است.

پس از اتمام موفقیت‌آمیز این مرحله، دانشجویان می‌توانند به هر دانشگاه مجارستانی مانند دانشگاه سگد،پچ و یا کالج مک دنیل و یا سایر دانشگاه‌های اروپایی بپیوندند. Grade 10، توانایی‌های زبانی دانش‌آموزان را بیشتر می‌کند و آن‌ها را برای تحصیلات سطح A آماده می‌کند. زبان‌های انگلیسی، آلمانی، مجارستانی، زبان‌های حائز اهمیت در این سیستم تحصیلی به‌شمار می‌آیند؛ در این سیستم، یک برنامه‌ی علمی قوی، همراه با موضوعات دیگر توسط اساتید بین‌المللی، ارائه می‌شود.

دبیرستان انگلیسی – مجارستانی (Grade 9)

دبیرستان انگلیسی – مجارستانی Grade 9، مناسب دانش‌آموزانی است که 8 سال تحصیلی خود را به پایان رسانده‌اند و برای ورود به کلاس 9، می‌توانند به سیستم دو زبانه‌ی انگلیسی – مجارستانی بپیوندند. پس از اتمام این مرحله، به دانش‌آموزان مدرک Erettsegi داده می‌شود؛ این مدرک توسط تمام 27 کشور اتحادیه‌ی اروپا و در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است.

پس از اتمام موفقیت‌آمیز این مرحله، دانشجویان می‌توانند به هر دانشگاه مجارستانی و یا سایر دانشگاه‌های اروپایی بپیوندند. زبان‌های انگلیسی، آلمانی، مجارستانی، زبان‌های حائز اهمیت در این سیستم آموزشی به‌شمار می‌آیند و دانش‌آموزان در رشته‌های ، زیست‌شناسی/ شیمی/ ریاضی/  فیزیک تحصیل می‌کنند. دانش‌آموزان کلاس 9، برای IGCSE- 1، آموزش می‌بینند که در نهایت می‌تواند منجر به دریافت مدرک کمبریج شود.

پیش‌دبیرستان ( قبل از کلاس 9)

دانش‌آموزان مجارستانی و بین‌المللی می‌توانند برای تحصیل در سیستم دبیرستان‌های بین المللی کالج اویسینا، درخواست دهند. کلیه دانشجویان باید مدارک حد‌اقل، 8 سال تحصیلات قبلی خود را ارائه دهند. دانشجویان، از هر سیستم و با هر زبانی و هر نوع پیشینه‌ی علمی، می‌توانند درخواست تحصیل در این سیستم آموزشی دهند.

برنامه‌ی پیش دبیرستان، یک نوع آموزش فشرده‌ی انواع دروس است که با زبان های انگلیسی و مجارستانی/ برای دانش‌آموزان طراحی شده است که آن‌ها را برای دریافت یک مدرک بین‌المللی و دو زبانه‌ی عالی، آماده می‌کند.

همین حالا درخواست اپلای بدهید