دوره‌های پیش نیاز

دوره‌های آمادگی زبان انگلیسی در مجارستان

دوره زبان انگلیسی مناسب متقاصیان تحصیل در مجارستان است و نیازمند افزایش سطح دانش زبان انگلیسی خود قبل از ورود به دانشگاه یا اشتغال در اروپا دارند.

در ادامه به معرفی کامل رشته دوره آموزش زبان انگلیسی می‌پردازیم.

دوره پیش‌نیاز زبان انگلیسی در دانشگاه ELTE و کالج بین المللی اویسینا

دوره آموزش زبان انگلیسی بر مبنای استانداردهای اروپایی طبق سیستم CEFR تعیین شده است. دوره برای داوطلبانی می باشد که نیازمند افزایش سطح دانش زبان انگلیسی خود قبل از ورود به دانشگاه یا اشتغال در اروپا دارند.

این دوره به صورت حضوری و مجازی ارائه می شود و هر سال دوبار برای ماه های سپتامبر و ژانویه دانشجو می پذیرد. دانشجویان در سطح های متفاوت زبان انگلیسی می توانند وارد این دوره شوند. هر دانشجو قبل از ورود به دوره در یک آزمون کتبی و شفاهی به منظور تعیین سطح شرکت می کند. پس از آغاز کلاس ها در هر ترم، دانشجویانی که هنوز منتظر صدور ویزای شینگن خود هستند، به صورت مجازی از کلاسها استفاده خواهند کرد و پس از ورود به بوداپست ادامه تحصیل را به صورت حضوری طی می‌کنند و کماکان امکان استفاده از کلاس های آنلاین را نیز خواهند داشت.

همین حالا درخواست اپلای بدهید

تحصیل در رشته زبان انگلیسی در دانشگاه ELTE مجارستان

دانشگاه ELTE مجارستان با هشت دانشکده قدیمی ترین دانشگاه مجارستان است.زبان لاتین تا سال 1844 تدریس می شد، تا زمانی که مجارستانی به عنوان زبان رسمی معرفی شد.تا سال 1921 نام این دانشگاه، دانشگاه بوداپست (Budapesti Tudomaniegytem) بود.گروه علوم زیستی در سال 1949 فعالیت خود را آغاز کرد.این دانشگاه در سال 1950 به افتخار فیزیکدان برجسته مجارستانی لوراند ایتوویوس نام خود را اتوش لوراند نهاد.

این دانشگاه همه ساله از سراسر دنیا در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می پذیرد.

مدارک لازم برای پذیرش از دانشگاه ELTE مجارستان

 • ترجمه آخرین مدرک تحصیلی
 • ریز نمرات دو سال آخر
 • رزومه انگیزه نامه
 • توصیه نامه
 • اسکن پاسپورت
 • یک قطعه عکس سایز پاسپورت
 • گواهی سلامت
 • مدرک زبان (برای برخی از رشتها الزامیست و بقیه رشتها سطح زبان متقاضی بر اساس مصاحبه سنجیده می شود)

شهریه تحصیلی در دانشگاه ELTE مجارستان

شهریه دوره زبان انگلیسی در دانشگاه ELTE ترمی 2400 یورو می‌باشد.

علاقه‌مندان تحصیل در رشته زبان انگلیسی، می‌توانند از دانشگاه ELTE پذیرش بگیرند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر بر لینک زیر کلیک نمایید.

 

دانشگاه ELTE

 

تحصیل در رشته زبان انگلیسی در کالج بین المللی اویسینا مجارستان

کالج بین‌المللی اویسینا مجارستان فعالیت رسمی خود را از سال ۱۹۹۵ تحت همین عنوان آغاز کرد و به یک مرکز جهت تحصیل در مجارستان تبدیل شده که امروزه مسئولیت فعالیت‌های گسترده‌ای در زمینه علمی، فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و هنری در اروپا و ایران را بر عهده دارد.

کالج بین‌المللی اویسینا در نتیجه‌ی سه دهه فعالیت آموزشی بین‌المللی بنیان‌گذار آن در ایران و سایر کشورهای جهان به وجود آمده است و در پی بازنگری و توسعه فعالیت‌های علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی خود می‌باشد.

شهریه تحصیلی در کالج بین المللی اویسینا

شهریه دوره زبان انگلیسی در کالج بین المللی اویسینا ترمی 2950 یورو می‌باشد.

علاقه‌مندان تحصیل در رشته آمادگی زبان انگلیسی ، می‌توانند از کالج اویسینا پذیرش بگیرند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر بر لینک زیر کلیک نمایید.

کالج اویسینا

 

دوره آمادگی زبان آلمانی در مجارستان

دوره زبان آلمانی بر مبنای استانداردهای اروپایی طبق سیستم CEFR تعیین شده است. دوره برای داوطلبانی می باشد که نیازمند افزایش سطح دانش زبان آلمانی خود قبل از ورود به دانشگاه‌های آلمان یا اشتغال در آلمان دارند.

در ادامه به معرفی کامل رشته دوره زبان آلمانی می‌پردازیم.

دوره پیش‌نیاز زبان آلمانی

دوره پیش‌نیاز زبان آلمانی بر مبنای استانداردهای اروپایی طبق سیستم CEFR تعیین شده است. دوره برای داوطلبانی می باشد که نیازمند افزایش سطح دانش زبان آلمانی خود قبل از ورود به دانشگاههای آلمان یا اشتغال در آلمان دارند.

این دوره به صورت حضوری و مجازی ارائه می شود و هر سال دوبار برای ماه های سپتامبر و ژانویه دانشجو می پذیرد. دانشجویان در سطح های متفاوت زبان آلمانی می توانند وارد این دوره شوند. هر دانشجو قبل از ورود به دوره در یک آزمون کتبی و شفاهی به منظور تعیین سطح شرکت می کند.

پس از آغاز کلاس ها در هر ترم، دانشجویانی که هنوز منتظر صدور ویزای شینگن خود هستند، به صورت مجازی از کلاسها استفاده خواهند کرد و پس از ورود به بوداپست ادامه تحصیل را به صورت حضوری طی می‌کنند و کماکان امکان استفاده از کلاس های آنلاین را نیز خواهند داشت.همچنین متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای تحصیلی می توانند با مطالعه راهنمای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان اطلاعات لازم را کسب کنند.

شهریه تحصیلی

شهریه یک سال تحصیلی مقطع GFP معادل 6400 یورو می باشد.

همین حالا درخواست اپلای بدهید

کالج اویسینا

علاقه‌مندان تحصیل در رشته آموزش آلمانی، می‌توانند از کالج اویسینا پذیرش بگیرند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر بر لینک زیر کلیک نمایید.

کالج اویسینا
 

دوره پیش پزشکی

شرایط تحصیل در دانشگاه های علوم پزشکی مجارستان چگونه است؟ آزمون ورودی رشته های  مجارستان، چگونه است؟ چگونه در آزمون ورودی رشته های علوم پزشکی  موفق شویم؟ دروس پزشکی در دانشگاه های مجارستان به چه زبانی تدریس میشود؟

سالانه دانشجویان بسیار زیادی از سراسر دنیا جهت ادامه تحصیل در رشته پزشکی به مجارستان مهاجرت می کنند. از مهمترین دلایل آن میتوان به رتبه بالای دانشگاه های پزشکی در مجارستان، تدریس به زبان انگلیسی، عدم نیاز به مدرک زبان و هزینه های تحصیل و زندگی مقرون به صرفه در این کشور اشاره کرد.

همچنین با توجه به رتبه جهانی بسیار بالایی دانشگاه های پزشکی مجارستان، دانشجویان بعد از اتمام تحصیل، به راحتی می توانند در تمامی کشور های اروپایی، بدون هیچ آزمونی، اجازه کار دریافت کنند! در ادامه این مطلب، اطلاعات بیشتری درباره شرایط ورود به دانشگاه های پزشکی در مجارستان و شهریه های آنها کسب خواهید کرد.

شرایط ورود به دانشگاه‌های علوم پزشکی در مجارستان

شرایط ورود به دانشگاه های علوم پزشکی در مجارستان، بسیار ساده تر از دیگر کشور های اروپا میباشد. دانشجویان جهت ورود به رشته های علوم پزشکی، باید ابتدا در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر خود نمره قبولی کسب کنند. این دانشگاه ها، سالانه چند آزمون ورودی در ماه های مارس، آوریل، مِی، جون، و جولای، برگزار می کنند. آزمون  های ورودی شامل سوالات چهار گزینه ای از دروس زیست شناسی، شیمی و انگلیسی است، هرچند که نسبت به رشته انتخابی متقاضیان، این‌ مباحث متغیر خواهند بود. متقاضی بعد از آزمون کتبی، موظف است در مصاحبه ای که با اساتید دانشگاه برگزار می گردد شرکت کند تا شخصیت و رفتار، تسلط شخص به زبان انگلیسی و سطح دانش او سنجیده شود.

لازم به ذکر است که جهت آمادگی برای آزمون های ورودی، می توانید در کالج پیش پزشکی مک دنیل (Mc Daniel) در بوداپست به مدت دو ترم و یا یک ترم فشرده تحصیل کنید. این کالج کاملا زیر نظر دانشگاه های علوم پزشکی مجارستان می باشد و تمامی مباحث مورد نیاز برای امتحان های ورودی به دانش آموزان آموزش داده میشود.

در حال حاضر، با توجه به شیوع کوید-۱۹، این دوره به دو صورت حضوری و  آنلاین ارائه میشود و انتخاب با متقاضی می‌باشد. نکته قابل توجه این است که اگر متقاضی خواستار دوره آنلاین باشد، همچنان میتواند برای ویزا نیز اقدام کند و یا حتی در صورت تمایل در مجارستان این دوره را بصورت آنلاین بگذراند.

 

کالج پیش پزشکی مک دنیل

همین حالا درخواست اپلای بدهید

شهریه‌ها و اطلاعات تحصیلی

 • دوره پیش پزشکی 2 ترم (به صورت عادی) = 6830 یورو
 • دوره پیش پزشکی 1 ترم (به صورت فشرده) = 6630 یورو

 
جهت آمادگی برای آزمون های ورودی رشته های علوم پزشکی دانشگاه‌های مجارستان  و تقویت سطح زبان انگلیسی خود، میتوانید از کالج مک دنیل (Mc Daniel) برای دوره پیش پزشکی پذیرش بگیرید. جهت کسب اطلاعات بیشتر بر لینک زیر کلیک نمایید.

کالج مک دنیل
 

معرفی دوره پیش دامپزشکی در مجارستان

متقاضیان رشته دامپزشکی در دانشگاه دامپزشکی بوداپست، جهت تحصیل در این دانشگاه میبایست در آزمون ورودی این دانشگاه نمره قبولی را کسب کنند. این آزمون شامل دروس زیست ، شیمی، و زبان است که بصورت کتبی و شفاهی برگزار می شود. این آزمون هر ساله از ماه اسفند تا خرداد هر دو هفته یکبار توسط دانشگاه دامپزشکی بوداپست برگزار میشود و در صورت کسب 50 درصد از نمره آزمون، متقاضی پذیرفته میشود.

دانشگاه دامپزشکی بوداپست، جهت سهولت در قبولی آزمون ورودی، دوره های پیش دامپزشکی را ارائه میدهد. این دوره علاوه بر اینکه سبب تقویت سطح زبان متقاضی میشود، تمامی مفاد آزمون نیز به متقاضی آموزش داده میشود.

در حال حاضر، با توجه به شیوع کوید-۱۹، این دوره به دو صورت حضوری و  آنلاین ارائه میشود و انتخاب با متقاضی می‌باشد. نکته قابل توجه این است که اگر متقاضی خواستار دوره آنلاین باشد، همچنان میتواند برای ویزا نیز اقدام کند و یا حتی در صورت تمایل در مجارستان این دوره را بصورت آنلاین بگذراند.

جهت آمادگی برای آزمون های ورودی رشته دامپزشکی دانشگاه دامپزشکی بوداپست و تقویت سطح زبان انگلیسی خود، میتوانید از دانشگاه دامپزشکی بوداپست برای دوره پیش دامپزشکی پذیرش بگیرید. جهت کسب اطلاعات بیشتر بر لینک زیر کلیک نمایید.

دانشگاه دامپزشکی بوداپست
همین حالا درخواست اپلای بدهید

شهریه‌ها و اطلاعات تحصیلی

 • دوره پیش دامپزشکی 2 ترم (به صورت عادی) = 6830 یورو
 • دوره پیش دامپزشکی 1 ترم (به صورت فشرده) = 6630 یورو

دانشگاه دامپزشکی بوداپست
 

دوره پیش مهندسی در مجارستان

دوره پیش مهندسی در مجارستان جهت ارتقا دانش و یادگیری بیشتر دانشجویانی است که قصد ورود به دانشگاه فنی مهندسی مجارستان (BME) در مقطع کارشناسی را دارند.بهترین دانشگاه فنی مهندسی مجارستان کدام است؟ شرایط تحصیل در دانشگاههای فنی مهندسی مجارستان چگونه است؟ آزمون ورودی رشته های فنی مهندسی مجارستان به چه شکل است؟ هزینه تحصیل در رشته ها فنی مندسی در بوداپست مجارستان چقدر است؟

یکی از برترین دانشگاه های فنی مهندسی مجارستان، دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست (BME) است. دانشگاه BME، اولین مؤسسه در اروپا بود که در سال 1782 میلادی، رشته های مهندسی را در سطح دانشگاهی ارائه داد. لازم به ذکر است که BME تنها دانشگاه 6 زبانه دنیاست که رشته های بسیاری در این دانشگاه به زبان های مجاری، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، و روسی، تدریس می‌شوند.

تحصیل در دوره پیش مهندسی در مجارستان و شرایط ورود به دانشگاه‌ فنی‌ مهندسی‌ بوداپست

متقاضیان تحصیل در دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست، جهت ورود به رشته های مهندسی در مقطع کارشناسی، میبایست ابتدا در آزمون ورودی دانشگاه نمره قبولی کسب کنند. یکی‌ از بهترین روشها برای یادگیری و آمادگی لازم جهت موفقیت در امتحان ورودی دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ شهر بوداپست، ورود به دوره‌های پیش‌مهندسی‌ این دانشگاه می‌باشد متقاضیان می توانند ابتدا به مدت یک سال (دو ترم) و یا یک ترم (از وسط سال) در دوره پیش مهندسی در دانشگاه BME شرکت کنند. متقاضیانی دوره ی یک ترم،  باید بدانند که این دوره ادامه ترم قبلی هست، و متقاضی میبایست به مواردی که در ترم اول تدریس شده است، تسلط داشته باشد.

قابل ذکر است که جهت ورود به دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست، گذراندن دورهٔ پیش‌مهندسی‌ الزامی نیست. متقاضیانی که بدون گذراندن دورهٔ پیش مهندسی‌ قصد ورود به دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست را دارند میبایست بعد از قبولی در امتحان ورودی این دانشگاه، مدرک زبان آیلتس و تافل را ارائه دهند، در عین حال، متقاضیانی که دورهٔ پیش مهندسی‌ را پشت سر گذاشتند نیازی به ارائه این مدارک نخواهند داشت. پس با این تفاسیر علاقه‌مندانی که قصد ورود به دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست را دارند و دارای مدرک زبان نیستند میبایست در دوره‌های پیش مهندسی‌ دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست شرکت کنند

در حالی‌ که پس از وقوع کوید-۱۹ اکثر کالج‌ها و دانشگاهای شهر بوداپست امکان تدریس آنلاین را به دانشجویان میدهند، دوره های پیش مهندسی فقط به صورت حضوری ارائه میشوند و هدف از آن آماده سازی دانش ریاضی، فیزیک، و زبان انگلیسی متقاضیان برای ورود به دانشگاه می باشد. افرادی که امتحانات پایان ترم این دوره را با معدل قابل قبولی پشت سر بگذارند، می توانند به راحتی وارد رشته مورد علاقه خود در دانشگاه BME شوند. اما اگر نمرات پایانی مناسب نباشند، دانشجو باید در یک امتحان ورودی مجزا شرکت کرده و نمره قبولی کسب کند.
 

دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست BME

همین حالا درخواست اپلای بدهید

شهریه‌ها و اطلاعات تحصیلی

 • دوره‌های پیش مهندسی: 3200 یورو برای هر ترم

جهت تحصیل در دوره های پیش مهندسی در مجارستان، میتوانید از دانشگاه صنعتی بوداپست پذیرش بگیرید. جهت کسب اطلاعات بیشتر بر لینک زیر کلیک نمایید.

دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست