مهندسی شیمی و بیوتکنولوژی در مجارستان؛ توضیحات و شرایط اخذ پذیرش

شرایط تحصیل رشته مهندسی شیمی در مجارستان

رشته مهندسی شیمی در مجارستان در سه سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست (BME) ارائه می‌شود.

شرایط ورود به دانشگاه‌ فنی‌ مهندسی‌ بوداپست

متقاضیان تحصیل در مجارستان و  دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست، جهت ورود به رشته‌های مهندسی در مقطع کارشناسی، میبایست ابتدا در آزمون ورودی دانشگاه نمره قبولی کسب کنند.

یکی‌ از بهترین روش‌ها برای یادگیری و آمادگی لازم جهت موفقیت در امتحان ورودی دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ شهر بوداپست، ورود به دوره‌های پیش‌مهندسی‌ این دانشگاه می‌باشد متقاضیان می‌توانند ابتدا به مدت یک سال (دو ترم) و یا یک ترم (از وسط سال) در دوره پیش مهندسی در دانشگاه BME شرکت کنند. متقاضیانی دوره‌ی یک ترم، باید بدانند که این دوره ادامه ترم قبلی هست، و متقاضی میبایست به مواردی که در ترم اول تدریس شده است، تسلط داشته باشد.

قابل ذکر است که جهت ورود و تحصیل مهندسی‌ در بوداپست مجارستان ، گذراندن دورهٔ پیش‌ مهندسی‌ الزامی نیست. متقاضیانی که بدون گذراندن دورهٔ پیش مهندسی‌ قصد ورود به دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست را دارند میبایست بعد از قبولی در امتحان ورودی این دانشگاه، مدرک زبان آیلتس و تافل را ارائه دهند، در عین حال، متقاضیانی که دورهٔ پیش مهندسی‌ را پشت سر گذاشتند نیازی به ارائه این مدارک نخواهند داشت.

با این تفاسیر علاقه‌مندانی که قصد ورود به دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست را دارند و دارای مدرک زبان نیستند میبایست در دوره‌های پیش مهندسی‌ دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست شرکت کنند در حالی‌ که پس از وقوع کوید-۱۹ اکثر کالج‌ها و دانشگاه‌های شهر بوداپست امکان تدریس آنلاین را به دانشجویان میدهند،  دوره‌های پیش مهندسی فقط به صورت حضوری ارائه میشوند و هدف از آن آماده سازی دانش ریاضی، فیزیک، و زبان انگلیسی متقاضیان برای ورود به دانشگاه می‌باشد.

افرادی که امتحانات پایان ترم این دوره را با معدل قابل قبولی پشت سر بگذارند، می‌توانند به راحتی وارد رشته مورد علاقه خود در دانشگاه BME شوند. اما اگر نمرات پایانی مناسب نباشند، دانشجو باید در یک امتحان ورودی مجزا شرکت کرده و نمره قبولی کسب کند.

مهندسی شیمی و بیوتکنولوژی
همین حالا درخواست اپلای بدهید

دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست BME

 

شهریه ها و اطلاعات تحصیلی

مدت زمان تحصیلات کارشناسی: 3.5 سال (7 ترم)
مدت زمان تحصیلات کارشناسی ارشد: 2 سال (4 ترم)
مدت زمان تحصیلات دکتری: 4 سال (8 ترم)

  • دوره پیش دانشگاهی مهندسی (پیش مهندسی) = 3200 یورو / هرترم
  • دوره های کارشناسی = 3200 یورو / هرترم
  • دوره های کارشناسی ارشد = 3500-3800 یورو / هرترم
  • دوره های دکتری = 4500 یورو / هرترم

علاقه‌مندان تحصیل در رشته مهندسی شیمی در مجارستان می‌توانند از دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست BME پذیرش بگیرند همچنین این دانشگاه در رشته بیوتکنولوژی در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرد که در صورت قبولی دانشجویان می‌توانند نسبت به اخذ ویزای تحصیلی مجارستان اقدام کنند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر بر لینک زیر کلیک نمایید.

دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست