معرفی رشته مهندسی عمران در مجارستان

رشته مهندسی عمران در مجارستان از قدیمی ترین رشته های دانشگاه فنی‌ و مهندسی‌ بوداپست (BME) است که در سه سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه صنعتی بوداپست (BME) ارائه می­شود:

 

شرایط ورود و تحصیل مهندسی عمران دانشگاه‌ فنی‌ مهندسی‌ بوداپست

متقاضیان تحصیل در دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست، جهت ورود به رشته های مهندسی در مقطع کارشناسی، میبایست ابتدا در آزمون ورودی دانشگاه نمره قبولی کسب کنند. یکی‌ از بهترین روشها برای یادگیری و آمادگی لازم جهت موفقیت در امتحان ورودی دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ شهر بوداپست، ورود به دوره‌های پیش‌مهندسی‌ این دانشگاه می‌باشد متقاضیان می توانند ابتدا به مدت یک سال (دو ترم) و یا یک ترم (از وسط سال) در دوره پیش مهندسی در دانشگاه BME شرکت کنند. متقاضیانی دوره ی یک ترم،  باید بدانند که این دوره ادامه ترم قبلی هست، و متقاضی میبایست به مواردی که در ترم اول تدریس شده است، تسلط داشته باشد.

قابل ذکر است که جهت ورود به دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست و تحصیل در مجارستان، گذراندن دورهٔ پیش‌مهندسی‌ الزامی نیست. متقاضیانی که بدون گذراندن دورهٔ پیش مهندسی‌ قصد ورود به دانشگاه و تحصیل در رشته فنی‌ مهندسی‌ بوداپست را دارند میبایست بعد از قبولی در امتحان ورودی این دانشگاه، مدرک زبان آیلتس و تافل را ارائه دهند، در عین حال، متقاضیانی که دورهٔ پیش مهندسی‌ را پشت سر گذاشتند نیازی به ارائه این مدارک نخواهند داشت. پس با این تفاسیر علاقه‌مندانی که قصد ورود به دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست را دارند و دارای مدرک زبان نیستند میبایست در دوره‌های پیش مهندسی‌ دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست شرکت کنند

در حالی‌ که پس از وقوع کوید-۱۹ اکثر کالج‌ها و دانشگاهای شهر بوداپست امکان تدریس آنلاین را به دانشجویان میدهند، دوره های پیش مهندسی فقط به صورت حضوری ارائه میشوند و هدف از آن آماده سازی دانش ریاضی، فیزیک، و زبان انگلیسی متقاضیان برای ورود به دانشگاه می باشد. افرادی که امتحانات پایان ترم این دوره را با معدل قابل قبولی پشت سر بگذارند، می توانند به راحتی وارد رشته مورد علاقه خود در دانشگاه BME شوند و بدیهی است که شانس این افراد برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان افزایش می باید. اما اگر نمرات پایانی مناسب نباشند، دانشجو باید در یک امتحان ورودی مجزا شرکت کرده و نمره قبولی کسب کند.

 
مهندسی عمران در مجارستان

شهریه‌ها و اطلاعات تحصیلی

مدت زمان تحصیلات کارشناسی: 4 سال (8 ترم)
مدت زمان تحصیلات کارشناسی ارشد: 2 سال (4 ترم)
مدت زمان تحصیلات دکتری: 4 سال (8 ترم)

علاقه‌مندان تحصیل در رشته مهندسی عمران، می‌توانند از دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست BME پذیرش بگیرند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر بر لینک زیر کلیک نمایید.

رشته مهندسی عمران در مجارستان

تحصیل در مجارستان

مشاوره رایگان!

زمان مشاوره خود را رزرو کنید
رزرو وقت مشاوره
 

شبکه های اجتماعی