تحصیل رشته مهندسی کامپیوتر در مجارستان

رشته مهندسی  کامپیوتر در مجارستان در سه سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست (BME) ارائه می‌‌شود.

شرایط تحصیل مهندسی کامپیوتر در مجارستان و پذیرش در دانشگاه‌ فنی‌ مهندسی‌ بوداپست

متقاضیان تحصیل مهندسی کامپیوتر در مجارستان و  دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست، جهت ورود به رشته‌های مهندسی در مقطع کارشناسی، می‌بایست ابتدا در آزمون ورودی دانشگاه نمره قبولی کسب کنند. یکی‌ از بهترین روش‌ها برای یادگیری و آمادگی لازم جهت موفقیت در امتحان ورودی دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ شهر بوداپست، ورود به دوره‌های پیش‌مهندسی‌ این دانشگاه می‌باشد.

 متقاضیان تحصیل در مجارستان و رشته مهندسی کامپیوتر می‌توانند ابتدا به مدت یک سال (دو ترم) و یا یک ترم (از وسط سال) در دوره پیش مهندسی در دانشگاه BME شرکت کنند. متقاضیانی دوره‌ی یک ترم،   باید بدانند که این دوره ادامه ترم قبلی هست، و متقاضی می‌بایست به مواردی که در ترم اول تدریس شده است، تسلط داشته باشد. 

قابل ذکر است که جهت ورود به دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست BME، گذراندن دورهٔ پیش‌مهندسی‌ الزامی نیست. متقاضیانی که بدون گذراندن دورهٔ پیش مهندسی‌ قصد ورود به دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست را دارند می‌بایست بعد از قبولی در امتحان ورودی این دانشگاه، مدرک زبان آیلتس و تافل را ارائه دهند، در عین حال، متقاضیانی که دورهٔ پیش مهندسی‌ را پشت سر گذاشتند نیازی به ارائه این مدارک نخواهند داشت.

 پس با این تفاسیر علاقه‌مندانی که قصد ورود به دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست را دارند و دارای مدرک زبان نیستند می‌بایست در دوره‌های پیش مهندسی‌ دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست شرکت کنند.

در حالی‌ که پس از وقوع کوید-۱۹ اکثر کالج‌ها و دانشگاه‌های شهر بوداپست امکان تدریس آنلاین را به دانشجویان میدهند، دوره‌های پیش مهندسی فقط به صورت حضوری ارائه می‌شوند و هدف از آن آماده سازی دانش ریاضی، فیزیک، و زبان انگلیسی متقاضیان برای ورود به دانشگاه می‌باشد.

 افرادی که امتحانات پایان ترم این دوره را با معدل قابل قبولی پشت سر بگذارند، می‌توانند به راحتی وارد رشته مورد علاقه خود در دانشگاه BME شوند.اما اگر نمرات پایانی مناسب نباشند، دانشجو باید در یک امتحان ورودی مجزا شرکت کرده و نمره قبولی کسب کند..همچنین دانشجویان و متقاضیان جهت اخذ ویزای تحصیل مجارستان می‌توانند تمامی امور مربوط را به موسسه راهنمای مجارستان واگذار کنند تا در سریعترین زمان ممکن اقدامات لازم صورت پذیرد.

مهندسی کامپیوتر در مجارستان

شهریه‌ها و اطلاعات تحصیلی

مدت زمان تحصیلات کارشناسی: 3.5 سال (7 ترم)
مدت زمان تحصیلات کارشناسی ارشد: 2 سال (4 ترم)
مدت زمان تحصیلات دکتری: 4 سال (8 ترم)

علاقه‌مندان تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر، می‌توانند از دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست BME پذیرش بگیرند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر بر لینک زیر کلیک نمایید.

تحصیل در مجارستان

مشاوره رایگان!

زمان مشاوره خود را رزرو کنید
رزرو وقت مشاوره
 

شبکه های اجتماعی