رشته مهندسی برق در مجارستان؛ دانشگاه صنعتی بوداپست

رشته مهندسی برق در مجارستان

رشته مهندسی برق و انفورماتیک در مجارستان در سه سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه صنعتی بوداپست (BME)  ارائه می­شود.

شرایط تحصیل رشته مهندسی برق در دانشگاه‌ فنی‌ مهندسی‌ بوداپست مجارستان

متقاضیان تحصیل رشته مهندسی برق در مجارستان و دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست (BME) ، جهت ورود به رشته‌های مهندسی در مقطع کارشناسی، میبایست ابتدا در آزمون ورودی دانشگاه نمره قبولی کسب کنند. یکی‌ از بهترین روش‌ها برای یادگیری و آمادگی لازم جهت موفقیت در امتحان ورودی دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ شهر بوداپست، ورود به دوره‌های پیش‌مهندسی‌ این دانشگاه می‌باشد.

متقاضیان می‌توانند ابتدا به مدت یک سال (دو ترم) و یا یک ترم (از وسط سال) در دوره پیش مهندسی در دانشگاه BME شرکت کنند. متقاضیانی دوره‌ی یک ترم، باید بدانند که این دوره ادامه ترم قبلی هست و متقاضی میبایست به مواردی که در ترم اول تدریس شده است، تسلط داشته باشد.

قابل ذکر است که جهت ورود به دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست، گذراندن دورهٔ پیش‌مهندسی‌ الزامی نیست. متقاضیانی که بدون گذراندن دورهٔ پیش مهندسی‌ قصد تحصیل در مجارستان و ورود به دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست را دارند میبایست بعد از قبولی در امتحان ورودی این دانشگاه، مدرک زبان آیلتس و تافل را ارائه دهند، در عین حال، متقاضیانی که دورهٔ پیش مهندسی‌ را پشت سر گذاشتند نیازی به ارائه این مدارک نخواهند داشت.

پس با این تفاسیر علاقه‌مندانی که قصد ورود به دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست را دارند و دارای مدرک زبان نیستند میبایست در دوره‌های پیش مهندسی‌ دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست (BME) شرکت کنند.

در حالی‌ که پس از وقوع کوید-۱۹ اکثر کالج‌ها و دانشگاه‌های شهر بوداپست امکان تدریس آنلاین را به دانشجویان میدهند،  دوره‌های پیش مهندسی فقط به صورت حضوری ارائه میشوند و هدف از آن آماده سازی دانش ریاضی، فیزیک، و زبان انگلیسی متقاضیان برای ورود به دانشگاه می‌باشد.

افرادی که امتحانات پایان ترم این دوره را با معدل قابل قبولی پشت سر بگذارند، می‌توانند به راحتی وارد رشته مورد علاقه خود در دانشگاه BME شوند و یکی از مهمترین شرایط اخذ ویزای تحصیلی در مجارستان را داشته باشند. اما اگر نمرات پایانی مناسب نباشند، دانشجو باید در یک امتحان ورودی مجزا شرکت کرده و نمره قبولی کسب کند.

مهندسی برق در مجارستان
همین حالا درخواست اپلای بدهید

دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست BME

 

شهریه‌ها و اطلاعات تحصیلی

مدت زمان تحصیلات کارشناسی: 3.5 سال (7 ترم)
مدت زمان تحصیلات کارشناسی ارشد: 2 سال (4 ترم)
مدت زمان تحصیلات دکتری: 4 سال (8 ترم)

  • دوره پیش دانشگاهی مهندسی (پیش مهندسی) = 3200 یورو / هرترم
  • دوره های کارشناسی = 3200 یورو / هرترم
  • دوره های کارشناسی ارشد = 3500 یورو / هرترم
  • دوره های دکتری= 4500 یورو / هرترم

علاقه‌مندان تحصیل در رشته مهندسی برق در مجارستان، می‌توانند از دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست BME پذیرش بگیرند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر بر لینک زیر کلیک نمایید.

دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست (BME)