مهاجرت به مجارستان

رویای سفر به اروپا به علل و اسباب مختلف

اگر می‌خواهید با کمترین هزینه ممکن در یکی از کشورهای اروپایی زندگی کنید؛ بهترین گزینه پیش روی شما مهاجرت به مجارستان است. مجارستان یکی از کشورهای اروپایی می‌باشد که از موقعیت جغرافیایی خاص و بی‌نظیری بهره می‌برد.

به این صورت که کشورهای رومانی و اتریش در سمت شرق و غرب و کشورهای اسلواکی و اوکراین در شمال و اسلوونی و کرواسی و یوگسلاوی در سمت جنوب این کشور قرار دارند.

سفر به اروپا
سفر به اروپا

به همین علت مهاجرت به مجارستان می‌تواند برای شما به عنوان پلی به سوی اروپا و سکوی پرتابی برای دستیابی به آرزوهای دیرینه شما گردد.

ضمن اینکه از نظر گردشگری، با وجود چشم اندازهای زیبا و از نظر تحصیلی با وجود دانشگاه‌های معتبر و از نظر زندگی با آب و هوای بکر و معتدل خود توانسته است از هر نظر جوانان بسیار زیادی را از اقصاء نقاط دنیا به سمت و سوی خود بکشاند.

پایتخت این کشور، شهر بوداپست می‌باشد. به طور کلی کشور مجارستان با نرخ تورم پایین و درصد بیکاران بسیار کم، یکی از بهترین مقصدهای شما برای مهاجرت به اروپا با اهدافی چون زندگی کردن در این کشور اروپایی، تحصیلات، تفریح، تجارت و… می‌باشد. این مطلب توسط سایت راهنمای مجارستان تهیه شده است.

مهاجرت به مجارستان و شرایط عمومی آن

به طور کلی در نظر داشته باشید اگر مهاجرت به مجارستان را به عنوان مقصد خود برای راهیابی به یک کشور اروپایی انتخاب کرده‌اید؛ انتخاب شایسته‌ای را در پیش داشته‌اید.

چرا که هر یک از جنبه‌های مختلف مهاجرت به این کشور اروپایی می‌تواند برای شما مزیت‌های قابل توجهی داشته باشد. ولی نباید از این موضوع هم غافل شد که زبان رایج مجارستانی‌ها، زبان مجارستانی می‌باشد.

مهاجرت به مجارستان
مهاجرت به مجارستان

بنابراین در صورتی که بخواهید با ورود به این کشور وارد حیطه کار شوید و با مردم در ارتباط باشید؛ تسلط و صحبت کردن به زبان انگلیسی نمی‌تواند نیاز شما را به تنهایی پاسخ گوید.

چرا که مجارستانی‌ها به زبان رایج کشور خود صحبت می‌کنند که برای ارتباط برقرار کردن با آن‌ها می‌بایست به زبان رایج در این کشور تسلط داشته باشید تا بتوانید با آن‌ها تعامل داشته باشید.

به طور کلی مجارستان یکی از کشورهای پردرآمد به شمار می‌آید که نرخ بیکاری در آن بسیار کم است. بنابراین می‌تواند برای بازار کار گزینه خوبی برای شما به حساب آید.

مهاجرت به مجارستان به دلایل مختلف

هدف کسانی که قصد مهاجرت به مجارستان را دارند؛ با یکدیگر متفاوت می‌باشد. به این صورت که هر کس برای رهسپار شدن به این کشور اروپایی هدف و غرض خاص خود را دارد که در زیر به برخی از آن‌ها اشاره خواهد شد:

مهاجرت به مجارستان از طریق کار

شرایط کار در مجارستان به عنوان یکی از کشورهای اروپایی بسیار مناسب می‌باشد. همان طور که گفته شد؛ نرخ بیکاری و تورم در این کشور بسیار پایین و جالب توجه است.

مهاجرت به مجارستان از طریق کار
مهاجرت به مجارستان از طریق کار

دولت مجارستان با فراهم کردن بازار کار و توجه به کارآفرینی و جذب سرمایه در زمینه‌های مختلف، شرایط خوبی را فراهم آورده است.

رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها به همراه کارخانه جات مختلف و سالن‌های زیبایی و شرکت‌های تولیدی مختلف به عنوان پردرآمدترین مشاغل موجود در مجارستان به شمار می‌آیند.

مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل

تحصیل در مجارستان

امروزه دانشجویان بسیار زیادی با هدف تحصیل اقدام به مهاجرت تحصیلی به مجارستان می‌کنند. چرا که دانشگاه‌های بسیار سطح بالا با امکانات رفاهی و خدمات آموزشی برجسته در شهرهای مختلف مجارستان وجود دارد که دانشجوی خارجی را پذیرش می‌کنند.

دانشگاه‌های مک دنیل، IBS، متروپولیتن، سملوایز و… از جمله این دانشگاه‌ها به شمار می‌آیند که در رشته‌های تحصیلی مختلف از جمله: رشته‌های مهندسی، پزشکی و دندانپزشکی، عکاسی و گرافیک، مدیریت و… آماده پذیرش دانشجویان خارجی هستند.

در هر یک از این دانشگاه‌ها اساتید سطح بالایی وجود دارند که هم برای فرصت مطالعاتی و هم برای تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف از کارشناسی تا دکتری می‌توانند شما را در پیشرفت تحصیلی خود یاری نمایند.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در مجارستان از دیگر راهکارهایی می‌باشد که افراد بسیار زیادی را در هر گوشه از این کره خاکی به سمت مجارستان کشانده است. مهاجرت به مجارستان می‌تواند با هدف سرمایه گذاری در این کشور پیشرفته اروپایی صورت پذیرد.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری
مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

با توجه به پیشرفت‌های روزافزون اقتصاد در مجارستان و جذب توریست از نقاط مختلف دنیا، فرصت سرمایه گذاری برای شما در مجارستان فراهم آمده است.

شما می‌توانید با ثبت برند و شرکت خود در این کشور، یک سرمایه گذاری مطمئن را در مجارستان راه اندازی نمایید و یا با خرید ملک و آپارتمان یا هر نوع سرمایه گذاری دیگر در این کشور، اقدام به سرمایه گذاری در یک کشور اروپایی کنید.

علاوه بر موارد گفته شده که بیشترین دلیل مهاجرت به مجارستان را به خود اختصاص داده‌اند؛ ممکن است، مهاجرت به این کشور، اهداف و اغراض دیگری را نیز در پی داشته باشد که بسته به نیاز هر یک از افراد مختلف است.

به عنوان مثال: تابعیت و قصد اقامت در مجارستان و… می‌توانند از دیگر اهداف شما برای مهاجرت به مجارستان باشد که برای هر یک از آن‌ها قوانین خاص مربوط به خود وجود دارد.

 

هزینه‌های زندگی در مجارستان

حال که با مهاجرت به مجارستان و برخی از شرایط و نیز اهداف و اغراض مختلف ورود به این کشور آشنا شدیم؛ ممکن است این سوال در ذهن شما نیز تداعی گردد که هزینه‌های زندگی در مجارستان چگونه است؟

به عبارتی دیگر آیا هزینه‌های زندگی در این کشور اروپایی زیاد می‌باشد یا خیر می‌توان با هزینه‌های کم هم در این کشور بنا به هر یک از اهداف و اغراض مختلف شما زندگی در مجارستان را تجربه کرد؟ به طور کلی جالب است بدانید که هزینه‌های زندگی در مجارستان بسیار ایده آل و مناسب است و نباید این گونه تصور شود حال که ما به یک کشور اروپایی برای تحصیل و کار و… مهاجرت می‌کنیم؛ نیاز به هزینه‌های بسیار زیادی داریم.

هزینه زندگی در مجارستان

هزینه‌های معمول زندگی در مجارستان

به طور معمول اگر قصد مهاجرت به مجارستان را در سر دارید؛ همانند زندگی معمول خود در کشور خویش، نیاز به یک سری هزینه در این کشور خارجی دارید.

شاید اولین هزینه‌ای که فکر شما را به خود مشغول کند؛ هزینه ملک و املاک در مجارستان به عنوان سقفی برای زندگی باشد.

اگر قصد اقامت و زندگی در این کشور را در سر دارید و می‌خواهید واحد مسکونی و آپارتمانی را برای خود خریداری کنید؛ در نظر داشته باشید که قیمت ملک در مجارستان بسیار ایده آل و مناسب است. هر چند که قیمت خانه‌ها با توجه به متراژ و نوع محله مورد نظر متفاوت است؛

اما شما می‌توانید با هزینه‌های مناسب به قیمت‌های به صرفه، اقدام به خرید ملک در مجارستان کنید. پس از رفع این موضوع، سایر هزینه‌های جانبی به مانند خوراک و پوشاک و هزینه‌های معمول زندگی مطرح می‌شود که قیمت هیچ یک از آن‌ها نیز فراتر از قیمت‌های رایج آن‌ها در کشور ما نیست.

بنابراین می‌توان با هزینه‌های به صرفه و مطلوب به مجارستان سفر کرد و نیاز خود را در زمینه تحصیلات، کار و سرمایه گذاری، تفریح و سرگرمی و مسائل دیگر با هزینه‌های به صرفه و ایده آل برطرف کرد.

 

فراهم آوردن شرایط لازم برای مهاجرت به مجارستان

در صورتی که قصد مهاجرت به مجارستان را در سر دارید؛ می‌بایست حتما شرایط لازم را برای خود به منظور مهاجرت به این کشور فراهم کنید. از جمله این شرایط می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • حداقل سن برای مهاجرت به مجارستان 18 سال می‌باشد.
  • بهره مندی از سلامت جسمی به طور کامل
  • اثبات عدم هر گونه سوء سابقه کیفری
شرایط لازم برای مهاجرت به مجارستان
شرایط لازم برای مهاجرت به مجارستان

این مسائل به عنوان شرایط کلی و عمومی مهاجرت به مجارستان می‌باشد که برای هر فردی لازم و ضروری می‌باشد. شما در صورت نیاز به مهاجرت با اهداف و اغراضی همچون: تحصیلات، کار و سرمایه گذاری و… می‌بایست این شرایط را برای خود هموار سازید.

تا پیش از قطعی شدن تصمیم خود به مهاجرت نیز می‌بایست در خصوص هزینه‌های زندگی در این کشور تحقیق کنید تا هزینه‌های آن را به همراه خود داشته باشید.هر چند که به طور کلی هزینه‌های زندگی در این کشور در حال توسعه اروپایی چندان بالا نیست و حتی برای ما ایده آل و مناسب هم می‌باشد.

ولی در هر صورت مهاجرت به یک کشور بیگانه هزینه‌های خاص خود را می‌خواهد که توجه به آن‌ها می‌تواند تجربه خوبی را از مهاجرت به مجارستان برای شما رقم بزند.

سوالات متداول

هزینه‌های زندگی در مجارستان بسیار ایده آل و مناسب است و نباید این گونه تصور شود حال که ما به یک کشور اروپایی برای تحصیل و کار و… مهاجرت می‌کنیم؛ نیاز به هزینه‌های بسیار زیادی داریم.

  • حداقل سن برای مهاجرت به مجارستان ۱۸ سال می‌باشد.
  • بهره مندی از سلامت جسمی به طور کامل
  • اثبات عدم هر گونه سوء سابقه کیفری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *