معرفی رشته مهندسی مکانیک در مجارستان و شرایط تحصیل

رشته مهندسی مکانیک در مجارستان در سه سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست (BME) ارائه می­شود:

شرایط ورود به دانشگاه‌ فنی‌ مهندسی‌ بوداپست

متقاضیان تحصیل در دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست، جهت ورود به رشته های مهندسی در مقطع کارشناسی، میبایست ابتدا در آزمون ورودی دانشگاه نمره قبولی کسب کنند که در صورت قبولی در آزمون ،واجد شرایط اخذ ویزای تحصیلی در مجارستان خواهند شد. یکی‌ از بهترین روش ها برای یادگیری و آمادگی لازم جهت موفقیت در امتحان ورودی دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ شهر بوداپست، ورود به دوره‌های پیش‌مهندسی‌ این دانشگاه می‌باشد متقاضیان می توانند ابتدا به مدت یک سال (دو ترم) و یا یک ترم (از وسط سال) در دوره پیش مهندسی در دانشگاه BME شرکت کنند. متقاضیانی دوره ی یک ترم،  باید بدانند که این دوره ادامه ترم قبلی هست، و متقاضی میبایست به مواردی که در ترم اول تدریس شده است، تسلط داشته باشد.

قابل ذکر است که جهت ورود به دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست، گذراندن دوره پیش‌مهندسی‌ الزامی نیست. متقاضیانی که بدون گذراندن دوره پیش مهندسی‌ قصد تحصیل در مجارستان و ورود به دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ مجارستان را دارند میبایست بعد از قبولی در امتحان ورودی این دانشگاه، مدرک زبان آیلتس و تافل را ارائه دهند، در عین حال، متقاضیانی که دوره پیش مهندسی‌ را پشت سر گذاشتند نیازی به ارائه این مدارک نخواهند داشت. پس با این تفاسیر علاقه‌مندانی که قصد ورود به دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست را دارند و دارای مدرک زبان نیستند میبایست در دوره‌های پیش مهندسی‌ دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست شرکت کنند

در حالی‌ که پس از وقوع کوید-۱۹ اکثر کالج‌ها و دانشگاه های شهر بوداپست امکان تدریس آنلاین را به دانشجویان میدهند، دوره های پیش مهندسی فقط به صورت حضوری ارائه میشوند و هدف از آن آماده سازی دانش ریاضی، فیزیک، و زبان انگلیسی متقاضیان برای ورود به دانشگاه می باشد. افرادی که امتحانات پایان ترم این دوره را با معدل قابل قبولی پشت سر بگذارند، می توانند به راحتی وارد رشته مورد علاقه خود در دانشگاه BME شوند. اما اگر نمرات پایانی مناسب نباشند، دانشجو باید در یک امتحان ورودی مجزا شرکت کرده و نمره قبولی کسب کند.

 
مهندسی مکانیک در مجارستان

شهریه‌ها و اطلاعات تحصیلی

مدت زمان تحصیلات کارشناسی: 3.5 سال (7 ترم)
مدت زمان تحصیلات کارشناسی ارشد: 2 سال (4 ترم)
مدت زمان تحصیلات دکتری: 4 سال (8 ترم)

علاقه‌مندان تحصیل در رشته مهندسی مکانیک، می‌توانند از دانشگاه فنی‌ مهندسی‌ بوداپست BME پذیرش بگیرند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر بر لینک زیر کلیک نمایید.

 
تحصیل در مجارستان

مشاوره رایگان!

زمان مشاوره خود را رزرو کنید
رزرو وقت مشاوره
 

شبکه های اجتماعی