دوره پزشکی و پیراپزشکی در مجارستان

تحصیل پزشکی در مجارستان و شرایط ورود

تحصیل رشته پزشکی در مجارستان و ورود به دانشگاه های علوم پزشکی ، بسیار ساده تر از دیگر کشورهای اروپا می باشد. دانشجویان جهت ورود به رشته های علوم پزشکی و تحصیل در مجارستان باید ابتدا در آزمون ورودی نمره قبولی کسب کنند.

این دانشگاه ها، سالانه چند آزمون ورودی در ماه های مارس، آوریل، مِی، جون، و جولای برگزار می کنند که نه تنها در خود مجارستان بلکه در سایر کشورهای اروپایی  از جمله ترکیه، اسپانیا، نروژ، آلمان نیز برگزار می شود.

هر متقاضی حداکثر می‌تواند دو بار برای امتحان ورودی هر دانشگاه شرکت کند. سوالات آزمون ورودی دانشگاه ها از مباحث مرتبط به شیمی، زیست و زبان انگلیسی طراحی می‌شوند هرچند که نسبت به رشته انتخابی متقاضیان، این‌ مباحث متغیر خواهند بود.

پس از وقوع کوید-۱۹‌، آزمون های ورودی دانشگاه های پزشکی مجارستان به صورت آنلاین برگزار می‌شود و این شرایط را برای متقاضیان جهت شرکت در این آزمون ها بسیار آسان کرده است.

کالج مک دنیل
معرفی رشته پزشکی در مجارستان
همین حالا درخواست اپلای بدهید

شرکت راهنمای مجارستان، نماینده رسمی دانشگاه‌های علوم پزشکی مجارستان، آماده مشاوره و درخواست پذیرش از دانشگاه های زیر میباشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در قسمت پایین، روی عکس دانشگاه مورد نظر خود کلیک کنید.

تحصیل پزشکی بدون دیپلم در مجارستان

مجارستان یکی از کشورهای کوچک و قدیمی اروپایی است که در واقع پلی بین مرکز و شرق اروپا می باشد.یکی از رشته هایی که در مجارستان هر ساله دانشجویان زیادی را جذب می کند تحصیل در پزشکی  است.در کنار فضا و امکانات آموزشی مناسب، هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور منطقی و مقرون به صرفه است.

 همانطور که گفتیم شرایط ورود به دانشگاه های علوم پزشکی در مجارستان، بسیار ساده تر از دیگر کشورهای اروپا می باشد. برای مثال کالج مک دنیل شرایط بسیار منحصر به فردی برای تحصیل در رشته پزشکی در مجارستان را دارد و دانشجویان می توانند بدون مدرک دیپلم در دوره های پیش پزشکی شرکت کنند.

دانشجویان جهت آمادگی برای امتحان های ورودی، می توانید در کالج پیش پزشکی مک دنیل (Mc Daniel) یا سایر دانشگاه های معتبر در بوداپست به مدت یک یا دو ترم تحصیل کنید. این کالج کاملا زیر نظر دانشگاه های علوم پزشکی مجارستان می باشد و تمامی مباحث مورد نیاز برای امتحان های ورودی به دانش آموزان آموزش داده میشود.

تحصیل پیش پزشکی در کالج مک دنیل بدون دیپلم

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد کالج پیش پزشکی مک دنیل (Mc Daniel) این است که شما بدون دیپلم هم می‌توانید برای شروع شاخه‌های پزشکی اقدام کنید..البته لازم به ذکر است که دانشجویان می‌توانند در رشته‌های تحصیلی مدیریت بازرگانی، اقتصاد، علوم ارتباطات، روانشناسی  و هنر در این کالج شروع به تحصیل کنند.

کالج مک دنیل به متقاضیانی که در صدد گرفتن دیپلم هستند، نیز پذیرش می‌دهد. اما باید تضمین بدهید که دیپلم خود را تا تابستان سال بعد خواهید گرفت

پس همه افراد ۱۷ تا ۱۸ ساله که هنوز مدرک دیپلم خود را نگرفته‌اند، می‌توانند برای تحصیل در پزشکی در کالج مک دنیل اقدام کرده و ویزا و اقامت خود را بگیرند.

این کالج به صورت آنلاین و حضوری است، این امکان وجود دارد که دانش آموزان  در کنار کلاس‌های سال آخر دبیرستان، کلاس‌های کالج را به صورت آنلاین شرکت کنند. با شرکت در کلاس‌های آنلاین هم می‌توانید برای ویزا و اقامت اقدام کنید.

دوره پیش پزشکی یا فاندیشن در مجارستان چیست؟

آن دسته از متقاضیانی که از نظر دانش زبان انگلیسی مشکل دارند یا دارای آمادگی کافی برای ورود به دانشکده‌های پزشکی نیستند، می‌توانند در دوره‌های پیش‌پزشکی یا فاندیشن جهت تحصیل پزشکی در مجارستان شرکت کنند.

دوره پیش پزشکی در مجارستان به مدت یک الی دو ترم به زبان انگلیسی جهت آماده سازی دانشجویان در آزمون ورودی پذیرش دانشگاه ها برگزار می شود. شانس قبولی متقاضیانی که این دوره‌ها را با موفقیت سپری می‌کنند بسیار بالاست زیرا با منابع آزمون آشنایی دارند و از قبل برای سوالات آزمون آمادگی پیدا کرده‌اند.

از مزایای دوره فاندیشن می‌توان به این امر اشاره کرد که متقاضی می‌تواند پس از اتمام سال سوم دبیرستان، وارد این دوره شود.

شرایط عمومی تحصیل پزشکی در مجارستان

بررسی آمار دانشجویان بین المللی رشته پزشکی که در چند سال اخیر وارد دانشگاه‌های مجارستان شده‌اند، به خوبی نشان دهنده محبوبیت این کشور در بین دانشجویان پزشکی است. در خصوص شرایط اعزام دانشجو و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان لازم به توضیح است که دانشجو متقاضی تحصیل پزشکی در مجارستان قبل از شروع تحصیل باید مراحل خاصی را با موفقیت پشت سر بگذارد.

شرایط تحصیل پزشکی در مجارستان

از طرفی دیگر در مجارستان دوره‌های آموزشی تحت عنوان دوره مقدماتی پیش پزشکی برگزار می‌شود. دانشجو باید این دوره را با موفقیت به پایان برساند .  دوره های پیش پز شکی اجباری نیستن، ولی اکثر متقاضیان برای آماده شدن جهت آزمون ورودی و سطح زبان شرکت میکنند

پس از گذراندن مراحل گفته شده دانشجو تحصیل خود در رشته پزشکی را آغاز می‌کند. مدت زمان طول تحصیل پزشکی عمومی در مجارستان ۶ سال است. پس از با موفقیت سپری کردن این ۶ سال دانشجو به عنوان پزشک عمومی معرفی می شود. پس از کسب مدرک پزشکی در صورت تمایل شخص می‌تواند برای تحصیل در دوره تخصص اقدام کند

مدارک مورد نیاز برای تحصیل پزشکی در مجارستان

با وجود مناسب بودن هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان مدرک پزشکی این کشور از اعتبار بالایی برخوردار است. با وجود اینکه مدرک پزشکی مجارستان در جامعه پزشکی از اعتبار بالایی برخوردار است، افرادی که مشغول به تحصیل دندانپزشکی در مجارستان هستند و همچنین دانشجویانی که مشغول به تحصیل داروسازی در مجارستان هستند برای تحصیل نیاز به صرف هزینه زیادی ندارند.

هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان مقرون به صرفه است و دانشجویان با مناسب‌ترین هزینه می‌توانند تحصیلات خود را در این کشور اروپایی به پایان برسانند. متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های برتر پزشکی مجارستان ۲۰۲۱ نظیر دانشگاه سملوایز بوداپست در ابتدا باید در آزمون ورودی این رشته قبول شوند.

پس از کسب رتبه قابل قبول در آزمون ورودی دانشگاه باید مدارک لازم را به دانشگاه ارائه کنند. به همراه داشتن مدارک هویتی، تحصیلی و ویزا مجارستان لازم و ضروری است.

دانشگاه‌های علوم پزشکی در مجارستان

جهت تحصیل پزشکی در مجارستان با قبولی در آزمون ورودی هرکدام از این دانشگاه ها می توانید نسبت به اخذ ویزای تحصیلی در مجارستان اقدام کنید.

با کلیک بر لینک های زیر، اطلاعات کامل درباره دانشگاه مورد نظر را دریافت خواهید کرد.

– دانشگاه پچ

دانشگاه پچ واقع در شهر پِچ (Pecs)، قدیمی ترین دانشگاه در کشور مجارستان می باشد. همچنین، در حال حاضر یکی از بزرگ ترین مراکز آموزشی در این کشور محسوب می شود.

– دانشگاه سگد

دانشگاه سگد (Szeged)، در شهر سگد مجارستان واقع شده است. همچنین، بعد از دانشگاه سِملوایز، محبوب ترین دانشگاه علوم پزشکی در مجارستان می باشد. با توجه به رنکینگ جهانی QS، سگد جزو 300 دانشگاه برتر دنیاست.

– دانشگاه سملوایز

دانشگاه سملوایز (Semmelweise University)، در شهر بوداپست، پایتخت مجارستان واقع شده است. سملوایز با بیش از ۲۵۰ سال قدمت، یکی از بزرگ ترین دانشگاه های علوم پزشکی در اروپای مرکزی می باشد.

 

معرفی رشته پیراپزشکی در مجارستان

سالیانه متقاضیان زیادی قصد ادامه تحصیل در رشته پیراپزشکی در مجارستان را دارند، که از دلایل اصلی آن میتوان به سطح علمی بالا و شهریه مناسب دانشگاه‌های علوم پزشکی مجارستان اشاره کرد.

از جمله رشته‌های بسیار پرطرفدار متقاضیان تحصیل در مجارستان ، رشته پیراپزشکی است که شامل گرایش های  بینایی سنجی، پرستاری، مامایی و تغذیه است که در دانشگاه سملوایز، یکی از برترین و معروف ترین دانشگاه‌های علوم پزشکی مجارستان، ارائه میشود. در ادامه به شرایط ورود به این رشته‌ها می‌پردازیم.

شرایط ورود به رشته های پیراپزشکی در مجارستان

شرایط ورود به رشته‌های پیراپزشکی در مجارستان، بسیار ساده تر از رشته‌های علوم پزشکی می‌باشد. دانشجویان جهت ورود به رشته‌های پیراپزشکی، می‌بایست در آزمون ورودی که فقط شامل دروس زیست و زبان انگلیسی می‌باشد، نمره قبولی کسب کنند. سالانه چند آزمون ورودی در ماه‌های مارس، آوریل، مِی، جون، و جولای برگزار می‌شود. هر متقاضی در هر دوره حداکثر می‌تواند دو بار برای امتحان ورودی دانشگاه شرکت کند.

پیراپزشکی در مجارستان

پس از وقوع کوید-۱۹‌، آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های پزشکی مجارستان به صورت آنلاین برگزار می‌شود و این شرایط را برای متقاضیان جهت شرکت در این آزمون‌ها و تحصیل پزشکی در مجارستان بسیار آسان کرده است. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ثبت‌نام آزمون به صفحه وبلاگ مراجعه کنید.

لازم به ذکر است که جهت آمادگی برای امتحان‌های ورودی، می‌توانید در کالج پیش پزشکی مک دنیل (Mc Daniel) در بوداپست به مدت یک یا دو ترم تحصیل کنید. این کالج کاملا زیر نظر دانشگاه‌های علوم پزشکی مجارستان می‌باشد و تمامی مباحث مورد نیاز برای امتحان‌های ورودی به دانش آموزان آموزش داده میشود.پس از پذیرش در این کالج و یا سایر دانشگاه‌های علوم پزشکی مجارستان می‌توانید با مطالعه راهنمای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان اطلاعات لازم را کسب کنید.

دانشگاه سملوایز

کالج پیش پزشکی مک دنیل

 

دندانپزشکی در مجارستان و معرفی دانشگاه های معتبر

4 دانشگاه معتبر جهت تحصیل دندانپزشکی در مجارستان وجود دارد. دانشگاه سملوایز (Semmelweis) در شهر بوداپست، پایتخت مجارستان، محبوب ترین آنهاست. دانشگاه سِگد (Szeged) در شهر سِگد، دانشگاه پِچ (Pecs) در شهر پِچ، و دانشگاه دِبرسن (Debrecen) در شهر دِبرسن، دیگر دانشگاه ها جهت تحصیل پزشکی در مجارستان هستند که از اعتبار جهانی بسیار بالایی برخوردارند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

طول تحصیل در رشته دندانپزشکی در مجارستان 5 سال و یا 10 ترم می باشد. شروع سال تحصیلی برای تمامی رشته های علوم پزشکی، ماه سپتامبر است، همچنین تحصیل دندانپزشکی در تمامی دانشگاه های زیر کاملا به زبان انگلیسی می باشد.

نکته مهم اینجاست که متقاضیان رشته دندانپزشکی در مجارستان جهت ورود به دانشگاه، میبایست در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر شرکت کنند. هر متقاضی حداکثر می‌تواند دو بار جهت ثبت‌نام و حضور در آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی مجارستان اقدام نماید.

پس از وقوع کوید-۱۹، این آزمون ها به صورت آنلاین برگزار می‌شوند و این شرایط را برای متقاضیان جهت تحصیل در مجارستان بسیار آسان کرده است. جهت دریافت اطلاعات درباره نحوه ثبت‌نام به صفحه وبلاگ مراجعه نمایید.

سوالات این امتحان ها از مباحث مرتبط به شیمی، زیست و زبان انگلیسی طراحی می‌شود.دانشجویان پس از پذیرش در دانشگاه می توانند نسبت به اخذ ویزای تحصیلی مجارستان اقدام نمایند.

جهت آمادگی برای امتحان های ورودی، می توانید در کالج پیش پزشکی مک دنیل (Mc Daniel) در بوداپست به مدت یک ترم فشرده و یا دو ترم تحصیل کنید. این کالج کاملا زیر نظر دانشگاه های علوم پزشکی مجارستان می باشد. در کالج مک دنیل تمامی مباحث مورد نیاز برای امتحان های ورودی به دانش آموزان آموزش داده می شود.

برای اطلاعات بیشتر درباره این کالج و شهریه های آن به لینک زیر مراجعه نمایید.

کالج مک دنیل
دندانپزشگی در مجارستان
همین حالا درخواست اپلای بدهید

لیست دانشگاه‌های دندانپزشکی مجارستان

جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در مجارستان، میتوانید از دانشگاه های زیر پذیرش بگیرید. با کلیک بر لینک های زیر، اطلاعات کامل درباره دانشگاه مورد نظر را دریافت خواهید کرد.

– دانشگاه پچ

دانشگاه پچ واقع در شهر پِچ (Pecs)، قدیمی ترین دانشگاه در کشور مجارستان می باشد. همچنین، در حال حاضر یکی از بزرگ ترین مراکز آموزشی در این کشور محسوب می شود.

– دانشگاه سگد

دانشگاه سگد (Szeged)، در شهر سگد مجارستان واقع شده است. همچنین، بعد از دانشگاه سِملوایز، محبوب ترین دانشگاه علوم پزشکی در مجارستان می باشد. با توجه به رنکینگ جهانی QS، سگد جزو 300 دانشگاه برتر دنیاست.

– دانشگاه سملوایز

دانشگاه سملوایز (Semmelweise University)، در شهر بوداپست، پایتخت مجارستان واقع شده است. سملوایز با بیش از ۲۵۰ سال قدمت، یکی از بزرگ ترین دانشگاه های علوم پزشکی در اروپای مرکزی می باشد.