ارتباطات و رسانه در مجارستان

ارتباطات و رسانه در مجارستان

متقاضیانی که قصد سفر و یا اقامت تحصیلی در مجارستان را دارند بهتر است که با بخش ارتباطات و رسانه در مجارستان آشنایی بیشتری داشته باشند.

تلفن

کد مربوط به مجارستان 36 است. برای برقراری تماس ا راه دور در مجارستان باید، شماره‌ی 06 و سپس کد منطقه و سپس شماره واقعی را شماره‌گیری کنید. شماره‌های سبز که با 0680شروع می شوند رایگان هستند، در حالی‌که تماس با شماره‌های آبی که شامل هزینه تماس محلی است با 0640، شروع می‌شوند .

سه ارائه‌دهنده خدمات تلفن همراه وجود دارد:

، که در سراسر کشور شبکه‌های آن‌ها قابل دسترسی است. TELEKIM / TELENOR / VODAFON

همه‌ی آن ها کارت‌های پیش پرداخت ارائه می دهند؛ که از دفاتر پست یا دکه‌های روزنامه‌فروشی و یا حتی پمپ بنزین‌ها قابل خریداری هستند.

خدمات پستی

دفاتر پست متعددی در سراسر کشور هستند که ساعات کاری آن‌ها، متناسب با مکان‌های اداری آن‌ها، متفاوت است. اداره پست مرکزی در بوداپست و در نزدیکی ایستگاه راه‌آهن غربی قرار دارد و هر روز هفته از ساعت 7:00تا ساعت 20:00 و در روز شنبه از ساعت 8:00تا ساعت 18:00 باز هستند. صندوق های پست قرمز هستند و عبارت (پستا) روی آن نوشته شده است که علاوه بر پست کردن نامه های خو در اداره پست، همچنین جایی است که شما می‌توانید قبض های خود را بپردازید یا پول انتقال دهید، کارت تلفن بخرید و یا روزنامه سفارش دهید. اگر آدرس دائمی نداشته باشید می‌توانید صندوق پستی را باز کنید.

خدمات پستی
خدمات پستی

اینترنت

امکانات زیادی برای دسترسی به اینترنت در مجارستان وجود دارد. در هتل‌ها, کافه‌ها, کتاب‌فروشی‌ها و ساختمان‌های عمومی دسترسی به وای‌فای، برای چک کردن ایمیل خود و یا گشت وگذار و سایر کار ها ارائه شده است. تقریبا هر دانشگاه غیر‌انتفاعی هات اسپات های وای‌فای مخصوص خودش را دارد.

روزنامه‌ها و مجلات

یوتیوب و وب‌سایت‌های رسانه‌های اجتماعی دیگر در مجارستان کاملا به طور مجاز و آزادانه در دسترس هستند، شما می‌توانید هر پورتال خبری را دنبال کنید. برای افرادی که مجارستانی نیستند، برخی روزنامه های محلی به زبان‌های خارجی در دسترس است؛ مانند بوداپست تایمز به زبان انگلیسی ، بوداپستر سایتونگ به زبان آلمانی و فرانسوی. و اگر نتوانستید به آن ها دسترسی پیدا کنید، در دکه‌های روزنامه فروشی و دکه‌های کتاب‌فروشی ، معروف‌ترین روز‌نامه‌ها و مجلات بین‌المللی به زبا‌های خارجی ر دسترس هستند.

روزنامه‌ها و مجلات
روزنامه‌ها و مجلات

برای این‌که به‌صورت به‌روز، بدانید در مجارستان و بوداپست باید چه کار‌هایی انجام دهید، یک نسخه از مجلات

Funzin / WE love Budapest

به زبان انگلیسی انتخاب کنید و به صورت کاملا رایگان و آنلاین در بسیاری از هتل‌ها، رستوران‌ها، کلوپ‌ها کافه‌ها و دانشگاه‌ها در دسترس هستند؛ را مطالعه کنید.