شماره های اضطراری مجارستانی

شماره ‌های اضطراری مجارستان

متقاضیان زیادی جهت سفر و تحصیل در مجارستان سالانه به این کشور عزیمت می‌کنند. یکی از مواردی که قبل از سفر می‌بایست مد نظر قرار داد شماره های اضطراری مجارستان است، قبل از هر جیزی بهتر است که بدانید کد یا پیش شماره مجارستان 0036 است و پیش شماره پایتخت این کشور یعنی بوداپست 10 می‌باشد. در ادامه به معرفی بیشتر شماره‌ های تماس ضروری کشور مجارستان می‌پردازیم.

112چیست؟

112شماره اضطراری تمامی 28 کشور عضو اتحادیه اروپا و همچنین سایر کشور‌های اروپایی است. اشخاص مضطرب هر ساعتی از شبانه‌روز و 24 ساعته می توانند با شماره تلفن 112 تماس بگیرند. تا با آتش‌نشانی، کمک‌های پزشکی و پلیس ارتباط برقرار کنند. شماره‌های اضطراری اروپا از طریق تلفن همراه و ثابت کاملا رایگان و در دسترس است.

افزایش سطح سفر اروپایی‌ها از یک کشور به کشور دیگر باعث شد تا شورای اتحادیه‌ی اروپا یک شماره اضطراری مشترک برای همه‌ی ایالت ها معرفی کند؛ تا از حفظ کردن شماره‌های مختلف بنابه موقعیت مکانی مختلف، جلوگیری شود. 112 یک شماره‌ی آسان برای به حافظه سپردن است و تنها شماره‌ای است که هنگام سفر به اروپا باید بدانیم؛ یک خدمت بسیار ارزشمندی، برای گرفتن نظرات و احوالات مردم در هنگام پریشانی و اضطراب و کمک رساندن به آن‌ها است.

112 چه شماره ای است؟
112 چه شماره ای است؟

هنگام شماره‌گیری 112 باید چه کاری انجام دهید؟

لطفا دقت داشته باشید که نکات زیر عمومیت ندارند، بلکه صرفا مثال‌هایی از نکات مفید را نشان می دهند که تصور می شود هنگام شماره‌گیری فرد مضطرب با این شماره، مفید باشد.

آرام بمانید

لطفا هنگام تماس با شماره‌ی 112 بسیار مهم است که آرامش خود را حفظ کنید. شما باید اطلاعات مربوط به موقعیت اضطراری را ارائه دهید.

در صورت امکان خودتان تماس بگیرید

اگر می توانید حتما خودتان تماس بگیرید، هیچ شخصی بهتر از خودتان نمی تواند شرایط را تشریح کند.

صبر کنید تا اپراتور به تماس شما پاسخ دهد

تماس شما ممکن مدتی طول بکشد، از تماس مکرر بپرهیزید و صبر کنید تا اپراتور به تماس شما پاسخ دهد، چرا که با هر تماس شما به عنوان تماس جدید، در صف انتظار و انتهای صف قرار می‌گیرید. که ممکن است زمان اتصال شما را طولانی کند.

نام خود را بیان کنید، چه اتفاقی افتاده است، چه کسی درگیر است و مکان خود را مشخص کنید

زمانی که اپراتور به تماس شما پاسخ می‌دهد ، نام خود را بگویید و توضیح دهید چه اتفاقی افتاده است و سعی کنید بگویید که چه کسی مشکل دارد. همچنین سعی کنید موقعیت مکانی خود را به بهترین نحو نشان دهید که این عمل دسترسی به اورژانس و… را برای شما بسیار آسان تر می‌کند.

توصیه های اپراتور را دنبال کنید

توصیه‌های اپراتور را دنبال کنید و سعی کنید به سوالات پاسخ دهید. تا زمانی که اپراتور شما را راهنمایی نکرده است تلفن خود را قطع نکنید؛ به‌علاوه در این مدت باید خط تلفن خود را آزاد نگه دارید  زیرا ممکن است برای اطلاعات بیشتر با شما تماس برقرار شود.

اگر چیزی تغییر کرد، بلا‌فاصله به 112 اطلاع دهید

اگر موقعیت و وضعیت شما تغییر کرد، خوب یا بد، دوباره با 112تماس بگیرید و شرایط را گزارش دهید.

لطفا در نظر داشته باشید که بعضی اوقات چندین نفر با وضعیت مشابه شما با 112تماس می‌گیرند. در این مواقع اگر اپراتور از شما اطلاعات تکمیلی درخواست کند و تماس را قطع کند ، تعجب نکنید. این یک روش معمولی برای جلوگیری از ثبت اطلاعات تکراری و آزاد کردن سریع‌تر خط تلفن و همچنین اطمینان از پاسخ سریع به تماس اضطراری بعدی است.