Halal stores in Hungary

فروشگاه‌ها و مراکز خرید حلال در مجارستان

فروشگاه‌ها و مراکز خرید حلال در مجارستان

بهترین گزینه برای فروشگاه‌ها و خرید محصولات غذایی حلال در مجارستان، فروشگاه‌های زنجیره‌ای هستند که در سراسر شهر یافت می‌شوند. در این مغازه‌ها می‌توانید سوسیس، کالباس، گوشت، گوشت گاو، مرغ، شیر، لبنیات و… را با قیمتی ارزان و با کیفیت مناسب تهیه کنید.

محبوب ترین فروشگاه‌ها در بوداپست عبارتند از Tesco (یک فروشگاه فرانسوی و یک فروشگاه ارزان در مجارستان). اسمت، مچ، ‌ای بی سی، مترو (باید کارت عضویت خرید داشته باشید) محبوبترین فروشگاههای بوداپست میباشند.

در این مقاله مشاوران ما در موسسه حقوقی راهنمای مجارستان به بررسی شرایط سوپرمارکت‌های حلال در مجارستان می‌پردازند تا اطلاعات مناسب را به کسانی که متقاضی مهاجرت به این کشور هستند را بدهد.

Halal stores in Hungary

معرفی تعدادی از مراکز خرید در مجارستان به همراه آدرس آنها

اگر به فروشگاه‌های شیک و مد روز و مراکز خرید بزرگ علاقه دارید، گزینه‌های زیادی در بوداپست دارید. از بزرگترین مراکز خرید این شهر می‌توان به آرنا، آلی، آرکاد، کوروین، دونا پلازا، اروپام، لورد و وست‌اند اشاره کرد. از لباس گرفته تا محصولات غذایی، هر محصولی که فکرش را بکنید می‌توانید در این مراکز خرید پیدا کنید. علاوه بر خرید محصولات می‌توانید از خدمات این مجموعه‌ها به عنوان مثال بانک، اتاق کودک، سالن‌های زیبایی و… نیز استفاده کنید.

کوروین پلازا (Corvin Plaza): خط M3 مترو و خط ۴ و ۶ تراموا

یوروپیوم (Europeum): خط M2 مترو یا خط ۴ و ۶ تراموا ایستگاه Blaha Lujza Square

وست‌اند مال (WestEnd Mall): خط M3 مترو و خط ۴ تراموا، ایستگاه Nyugati tér

مرکز خرید دونا پلازا

Duna Plaza

دونا پلازا به عنوان یک مرکز خرید و فروشگاه بزرگ برای اولین بار در بوداپست در اکتبر 1996 افتتاح شد. این فروشگاه در منطقه 13 و در خیابان 173 Vaci واقع شده است. با بیش از 14 سال سابقه، بازار بزرگی با حدود 200 فروشگاه در حال فعالیت است.

برای رفتن به این فروشگاه می‌توانید سوار متروی آبی شوید و در ایستگاه utca Gyongyosi پیاده شوید.

Vaci utca, 178

Budapest 1047 Hungary

+۳۶ ۱ ۴۶۵ ۱۶۶۶ – Open Hours 9am-9p M-Su

 

Halal stores in Hungary

 

قیمت محصولات در سوپرمارکت‌های حلال در مجارستان

هزینه زندگی در مجارستان در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی بسیار پایین تر است که مجارستان را برای مهاجرت جذاب می‌کند. جدول زیر قیمت خرید برخی از اقلام حلال را نشان می‌دهد که مسلمانان می‌توانند از آن استفاده کنند:

 

  • نام کالا                                  قیمت به یورو
  • پنیر محلی(یک کیلوگرم)                 €5.68
  • یک لیتر شیر                                €0.69
  • نوشیدنی حلال                             €0.99
  • گوشت گوساله (یک کیلوگرم)           €7.19
  • فیله مرغ (یک کیلوگرم)                  €4.2

 

فروشگاه‌ها و مراکز خرید حلال در مجارستان

اگرچه تعداد مسلمانان زیادی در مجارستان زندگی نمی‌کنند، اما سوپرمارکت‌های حلال در مجارستان جایگاه ویژه‌ای در این کشور دارند. تاریخ ورود مسلمانان به مجارستان به قرن شانزدهم میلادی باز می‌گردد و موضوعی است که جای توجه دارد. در سال‌های اخیر تعداد زیادی از مسلمانان به دلایل مختلف به مجارستان سفر کرده‌اند و  می تواند دلیل اصلی آن تحصیل در این کشور باشد.

بله تحصیل در مجارستان و موقعیت مناسب این کشور سبب شده تا دانشجویان زیادی از سراسر جهان و به ویژه ایران در کشور مجارستان تحصیل کنند. روند مهاجرت از طریق سرمایه گذاری نیز در مجارستان در سال‌های اخیر بسیار جذاب شده است.مسلمانان از این رویه دور نیستند و توانستند خود را به مجارستان برسانند و از فرصت‌های استثنایی این کشور استفاده لازم را ببرند. البته شهروندان مسلمان مجارستان، ملیت خود را مجاری معرفی می کنند. این موضوعی است که نشان می‌دهد تعداد زیادی از مسلمانان طی قرون گذشته به این کشور مهاجرت کرده و در آن ساکن شده‌اند.

امروزه جمعیت مسلمانان این کشور حدود 5000 نفر است درحالی که جمعیت این کشورحدود 10 میلیون نفر می‌باشد. در سال 2011، مجارستان قانون آزادی مذهب را امضا کرد که بر اساس آن مسلمانان از آزادی‌های زیادی برخوردار هستند.

درصد قابل توجهی از مسلمانان مجارستان شهروندان ترک تبار هستند و اعراب نیز دومین گروه بزرگ مسلمان در این کشور هستند.در حال حاضر کمتر از 0.05 درصد از جمعیت مجارستان مسلمان هستند که مسئله قابل توجهی می باشد.

البته جمعیت مسلمانان این کشور در سال‌های اخیر افزایش یافته و پیش بینی می‌شود در دهه‌های آینده نیزجمعیت این افراد افزایش یابد.

 

Halal stores in Hungary

 

در حال حاضر مجارستان را می‌توان به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان برای شروع تحصیل معرفی کرد و این موضوعی است که مورد توجه بسیاری از دانشجویان است. اگر شما هم میخواهید اطلاعاتی در مورد نحوه مهاجرت به مجارستان و آشنایی بیشتر با امکانات مهاجرت به این کشور داشته باشید با مشاورین ما در شرکت حقوقی راهنمای مجارستان ( نماینده رسمی دانشگاه های مجارستان)تماس بگیرید.