مهاجرت تحصیلی و کار در مجارستان

مهاجرت تحصیلی و کار در مجارستان

مهاجرت تحصیلی و کار در مجارستان یکی از مباحث مهم در زمینه مهاجرت به مجارستان، کار دانشجویی پس از مهاجرت تحصیلی به این کشور است که در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم. همانطور که احتمالا می‌دانید، افراد زیادی هستند که قصد کار کردن و اخذ اقامت در کشورهای دیگر را دارند و ممکن است در این زمینه سوالاتی برایشان ایجاد شود. از این رو، ما در این مقاله می‌خواهیم مبحث کار در مجارستان را مورد بحث قرار داده و به سوالاتی که ممکن است در رابطه با این موجود پیش بیاید، پاسخ دهیم.

شرایط کار در کشور مجارستان به چه صورت است؟

مهاجرت تحصیلی و کار در مجارستان

 

بسیاری از افراد در کشور ما قصد دارند به کشورهای دیگر مهاجرت کنند و در آنجا در کنار زندگی و تحصیل، به کار مناسب با درآمد بالا بپردازند. این افراد امروزه به روش‌های مختلفی می‌توانند وارد بازار کار مجارستان شوند که در ادامه توضیح خواهیم داد.

یکی از راه‌هایی که از طریق آن افراد می‌توانند به بازار کار مجارستان راه یابند، مهاجرت تحصیلی است. افراد می‌توانند از طریق اخذ ویزای تحصیلی به راحتی وارد خاک مجارستان شده و در کنار تحصیل به کار در مجارستان بپردازند تا بتوانند از این طریق، کار ایده‌آل خود را پیدا کنند.

چه کسانی برای کار در مجارستان به مجوز کار نیاز ندارند؟‌

از ژانویه ۲۰۰۹ تصویب شد که شهروندان اتحادیه اروپا نیازی به مجوز کار در کشور مجارستان ندارند. توجه کنید که اگر شهروند اتحادیه اروپا یا ساکن کشور مجارستان هستید، نیازی به اخذ ویزا یا اجازه کار ندارید و در غیر این صورت، باید ویزای کار مجارستان یا اجازه کار در این کشور را اخذ کنید. این پروسه را می‌توانید از طریق اداره مهاجرت مجارستان انجام دهید.

افرادی که ساکن مجارستان یا عضو اتحادیه اروپا نیستند، باید جهت کار در مجارستان از یک کارفرما دعوت‌نامه دریافت کنند. این دعوت‌نامه باید به مدت سه ماه در کشور مجارستان آگهی شود و اگر متقاضی یافت نشد، سه ماه دیگر نیز باید در اتحادیه اروپا آگهی گردد. در نهایت اگر متقاضی پیدا نشد، از فرد مورد نظر دعوت به کار به عمل می‌آید. همانطور که می‌دانید، این فرایند ساده نیست و ممکن است افراد دیگری در مجارستان یا اتحادیه اروپا باشند که بتوانند کار مورد نظر را انجام دهند.

 

مهاجرت تحصیلی و کار در مجارستان

کشور مجارستان در رابطه با جذب دانشجو زمینه مناسبی داشته و سالانه تعداد بسیار زیادی از دانشجویان حتی از کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند، از طریق تحصیل به این کشور زیبا مهاجرت می‌کنند.  افرادی که مسلط به زبان مجاری هستند شانس بیشتری برای پیدا کردن کار دارند، هرچند امکان کار به زبان انگلیسی هم در شرکت‌های بین المللی وجود دارد.

متقاضیان اخذ ویزای کار در مجارستان می‌توانند با پیدا کردن کار، در مدت کوتاهی اقامت این کشور را دریافت نمایند و خانواده خود را نیز به عنوان همراه با خود ببرند.

افرادی که از طریق تحصیل وارد کشور مجارستان می‌شوند، می‌توانند در حین تحصیل اجازه کار پاره‌وقت، نیمه‌وفت یا دانشجویی (حداکثر 30 ساعت در هفته) را دریافت کنند. این دانشجویان می‌توانند با جستجو در آگهی‌های استخدام یا اداره کار، شرایط کاری مورد نیاز خود را فراهم کنند.

هزینه زندگی در کشور مجارستان

کار در مجارستان

هزینه‌های زندگی در مجارستان کاملا به سبک زندگی در فرد وابسته است. هزینه زندگی و غذا جدا از مسکن، حدود ۳۰۰ تا ۳۵۰ یورو در یک ماه می‌باشد. اگر بخواهیم هزینه مسکن را نیز در نظر بگیریم این مبلغ به چیزی حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه می‌رسد.

مهم است بدانید که ویزای کار در مجارستان و اقامت گرفتن به واسطه این ویزا، سختی و دشواری زیادی به همراه دارد و بهتر است ابتدا از طریق تحصیل وارد این کشور شوید و پس از فارغ‌التحصیلی جهت پیدا کردن کار اقدام نمایید.

سخن پایانی

به طور کلی می‌توان گفت کشور مجارستان برای کار و تحصیل دانشجویان زمینه مساعدی را فراهم می‌کند اما باید این موضوع را نیز در نظر بگیرید که دانشگاه‌های این کشور، نسبت به کشورهای دیگر عضو اتحادیه اروپا مانند آلمان یا اتریش از رنکینگ پایین‌تری برخوردار هستند.

شما می‌توانید برای دریافت هر گونه راهنمایی و مشاوره با کارشناسان ما در راهنمای مجارستان تماس حاصل نمایید.