کار در مجارستان

کار در مجارستان و بررسی شرایط

مجارستان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است،و شرایط کار در مجارستان به نسبت سایر کشورهای اروپایی مناسب برای علاقه مندان به مهاجرت و تحصیل در مجارستان است. این کشور اروپایی در سال های اخیر رشد اقتصادی خیلی خوبی داشته است.  به طور کلی مجارستان دارای ثبات اقتصادی و سیاسی می‌باشد. این کشور با دیگر کشورهای اروپایی که همسایه او هستند مرز زمینی مشترک دارد. وجود مرز زمینی مشترک و عضو بودن در اتحادیه اروپا سبب شده تا با کشورهای همسایه تبادل داشته باشد. از نظر اقتصادی مجارستان در حال پیشرفت است و دارای رشد اقتصادی مثبت می‌باشد.

موارد گفته شده یا به بیانی دیگر همان ایده‌آل بودن شرایط اقتصادی سبب شده تا شهروندان این کشور کیفیت زندگی خوبی را تجربه کنند. کیفیت زندگی در این کشور بالا است. سطح رفاه شهروندان هم در شرایط خوب و ایده‌آلی قرار دارد. نکته مثبت این است که بالا بودن سطح رفاه و کیفیت زندگی در این کشور سبب افزایش هزینه زندگی در این کشور اروپایی‌ نشده است. اگر هزینه زندگی در مجارستان را با هزینه زندگی در دیگر کشورهای اروپایی مقایسه کنید، خواهید دید که هزینه زندگی در مجارستان بسیار مناسب‌تر است.

ایده‌آل بودن شرایط زندگی در مجارستان تنها محدود به مناسب بودن هزینه‌های زندگی در این کشور نمی‌شود. شرایط عمومی کار در مجارستان نیز بسیار مناسب و ایده‌آل است. به طور کلی نرخ بیکاری در مجارستان پایین است. در این مقاله به توضیح بیشتر در مورد اینکه سیستم اقتصادی کشور مجارستان به چه صورت است می‌پردازیم. برای یافتن پاسخ سوالات متداول در زمینه کار در مجارستان با ما همراه باشید.

علاوه بر این با مطالعه  این مقاله اطلاعات بیشتری در مورد موضوعاتی نظیر شرایط اخذ ویزای کاری مجارستان، مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار مجارستان، نحوه کاریابی در مجارستان و…. کسب خواهید کرد. در ادامه به بررسی شرایط ویزای کار در مجارستان برای ایرانیان ‌ نیز می‌پردازیم. تا پایان با ما همراه باشید.

 

شرایط ویزای کار در مجارستان

شرایط اخذ ویزای کاری مجارستان

ایده‌آل بودن شرایط زندگی و کار در مجارستان سبب شده تا افراد زیادی متقاضی کار و زندگی در این کشور باشند. عضویت مجارستان در اتحادیه اروپا سبب شده تا اشخاصی که تابعیت آنها غیر از اتحادیه اروپا است، لازم باشد برای کار و اقامت در این کشور  ویزای کاری مجارستان را دریافت کنند.

در این قسمت لازم به توضیح است که تنها اشخاصی که از کشورهایی هستند که غیر از اتحادیه اروپا است، برای اقامت و کار نیاز به ویزای کاری دارند. اگر شخص از شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا باشد، یا اینکه متاهل بوده و همسرش تابعیت یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا را داشته باشد برای حضور در این کشور و کار نیاز به داشتن ویزای کاری مجارستان ندارد. در خصوص بررسی شرایط ویزای کار در مجارستان برای ایرانیان و شهروندان دیگر کشورها لازم به توضیح است که شخصی که تابعیت مجارستانی ندارد، تنها در صورتی مجاز به شروع کار در این کشور است که دعوتنامه کاری از طرف موسسه یا شرکتی در این کشور داشته باشد.

در پاسخ به این سوال که شروع کار در مجارستان چگونه است باید گفت برای اقامت کاری و شروع کار در مجارستان باید ویزای کاری داشته باشید. از جمله مدارک مورد نیاز و شرایط اخذ ویزای کاری مجارستان این است که شخص برای دریافت ویزا دعوتنامه کاری خود را باید ارائه دهد.

ناگفته نماند نحوه کاریابی در مجارستان به این صورت است که اولویت با افرادی است که تابعیت مجارستان را دارند. زیرا اگر موسسه یا شرکتی قصد استخدام نیروی جدیدی را داشته باشد، ابتدا باید یک آگهی عمومی مبنی بر استخدام نیروی جدید پخش کند. اگر پس از پخش آگهی از شهروندان این کشور و اعضای اتحادیه اروپا شخصی متمایل به همکاری با آنها نبود، می‌تواند دعوتنامه‌ای را برای شخص مورد نظر ارسال کند.

 

اقامت کاری در مجارستان

شرایط ویزای کار در مجارستان

در خصوص مهاجرت به مجارستان و کار در آن سوالات زیادی مطرح است. از جمله این سوالات می‌توان به این موارد اشاره کرد: حداقل و متوسط حقوق کار در مجارستان چقدر است، چه عواملی بر روی میزان حقوق کار در مجارستان تاثیر می‌گذارد، شرایط زندگی و کار در مجارستان به چه صورت است؟

حداقل حقوق مجارستان ماهی ۴۸۰ یورو و متوسط ۶۸۰ یورو می‌باشد.

 

شخص پس از دریافت دعوتنامه استخدام با داشتن این دعوتنامه و دیگر مدارک مورد نیاز می‌تواند نسبت به دریافت ویزا اقدام کند‌.

در خصوص سوالات متداول کار در مجارستان نظیر اینکه  شرایط کار و زندگی در مجارستان به چه صورت است، لازم به توضیح می‌باشد که فرد پس از دریافت ویزای کار می‌تواند به این کشور مهاجرت کند. اما دریافت ویزای کار به معنای دریافت اقامت دائم کشور مجارستان نیست.

البته ناگفته نماند که داشتن ویزای کار مجارستان یک روش برای کسب اقامت دائم مجارستان است. شخص پس از رفتن به مجارستان می‌تواند کار خود را شروع کند. پس از ۵ سال از زمان شروع کار و فعالیت در این کشور شخص می‌تواند نسبت به دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کند.

لازم به توضیح است که دریافت اقامت دائم کشور مجارستان مشروط به شرایط خاصی است. از جمله این شرایط می‌توان به این موارد اشاره کرد که سابقه کاری شخص در این پنج سال مورد بررسی قرار می‌گیرد. اگر شخص در مدت زمان طول فعالیت به موقع در محل کار خود حاضر شده باشد و به طور کلی سابقه کاری خوبی داشته باشد می‌تواند اقامت دائم را دریافت کند.

ناگفته نماند که جدای از بررسی شرایط کاری و نحوه فعالیت در محل کار زندگی شخصی و میزان پایبندی شخص به اصول شهروندی نیز بررسی می‌شود. در نهایت پس از گذشت هفت یا هشت سال شخص می‌تواند تابعیت مجارستان را دریافت کند.

نرخ بیکاری در مجارستان

شرایط ویزای کار در مجارستان

توجه به نرخ بیکاری از جمله فاکتورهای مهمی است که اشخاص قبل از مهاجرت باید به آن توجه کنند. با توجه به این توضیح بررسی نرخ بیکاری در مجارستان از جمله شرایطی است که قبل از مهاجرت به این کشور باید بررسی شود. پس شخصی که متقاضی کار و اقامت در مجارستان است باید جنبه‌های زیادی را بررسی کند‌. از جمله جنبه‌های مورد بررسی می‌توان به این موارد اشاره کرد: چند درصد از جمعیت کشور مجارستان مشغول به کار هستند؟ سیستم اقتصادی در مجارستان به چه صورت است، شرایط اخذ ویزای همراه مجارستان چگونه است و….

اگر به دنبال یافتن پاسخ این سوال هستید که شرایط کار و کاریابی در مجارستان به چه صورت است و چگونه در مجارستان کار پیدا کنیم؟ بهتر است بدانید که نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است. شاید برای شما جالب باشد که بدانید در سال های اخیر نرخ بیکاری مجارستان سیر نزولی هم داشته است. همانطور که توضیح دادیم برای اشتغال در مجارستان باید از یکی از شرکت‌ها و موسسات این کشور دعوتنامه استخدام داشته باشید. در این خصوص قبل از هر اقدامی باید با شرکت‌ها و موسسات مورد نظر خود مکاتبه داشته باشید. در مجارستان موسسات و سایت‌های کاریابی زیادی فعالیت دارند.

کار اصلی موسسات کاریابی در مجارستان معرفی کارفرما و کارجو به یکدیگر است. در ادامه به معرفی موسسات کاریابی در مجارستان می‌پردازیم.

بهترین سایت‌های کاریابی در مجارستان کدام‌اند؟ در ادامه معرفی موسسات کاریابی در مجارستان آمده است.

  • سایت کاریابی Monster در مجارستان
  • سایت کاریابی Covonlinr در مجارستان
  • سایت کاریابی jobline در مجارستان

از طریق این سایت‌های کاریابی و موسسات کاریابی در مجارستان علاوه بر آگاهی از آگهی‌های استخدام این کشور نسبت به وضعیت اقامت و اخذ تابعیت از طریق کار در مجارستان نیز اطلاعات بیشتری کسب می‌کنید. به طور کلی این موسسات خدمات مشاوره‌ای هم دارند. از طریق مکاتبه با این موسسات می‌توانید در مورد آشنایی با کشور مجا ستان و شرایط کار در مجارستان و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار مجارستان، نیز بیشتر مطلع شوید.

شرایط اخذ ویزای همراه در مجارستان

شرایط ویزای کار در مجارستان

در این قسمت به توضیح بیشتر در مورد شرایط اخذ ویزای همراه مجارستان می‌پردازیم. ویزای همراه از جمله دغدغه‌های اصلی افرادی است که متقاضی کار در این کشور هستند. در اینجا از واژه همراه استفاده شده است، ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که منظور از همراه چیست؟ به چه تعداد از اعضای خانواده همراه گفته می‌شود و شخص تحت عنوان اسم همراه می‌تواند چند نفر را همراه خود داشته باشد؟ به بیان ساده می‌توان گفت همراه شخص، شامل همسر و فرزندانی می‌شود که سن آنها کمتر از ۱۸ سال است‌.

خوشبختانه قانون کشور مجارستان به این صورت است که اگر شخصی در این کشور مشغول به کار شود می‌تواند همسر و فرزندان خود را که سن آنها کمتر از ۱۸ سال است را نیز به عنوان همراه با خود ببرد. این اشخاص نیز می‌توانند ویزا دریافت کنند. در خصوص حقوق شهروندی هم لازم به توضیح است که دولت مجارستان بین شخص اصلی و همراهان او تفاوتی قائل نمی‌شود. اگر فرزند شخص سن بیشتری از ۱۸ سال دارد دیگر نمی‌تواند به عنوان همراه ویزا دریافت کند. این امکان برای او فراهم است که از طریق دریافت ویزای تحصیلی به این کشور مهاجرت کرده و به خانواده خود ملحق شود.

 

به عنوان سخن پایانی باید گفت در این مقاله به توضیح بیشتر در مورد شرایط عمومی کار در مجارستان پرداختیم. دانستید که مجارستان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. شرایط اقتصادی مجارستان بسیار مساعد است و امکان رشد و پیشرفت در آن وجود دارد. جدای از شرایط اقتصادی ایده‌آل شهروندان مجارستان از سطح رفاه عمومی بالایی برخوردار هستند. همه این عوامل سبب شده تا اشخاص زیادی متقاضی مهاجرت و کار در این کشور اروپایی باشند. در پاسخ به سوالاتی نظیر اینکه شرایط کار پرستاری در مجارستان به چه صورت است، شرایط کار پزشکی در مجارستان به چه صورت است و… باید گفت آغاز به کار در مجارستان مستلزم این است که شخص دعوتنامه استخدام از یکی از موسسات این کشور را داشته باشد.