پاسپورت مجارستان

اعتبار پاسپورت مجارستان | 0 تا 100 روش های اخذ پاسپورت مجارستان

مجارستان یک کشور اروپایی با آب و هوا و شرایط زندگی مطلوب و ایده‌‌آل است. این کشور یکی از اعضای اتحادیه اروپا می‌باشد. در مجارستان ثبات اقتصادی و سیاسی وجود دارد. وجود ثبات سیاسی و اقتصادی سبب شده تا شرایط زندگی در این کشور بسیار مطلوب و ایده‌آل باشد. به طور کلی شهروندان این کشور از سطح رفاه بالایی برخوردار هستند.

از طرفی دیگر بالا بودن کیفیت زندگی در این کشور سبب افزایش هزینه‌های زندگی در آن نشده است. هزینه زندگی در مجارستان با توجه به رفاه و کیفیت زندگی در آن بسیار مناسب است. ناگفته نماند که هزینه زندگی در مجارستان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی مقرون به صرفه‌تر است.

همه این موارد سبب شده تا اشخاص زیادی متقاضی اقامت در مجارستان باشند. در این مقاله به توضیح بیشتر در مورد پاسپورت مجارستان و شرایط عمومی آن می‌پردازیم. برای پاسخ به سوالات متداول در زمینه پاسپورت مجارستان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد پاسپورت مجارستان و نکات مهم درباره آن و پاسپورت مجارستان و اعتبار آن تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

پاسپورت و اقامت مجارستان

اعتبار پاسپورت مجارستان

مجارستان یکی از کشورهای معتبر اروپایی محسوب می‌شود. اعتبار پاسپورت مجارستان در رنک جهانی از رتبه خوبی برخوردار است. در رتبه بندی جهانی اعتبار پاسپورت مجارستان در دسته ۵ قرار دارد. در خصوص پاسپورت مجارستان و اعتبار آن بهتر است بدانید که دسته ۵ شامل پاسپورت‌های معتبر دنیا می‌شود‌.

اعتبار پاسپورت مجارستان تا حدی است که برای اتباع این کشور این امکان فراهم شده تا با داشتن پاسپورت این کشور بتوانند بدون نیاز به ویزا به ۱۲۳ کشور دنیا سفر کنند. اتباع مجارستانی با داشتن پاسپورت مجارستان می‌توانند به ۴۰ کشور سفر کنند و بعد از ورود به خاک کشور مقصد ویزای آن کشور را دریافت کنند. در این قسمت لازم به توضیح است که اتباع مجارستانی تنها برا ورود به ۳۵ کشور دنیا نیاز به دریافت ویزای آن کشورها دارند. در سراسر دنیا روش‌های مختلفی برای دریافت پاسپورت وجود دارد. در مجارستان نیز شرایط به همین صورت است.

روش های احذ پاسپورت مجارستان

افراد متقاضی به روش‌های مختلفی می‌توانند بری اخذ پاسپورت مجارستان اقدام کنند. ناگفته نماند که دریافت پاسپورت مجارستان شرایط خاصی دارد. از جمله شرایطی که وجود آنها برای دریافت پاسپورت مجارستان لازم است می‌توان به این نکته اشاره کرد که دریافت پاسپورت مجارستان مشروط به تایید این کشور در خصوص اعطای پاسپورت به شخص متقاضی است. برای اخذ پاسپورت مجارستان راه‌های مختلفی وجود دارد. از جمله این روش‌ها می‌توان به این موارد اشاره کرد:

  • پاسپورت مجارستان از طریق کار
  • پاسپورت مجارستان از طریق تحصیل
  • پاسپورت مجارستان از طریق تولد
  • پاسپورت مجارستان از طریق ازدواج
  • پاسپورت مجارستان از طریق سرمایه گذاری
  • پاسپورت مجارستان از طریق پناهندگی

در ادامه به توضیح بیشتر در مورد این روش‌ها می‌پردازیم. برای آگاهی بیشتر در این مورد تا پایان با ما همراه باشید.

 

پاسپورت مجارستان از طریق کار ( اقامت کاری )

اقامت کاری در مجارستان

یکی از راه‌های اقامت در مجارستان، دریافت پاسپورت مجارستان از طریق کار است. در خصوص کار در مجارستان و دیگر کشورهای اروپایی شرایط خاصی وجود دارد. در ابتدا لازم به توضیح است که شخص برای دریافت پاسپورت از طریق کار باید دعوت نامه یکی از شرکت‌ها یا موسسات این کشور را داشته باشد که برای استخدام وی درخواست داده باشد.

در خصوص قوانین کار در این کشور لازم به توضیح است که اگر موسسه یا شرکتی قصد استخدام نیروی جدید داشته باشد در ابتدا باید آگهی بدهد. اگر برای موقعیت شغلی مورد نظر شخص مناسبی از اتباع همان کشور پیدا نشد، در این صورت شرکت یا موسسه مورد نظر مجاز است تا دعوت نامه استخدام را برای شخص مورد نظر خود که اتباع مجارستان نیست، ارسال کند.

اشخاص با داشتن دعوت نامه استخدام به آسانی می‌توانند پاسپورت کاری خود را دریافت کنند. فرد پس از دریافت ویزای کاری، میتواند شروع به کار در مجارستان کند  بعد از سه سال کار کردن در مجارستان، قادر به گرفتن  کارت اقامت دائم است و ۸ سال پس از کارت اقامت دائم می‌تواند جهت اخذ پاسپورت مجارستان اقدام کند‌.

اگر در این مدت به موقع در محل کار خود حاضر شده و به طور کلی عملکرد کاری او مناسب و ایده‌آل باشد اقامت دائم به او تعلق می‌گیرد. ناگفته نماند که علاوه بر کیفیت کار شخص، کیفیت زندگی و میزان رعایت اصول شهروندی توسط او نیز در نظر گرفته می‌شود. اگر همه شرایط مناسب بود اقامت دائم مجارستان به شخص تعلق می‌گیرد. فرد مورد نظر در سال هفتم یا هشتم اقامت خود در این کشور می‌تواند نسبت به دریافت پاسپورت مجارستانی و تابعیت این کشور اقدام کند.

 

پاسپورت مجارستان از طریق تحصیل (اقامت تحصیلی)

اقامت تحصیلی مجارستان

دریافت پاسپورت مجارستان از طریق اقامت تحصیلی مجارستان از دیگر شرایطی است که فرد از طریق آن می‌تواند برای اقامت در این کشور اقدام کند. مجارستان از جمله کشورهایی است که به سیستم آموزشی خود توجه ویژه‌ای دارد. با این وجود تحصیل در مجارستان کار سختی نیست.

بسیاری از دانشجویان از تحصیل در مجارستان برای اخذ اقامت دائم این کشور استفاده می‌کنند. شما در هر مقطع تحصیلی که هستید می‌توانید برای تحصیل به مجارستان بروید. امکان تحصیل در این کشور در تمام مقاطع تحصیلی وجود دارد. به طور کلی آموزش در مجارستان از ۳ سالگی آغاز می‌شود، اما شروع تحصیل از این زمان اجبار نیست و افراد می‌توانند آموزش خود را از ۶ سالگی آغاز کنند.

زبان رسمی این کشور مجاری است. در مراکز آموزشی مجارستان امکان آموزش به دو زبان انگلیسی و مجاری وجود دارد. مقطع دبستان در مجارستان دو بخش دارد‌. بخش اول آن شامل کلاس اول تا چهارم است. مقطع دوم آن هم کلاس چهارم تا هشتم را شامل می‌شود. در مجارستان امکان‌پذیدش دانشجو در مقاطع تحصیلات عالی یا همان مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری نیز وجود دارد. ایده‌آل بودن شرایط زندگی در مجارستان، مناسب بودن هزینه‌های زندگی در این کشور در کنار سیستم‌ آموزشی مناسب و خوب سبب شده تا مجارستان مقصد تحصیلی دانشجویان زیادی باشد.برای کسب اطلاعات و آشنایی بیشتر با سیستم و مراکز آموزشی مجارستان و بوداپست میتوانید به مقاله دانشگاه های مجارستان مراجعه کنید.

پاسپورت مجارستان از طریق سرمایه گذاری (اقامت سرمایه گذاری)

اقامت سرمایه گذاری مجارستان

در ادامه توضیح در مورد پاسپورت مجارستان و روشهای اخذ پاسپورت  باید به این نکته هم اشاره کرد که امکان دریافت اقامت دائم مجارستان از طریق سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد. اشخاص متقاضی می‌توانند از روش‌های مختلف نظیر خرید ملک در مجارستان، کارآفرینی، ثبت شرکت و… نسبت به سرمایه گذاری در این کشور اقدام کنند.

سرمایه گذاری در مجارستان به هر روشی که باشد می‌تواند سبب کسب اقامت دائم این کشور شود. پاسپورت مجارستان از طریق سرمایه گذاری می‌تواند راه مناسبی برای اقامت دائم در این کشور باشد. لازم به توضیح است که تنها سود سرمایه گذاری در مجارستان کسب اقامت دائم این کشور نیست. به طور کلی ثبات اقتصادی در مجارستان وجود دارد و رشد اقتصاد در این کشور مثبت است. سرمایه گذاری در مجارستان با توجه به پیشرفت اقتصادی این کشور می‌تواند یک سرمایه گذاری سودآور باشد. برای شروع سرمایه گذاری در مجارستان باید برنامه کاری خود را ارائه دهید

پاسپورت مجارستان از طریق تولد(اقامت تولد)

در خصوص پاسپورت مجارستان و روشهای اخذ پاسپورت جالب است بدانید که دریافت پاسپورت مجارستان از طریق تولد نیز امکان‌پذیر است. در خصوص اقامت از طریق تولد توجه به یکسری نکات لازم و ضروری است.

از جمله این نکات توجه به این مورد است که قوانین کشور مقصد بر پایه خاک است یا خون؟ در توضیح این موضوع می‌توان گفت اصل خون به این معنا است که تابعیت کشور از طریق خون مشخص می‌شود، یعنی بر اساس تابعیت پدر و مادر تابعیت فرزند آنها مشخص می‌شود. اصل خاک متفاوت است. بر اساس اصل خاک اگر نوزادی در کشوری متولد شود می‌تواند پاسپورت و اقامت دائم آن کشور را کسب کند. در نتیجه تولد نوزاد در کشورهایی که اصل خاک را قبول دارند سبب می‌شود تا شخص تابعیت آن کشور را به دست بیاورد.

قانون مجارستان بر اساس اصل خون است. یعنی نوزادی می‌تواند تابعیت مجارستان را کسب کند که پدر و مادر او تابعیت مجارستانی داشته باشند. ناگفته نماند که با وجود اصل خون در مجارستان این کشور اصل خاک را نیز به صورت فرعی اجرا می‌کند. مثلا اگر پدر یا مادر نوزاد یکی تابعیت مجارستانی داشته باشد نوزاد نیز می‌تواند تابعیت مجارستان را کسب کند. همچنین نوزادی که در این کشور متولد شود و تابعیت والدین مشخص نباشد نیز می‌تواند تابعیت مجارستان را کسب کند.

لازم به یاداوری است که جز موارد ذکر شده روش‌های دیگری نیز برای اخذ پاسپورت مجارستان وجود دارد از جمله این موارد می‌توان به پاسپورت مجارستان از طریق ازدواج و پاسپورت مجارستان از طریق پناهندگی اشاره کرد.

به عنوان سخن پایانی می‌توان گفت در این مقاله به توضیح بیشتر در مورد پاسپورت مجارستان و شرایط عمومی پرداختیم. علاوه بر این اطلاعات بیشتری در مورد پاسپورت مجارستان و اعتبار آن نیز کسب کردید. دانستید که مجارستان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. در این کشور ثبات اقتصادی و سیاسی حاکم است. وجود این ثبات سبب شده تا شرایط زندگی در مجارستان مطلوب باشد.

از طرفی دیگر بالا بودن سطح رفاه در این کشور سبب نشده تا هزینه زندگی در این کشور افزایش پیدا کند.‌ هزینه زندگی در مجارستان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی مناسب‌تر است. همه این عوامل سبب شده تا افراد زیادی متقاضی کسب اقامت دائم در این کشور باشند. برای دریافت پاسپورت مجارستان روش‌های مختلفی وجود دارد که در این مقاله در مورد هر یک از روش‌ها توضیح آورده شده است.

پاسپورت مجارستان از طریق ازدواج

صدور پاسپورت مجارستان از طریق ازدواج امکان‌پذیر است که شرایط آن به صورتی است که نباید این ازدواج به صورت صوری باشد و می بایست به صورت قانونی برگزار شود و در صورت تخلف نه تنها منجر به دریافت پاسپورت و اقامت نمی شود بلکه جرم تلقی می شود.

نکته مهم این است که کشور مجارستان بین جنسیت اتباع سایر کشورها (چه مرد یا زن) تفاوتی قائل نمی شود و در هر صورت ازدواج با یک شهروند مجارستانی منجر به اقامت دائم و شهروندی مجارستان و پاسپورت برای خارجی ها می شود. پس از اثبات ازدواج، شهروند غیر مجارستانی ابتدا اقامت موقت دریافت می کند و پس از 3 سال در صورت عدم تخلف و واجد شرایط بودن می تواند جهت تابعیت مجارستان و پاسپورت اقدامات لازم را انجام دهد. توجه داشته باشد که موارد بسیاری جهت اخذ تابعیت و پاسپورت مجارستان حائز اهمیت است که شامل رعایت قوانین و مقررات این کشور است  که برخی از آنها شامل ؛ عدم سوء سابقه و  سابقه کیفری در مدت اقامت در مجارستان، مدرک محل اقامت دائم همسران دارای گواهی سلامت جسمی و روحی و با اثبات تمکن مالی برای پرداخت هزینه های زندگی در این کشور.

پاسپورت مجارستان از طریق پناهندگی

مهاحرت به مجارستان روش های گوناگونی دارد و دریافت پاسپورت مجارستان از طریق پناهندگی گزینه‌ی آخر برای افرادی است که قصد مهاجرت به این کشور را دارند .بسیاری از افراد به دلیل نداشتن آگاهی از این روش برای مهاجرت استفاده می کنند در حالی که این روش گزینه ایده آلی نیست و معمولا افرادی که به دلایل مختلف مانند : دین ، ملیت ، عضویت در گروه های اجتماعی یا سیاسی خاصی مورد آزار و اذیت قرار گرفته باشند و یا ممنوع الخروج شده اند از این روش استفاده می کنند. لازم به ذکر است موسسه راهنمای مجارستان برای این روش هیچ گونه خدماتی ارئه نخواهد داد و صرفا برای آشنایی و آگاهی مخاطبان این روش را معرفی کرده است، که روشی پر ریسک و خطرناک است.