کالج زبان در مجارستان

کالج زبان در مجارستان : معرفی دوره‌های زبان

از زمانی که انسان توانست به کشورهای دیگر رفت و آمد کند، فهمیدن زبان یکدیگر یک نیاز اساسی شد. مراکز آموزشی در سراسر دنیا به دلیل یاد دادن زبان‌های مختلف به وجود آمدند. کالج زبان در مجارستان نیز یکی از این مراکز یادگیری زبان‌های زنده‌ی دنیا و تحصیل در مجارستان است. ما در این مقاله هر اطلاعاتی که در مورد این کالج مورد نیاز شما باشد، را در اختیار شما خواهیم گذاشت.

کالج زبان

زمانی که انسان با ساختن کشتی توانست به فراتر از محیط خود سفر کند و از آنجایی هم که صحبت کردن با افراد تنها راه ارتباط است، یاد گرفتن زبان آن‌ها یک نیاز اساسی شد. در سراسر دنیا مراکزی برای آموزش و یادگیری زبان تاسیس شد که در آن افرادی که زبان را آموخته بودند به متقاضیان آموزش دهند.

مجارستان

کشوری با مساحت 93 کیلومتر مربع در اروپای مرکزی و زبان اصلی این کشور مجاری است. مجارستان با توجه به قرار گرفتن موقعیت آن در قلب اروپا شرایط یادگیری زبان‌های مهم دنیا را برای چه شهروندان خارجی و چه شهروندان خود فراهم کرده است. زبان آلمانی و انگلیسی دو زبان پر کاربرد در دنیا است که در هر مراکزی به خصوص کالج زبان در مجارستان تدریس می‌شود.

مقرون به صرفه بودن هزینه های تحصیل و زندگی در مجارستان، وجود بورسیه های تحصیلی و نبود الزام ارائه مدرک زبان برای اخذ پذیرش در دانشگاه های مجارستان، دانشجویان زیادی را به سمت گرفتن ویزای تحصیلی مجارستان سوق داده است.

مزیت‌های تحصیل در مجارستان

همانطور که گفتیم زبان آلمانی و انگلیسی جزء زبان‌های زنده دنیا هستند و شما حتما برای اینکه بخواهید به هر کشوری سفر کنید، بلد بودن زبان انگلیسی از شرایط لازم برای سفر محسوب می‌شود. مجارستان به دلیل اینکه عضو حوزه‌ی شینگن است اگر در این کشور به تحصیل زبان انگلیسی بپردازید می‌توانید به راحتی مهاجرت کنید.

تحصیل در مجارستان

پایتخت مجارستان ( بوداپست ) تا وین پایتخت کشور 2 ساعت فاصله دارد. اگر شما قصد مهاجرت به کشورهای اروپایی را داشته باشید در کالج مجارستان زبان را یاد بگیرید و بعد در کشورهای دیگر به تحصیل بپردازید. با تحصیل در دانشگاه‌های اروپایی می‌توانید که ویزای آنجا را دریافت کنید.

دوره‌های کالج زبان در مجارستان

در کالج‌های زبان مجارستان دو نوع دوره خیلی پرطرفدار است که به دلیل متقاضیان تحصیلی برای آموزش زبان انگلیسی و آلمانی در مجارستان و کالج های آن تدریس می شوند.

1.دوره‌ی آلمانی

این دوره برای افرادی که می‌خواهند در کشورهای آلمان، اتریش و سوئیس پذیرش بگیرند چه به صورت شغل و چه به صورت کاری، مناسب است.

2. دوره‌ی زبان انگلیسی

این دوره به افرادی که می‌خواهند در کشورهای اروپایی پذیرش تحصیلی یا کاری بگیرند توصیه می‌شود.

کالج‌های زبان در مجارستان  مانند کالج اویسینا به صورت خصوصی و نیمه خصوصی فعالیت می‌کنند و زمینه‌ی کاری آن‌ها شامل آموزش زبان، مهارت‌های کامپیوتری، مهارت‌های فنی و مهندسی، کلاس‌های آماده‌سازی، آزمون پزشکی، مهارت‌های پزشکی، مهارت‌های جانبی و غیره است.

شرایط دریافت ویزای زبان

شرایط گذراندن دوره‌های کالج زبان در مجارستان تقریبا یکسان است و شامل موارد زیر است:

 • داشتن حداکثر سن 38 سال
 • داشتن حداقل مدرک دیپلم برای افراد زیر 30 سال
 • داشتن حداقل مدرک کارشناسی برای افراد زیر 32 سال
 • داشتن حداقل مدرک کارشناسی ارشد برای افراد زیر 38 سال
 • تمکن مالی ریالی معادل 8 هزار یورو در حساب شخصی، این مقدار باید یک هفته در حساب شما باشد.

 

کالج زیان در مجارستان

مزیت کالج مجارستان

ویزایی که برای دوره‌ی زبان صادر می‌کنند، یک سال است و بعد از گذشت یک ماه از اقامت شما در مجارستان می‌توانید کارت اقامت موقت خود را دریافت کنید. بعد از اینکه دوره‌ی یک ساله‌ی شما به اتمام رسید اگر باز بخواهید در این کشور تحصیل کنید، می‌توانید ویزای تحصیلی مجارستان خود را تمدید کنید.

اگر در کشور مجارستان بتوانید که کاری پیدا کنید و در آن مشغول به کار شوید، اقامت یک ساله شما تمدید می‌شود و بعد از 5 سال این اقامت به اقامت دائم مجارستان که مساوی با اقامت دائم اروپا است ، تبدیل خواهد شد.

طول دوره تحصیل

طول تحصیل دوره زبان  آلمانی یک سال است و دوره‌های زبان آلمانی مطابق با استاندارد اروپایی آموزش زبان در قالب 6 سطح برگزار می‌شود. و از سطح مبتدی تا سطح حرفه‌ای ارائه می‌شود. پذیرش تحصیلی در دوره‌های آلمانی در سه ماه سال صورت می‌گیرد.

طول تحصیل دوره‌ زبان انگلیسی نیز یک سال است و هدف اصلی این دوره‌ها آمادگی دانشجویان برای آزمون‌های بین المللی زبان انگلیسی است. دوره‌ی انگلیسی نیز مانند دوره‌ی آلمانی در سه ترم پذیرش می‌کند.

هزینه ها

هزینه‌ی اخذ ویزای دوره کالج زبان در مجارستان برای تحصیل زبان انگلیسی یا آلمانی یکسان  و معادل 70 یورو است که باید به سفارت مجارستان پرداخت کنید.

برای هر ترم باید بین 2.500 تا 2.900 یورو هزینه کنید. تفاوت قیمت به خاطر متفاوت بودن کالج‌های زبان در این کشور است.

هزینه‌ی زندگی در مجارستان به نوع زندگی دانشجویان و معیارهای آن‌ها بستگی دارد. ولی ما حداقل خرج آن‌ها را برای شما شرح می‌دهیم:

 • اجاره خانه مستقل کوچک ماهی 250 تا 400 یورو
 • حمل و نقل : 50 یورو
 • خورد و خوراک : 200 یورو
 • هزینه‌ها‌ی متفرقه : 150 یورو

این هزینه‌ها به صورت ماهیانه تخمین زده است. هزینه‌ی زندگی در مجارستان نسبت به سایر کشورها کمتر است و این فرصت عالی را برای هر کسی ایجاد می‌کند که در کشورهای اروپایی زندگی کند.

بیمه

اینکه در یک کشور بیگانه هستید ممکن است شما را نگران کند که اگر مریض شدید بیمه‌ای است که شما را در مخارج درمان کمک کند. باید گفت که شما در طول تحصیل در مجارستن بیمه می‌شوید. هزینه بیمه درمانی دانشجویان در مجارستان سالیانه 200 یورو است و این بیمه شامل تمام هزینه‌ی درمانی شما می‌شود. که دیگر نگرانی را برای شما به حداقل می‌رساند.

راه‌های بعد از تحصیل

بعد از اتمام تحصیل شاید به این فکر بیفتید که باید چه کاری انجام دهید، ما راه‌هایی را به شما پیشنهاد می‌کنیم:

 • دریافت پذیرش از دانشگاه مجارستان و تمدید مجدد کارت اقامت
 • پیدا کردن کار در مجارستان و تمدید مجدد کارت اقامت
 • گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های کشورهای اروپایی و دریافت ویزای آن کشور بدون بازگشت به کشور خود
 • دریافت پذیرش از دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا، ایتالیا و کانادا و دریافت ویزا تحصیلی از سفارت آن کشور در پایتخت مجارستان

کالج زبان در مجارستان

چرا کالج زبان در مجارستان

کالج‌ها راه ورود به دانشگاه‌های کشورها را باز می‌کنند. کالج زبان در مجارستان با ارائه خدمات مناسب به دانشجویان گزینه‌ی مناسبی جهت مهاجرت برای متقاضیان ایرانی است. هزینه‌ی زندگی، سفارت و دانشگاه در کشور مجارستان نسبت به سایر کشورهای دنیا خیلی پایین است به این دلیل شما می‌توانید با سرمایه‌ی بسیار کمی به این کشور مهاجرت کنید.

مجارستان به سایر کشورهای اروپایی خیلی نزدیک است و شما می‌توانید بعد از تحصیل در کالج مجارستان، اگر نخواستید در این کشور بمانید بعد از تحصیل‌تان به کشورهای اروپایی مهاجرت کنید.

مزایای دیگر

برخی ویژگی‌های تحصیل در مجارستان عبارتند از:

 • وجود شانس بالا دریافت ویزای دوره زبان
 • دریافت اقامت موقت اروپا
 • امکان تمدید اقامت موقت مجارستان تا پنج سال
 • امکان افتتاح حساب در بانک‌های مجارستان
 • اجازه و امکان خرید ملک
 • اجازه و خرید ماشین در مجارستان
 • اجازه تردد و مسافرت به کشورهای حوزه شنگن
 • امکان کاریابی به واسطه‌ی حضور شما در مجارستان
 • امکان تبدیل ویزا در خاک اروپا
 • از همه مهم‌تر امکان تحصیل در کشورهای اروپایی.

ویژگی مهم

امکان دارد که شما هنگام خواندن شرایط کشورها برای مهاجرت به شرطی چون داشتن مدرک زبان بر خورده باشید. مجارستان تنها کشوری در میان کشورهای اروپایی است که بدون نیاز به مدرک زبان پذیرش تحصیلی می‌کند و برای آن‌ها نیز ویزا صادر می‌نماید.

اگر بخواهید به یک کشور اروپایی مهاجرت کنید باید مراحل سخت و طاقت فرسایی را برای صدور ویزا طی کنید اما کشور مجارستان چنین سخت‌گیری را برای متقاضیان ایجاد نمی‌کند.

برترین کالج‌های زبان در مجارستان

ما برای اینکه شما کالج‌ زبان در مجارستان را بشناسید برخی از کالج‌های این کشور و همراه با دوره‌های آن را در ذیل برای شما قرار داده‌اییم:

 • شورای فرهنگی بریتانیا (British council hungary) ، دوره‌ زبان انگلیسی، با 110 الی 330 یورو هزینه، این مرکز با بیش از 100 کشور دنیا در ارتباط است و فعالیت خود را ا 1963 شروع کرده است.
 • کالج دونا ( Duna college)، دوره زبان مجاری، انگلیسی و آلمانی، با هزینه 6400 یورو در سال، این کالج برای کسانی که می‌خواهند در دانشگاه‌های مجارستان، اسلواکی، جمهوری چک، ایتالیا، انگلستان و آمریکا تحصیل کنند، مناسب است.
 • مرکز زبان انگلیسی ( The English center)، دوره زبان انگلیسی، 110 یورو به ازای هر ساعت، این شبکه جهانی از 150آموزشگاه زبان وابسته در 50 کشور جهان است و در سال 1953 این مرکز تاسیس شده است.
 • موسسه گوته (Goeth-Institiute hungary)، دوره زبان آلمانی، با 2400 یورو هزینه، این موسسه علاوه بر یادگیری زبان آلمانی، اطلاعاتی در مورد زندگی، فرهنگ و سیاست کشور المان برای متقاضیان ارائه می‌کند. این مرکز در سال 1998 بعد از توافق کشور مجارستان و آلمان برای ایجاد مراکز فرهنگی و اطلاعاتی در دو کشور به وجود آمد.

 

کالج زبان در مجارستان

تفریح، ویژگی پنهان

کالج زبان در مجارستان برای متقاضیان دوره‌های زبان تورهای گردشگری با سلف سرویس رایگان به سراسر اروپا برگزار می‌کند و شما می‌توانید وقتی احساس عربت کردید در این تورها شرکت کنید. علاوه بر استفاده از تجهیزات آموزشی عالی و بهترین متد آموزشی به تفریح نیز بپردازید.

جمع بندی

اگر قصد مهاجرت و تحصیل در کشورهای اروپایی را دارید شرکت در دوره‌ی زبان کالج در مجارستان می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای شما باشد. کالج زبان در مجارستان مزیت‌های زیادی را برای متقاضیان خود دارد و بهترین گزینه برای یاد گرفتن زبان و همزمان تفریح است. امیدواریم خواندن این مطالب برای شما مفید بوده باشد.