نحوه اخذ ویزای همراه مجارستان

نحوه اخذ ویزای همراه مجارستان

یکی از روش‌های مهاجرت به مجارستان، اخذ ویزای همراه این کشور است. اگر شما ویزای اقامتی معتبر مجارستان را دارید می‌توانید ویزای همراه درخواست کرده و اعضای خانواده خود را (همسر و فرزندان) به مجارستان منتقل کنید. ما در این مقاله به بررسی نحوه اخذ ویزای همراه مجارستان و شرایط و مدارکی که برای این ویزا نیاز خواهید داشت، می‌پردازیم.

انواع ویزای همراه مجارستان کدامند؟

انواع ویزای همراه مجارستان
انواع ویزای همراه مجارستان

ویزای همراه کشور مجارستان در سه حالت قابل دریافت است که عبارتند از:

۱- اخذ ویزای همراه از طریق ویزای تحصیلی

دانشجویانی که در حال تحصیل در مجارستان هستند می‌توانند برای اعضای خانواده خود دعوت‌نامه ارسال نموده و آن‌ها را به مجارستان بیاورند. دانشجویان می‌توانند در طول دوره تحصیل خود این کار را انجام دهند و طی همان ماه اول ورود به مجارستان، برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود ویزای همراه مجارستان را اخذ کنند. در این زمینه باید متقاضی شرایط ویزای همراه از جمله اثبات تمکن مالی و اثبات رابطه خانوادگی را به سفارت ارائه دهد. همراه دانشجو به محض اخذ ویزا می‌تواند از حق تحصیل و کار در کشور مجارستان بهره‌مند شود.

۲- اخذ ویزای همراه از طریق ویزای کار

افرادی که از طریق ویزای کار به مجارستان مهاجرت کرده‌اند، می‌توانند با ارسال دعوت‌نامه، ویزای همراه را برای خانواده خود اخذ کنند. در این روش، ویزای کشور مجارستان صرفا بر پایه اقامت کاری به اعضای خانواده تعلق گرفته و شامل همسر یا شریک رسمی و ثبت‌شده و همچنین فرزندان زیر ۲۱ سال فرد می‌شود. با اخذ این نوع ویزا نیز همسر فرد متقاضی قادر خواهد بود از حق تحصیل و کار در مجارستان بهره‌مند شود و تنها شرط پیش روی متقاضی، اخذ شماره شناسایی مالیاتی برای کار در این کشور می‌باشد.

۳- اخذ ویزای همراه از طریق ویزای سرمایه‌گذاری

 

اخذ ویزای همراه از طریق ویزای سرمایه‌گذاری

کشور مجارستان در قلب اروپا در یک موقعیت جغرافیایی مهم واقع شده و با داشتن اقتصادی رو به رشد، از سرمایه‌گذاران خارجی استقبال می‌کند. کیفیت مناسب و هزینه کم زندگی در این کشور، دو عامل بسیار مهم هستند که موجب جذب سرمایه‌گذاران و اخذ اقامت مجارستان می‌شوند. ویزای همراه در این حالت برای متقاضیانی صادر می‌گردد که می‌خواهند از طریق خرید اوراق قرضه با تعهد ۵ ساله، در کشور مجارستان سرمایه‌گذاری نمایند. در این حالت نیز مانند دو حالت قبلی، همراه فرد سرمایه‌گذار می‌تواند از حق کار و تحصیل در مجارستان بهره‌مند گردد.

بنابراین به صورت کلی افرادی که ویزای همراه مجارستان را اخذ می‌کنند، می‌توانند در این کشور به کار و تحصیل بپردازند. این افراد جهت صدور مجوز اشتغال باید به اداره کل پلیس اتباع خارجی منطقه محل اقامت خود مراجعه کرده و درخواست خود را ارائه نمایند. اگر متقاضیان با هدف اقامت درخواست مجوز مشاغل پردرآمد را داشته باشند، باید درخواست آن‌ها توسط مقام صلاحیت‌دار مورد ارزیابی قرار گیرد.

مدارکی که برای اخذ ویزای همراه مجارستان نیاز دارید

مدارکی که برای اخذ ویزای همراه مجارستان نیاز دارید
مدارکی که برای اخذ ویزای همراه مجارستان نیاز دارید

در مرحله اول، سفارت مجارستان دلایلی که برای دریافت ویزای همراه کشور مجارستان داده‌اید را بررسی می‌کند. اگر واجد شرایط باشید، می‌توانید فرم‌ها و مدارک مورد نیاز را ارائه دهید و سپس منتظر زمان درخواست مصاحبه حضوری بمانید. مدارکی که برای اخذ این ویزا نیاز دارید عبارتند از:

تمکن مالی:

این نکته را در نظر داشته باشید که متقاضی ویزای همراه مجارستان، باید منابع کافی برای تأمین معاش خود برای بیش از ۹۰ روز در طول اقامت ۱۸۰ روزه خود را داشته باشد. درآمد یا دارایی قانونی متقاضی یا اعضای خانواده‌اش، باید ثابت کند که قادر است هزینه‌های زندگی آن‌ها از جمله اقامت، سفر برگشت و در صورت لزوم، مراقبت‌های بهداشتی را پوشش دهد.

اظهارنامه محضري:

این مدرک نشان‌دهنده حمایت فرد ارسال‌کننده دعوت‌نامه از متقاضی می‌باشد و اسنادی را جهت اثبات توانایی اعضای خانواده در ارائه حمایت مالی (در صورت لزوم) ارائه می‌دهد. این اسناد عبارتند از:

 • گواهی درآمد سال گذشته اعضای خانواده یا متقاضی که توسط مقام مالیاتی صادر شده باشد
 • گواهی درآمد که توسط کارفرما صادر شده باشد
 • صورت حساب بانکی اعضای خانواده یا متقاضی از حساب بانکی موجود در مجارستان
 • گواهی که توسط کارفرما یا مقام مالیاتی صادر شده و درآمد منظم دریافت‌شده از خارج را اثبات می‌کند

اصل و کپی مدرک سکونتی معتبر:

محل اقامت در مجارستان باید یک ملک باشد که در دفتر املاک و مستغلات به عنوان ساختمان مسکونی یا خانه مستقل، مشخص شود. همچنین می‌تواند هر ملک مناسب برای سکونت (حداقل ۶ متر مربع فضای زندگی برای هر شخص) یا یک ملک تجاری مناسب باشد. برای تأیید شرایط اقامتی، به موارد زیر نیاز خواهید داشت:

 • قرارداد اجاره مسکونی برای اثبات اجاره مسکن
 • سند اقامت جهت اخذ ویزای همراه مجارستان
 • سند اثبات مالکیت ملک مسکونی با استفاده از کپی سند مالکیت تصدیق‌شده که از صدور آن بیش از ۳۰ روز نگذرد
 • دعوت‌نامه معتبر با گواهی رسمی که ضمیمه شده است
 • شواهد مستند جهت تأیید رزرو محل اقامت و پرداخت
 • اظهارنامه محضری توسط شخص متقاضی دارای ویزای طولانی‌مدت یا مجوز اقامت مجارستان (کارت اقامت دائم یا موقت)
 • قرارداد از اداره املاک و ارائه یک کپی از آژانس دولتی دارای صلاحیت در رابطه با اعطای مجوز برای خرید ملک

مدرک خدمات جامع بیمه درمانی:

این مدارک باید طبق قوانین سیستم تأمین اجتماعی یا توافق بین‌المللی درمانی بین مجارستان و کشور مبدأ باشند یا اینکه متقاضی منابع مالی لازم برای تأمین هزینه‌های چنین خدماتی را داشته باشد.

 • فرم درخواست تکمیلی جهت اخذ ویزای همراه مجارستان
 • دعوت‌نامه رسمی که مورد تأیید اداره مهاجرت مجارستان باشد
 • مدارک شناسایی برای اثبات روابط خانوادگی
 • فرم درخواست ویزای طولانی‌مدت
 • گواهی ثبت نام
 • پاسپورتی که حداقل ۱۸ ماه اعتبار داشته باشد.

مدت زمان لازم جهت درخواست ویزای همراه مجارستان

هزینه‌ها و مدت زمان لازم جهت درخواست ویزای همراه مجارستان

 • هزینه خدمات اداری مورد نیاز برای اخذ ویزای همراه مجارستان، ۶۰ یورو
 • هزینه خدمات اداری برای این ویزا نیز در صورت ارائه در مجارستان، ۱۸۰۰۰ HUF
 • و هزینه‌ای که باید برای تمدید اجازه اقامت پرداخت شود، 10000 HUF است.

اگر ویزای اقامت معتبر مجارستان را دارید، می‌توانید با درخواست ویزای همراه، کلیه اعضای خانواده‌تان اعم از همسر و فرزندان را نزد خود بیاورید. ذکر این نکته مهم است که فرایند رسیدگی به این نوع ویزا، حدود ۳ الی ۴ ماه زمان نیاز خواهد داشت.

شرایط تمدید ویزای همراه مجارستان چیست؟‌

شرایط تمدید ویزای همراه مجارستان چیست؟‌
شرایط تمدید ویزای همراه مجارستان چیست؟‌

متقاضی می‌تواند با اخذ ویزای همراه مجارستان، حداکثر تا یک سال در این کشور زندگی کند. پس از اتمام زمان ویزا، بدون نیاز به بازگشت به ایران می‌تواند ویزای خود را برای یک سال دیگر تمدید کند. او باید برای تمدید ویزای خود به اداره مهاجرت مجارستان مراجعه نماید. کسی که ویزای همراه کشور مجارستان را دارد، می‌تواند تا ۵ سال ویزای خود را تمدید نماید.

اخذ اقامت دائم مجارستان از طریق ویزای همراه امکان‌پذیر است؟

شما می‌توانید به روش‌های مختلفی مانند تحصیل، کار و سرمایه‌گذاری در مجارستان، ابتدا اقامت موقت و سپس دائم این کشور را اخذ نمایید: این امر بدین صورت انجام می‌شود که پس از ۵ سال اقامت موقت (در صورت نداشتن سابقه کیفری) می‌توانید درخواست اقامت دائم را بدهید. همچنین پس از گذشت ۸ سال از شروع اقامتتان در این کشور، می‌توانید پاسپورت با ملیت مجارستانی خود را اخذ نمایید.

همچنین، متقاضی می‌تواند برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود که ویزای همراه مجارستان را دارند، درخواست ویزا و سپس کارت اقامت دهد. فرزندان متقاضی از تحصیل رایگان در مجارستان (به زبان مجاری) برخوردار خواهند شد.

 سوالات متداول

 • تمکن مالی
 • اظهارنامه محضري
 • اصل و کپی مدرک سکونتی معتبر
 • مدرک خدمات جامع بیمه درمانی

هزینه خدمات اداری مورد نیاز برای اخذ ویزای همراه مجارستان، ۶۰ یورو می‌باشد. هزینه خدمات اداری برای این ویزا نیز در صورت ارائه در مجارستان، ۱۸۰۰۰ HUF بوده و هزینه‌ای که باید برای تمدید اجازه اقامت پرداخت شود، 10000 HUFاست.

کسی که ویزای همراه کشور مجارستان را دارد، می‌تواند تا ۵ سال ویزای خود را تمدید نماید.

شما می‌توانید به روش‌های مختلفی مانند تحصیل، کار و سرمایه‌گذاری در مجارستان، ابتدا اقامت موقت و سپس دائم این کشور را اخذ نمایید.این امر بدین صورت انجام می‌شود که پس از ۵ سال اقامت موقت (در صورت نداشتن سابقه کیفری) می‌توانید درخواست اقامت دائم را بدهید. همچنین پس از گذشت ۸ سال از شروع اقامتتان در این کشور، می‌توانید پاسپورت با ملیت مجارستانی خود را اخذ نمایید.