مشکلات زندگی در مجارستان

کشور مجارستان از کشورهای مرفه نشین اروپایی است که هزینه زندگی در آن نسبت به دیگر کشورهای اروپایی کمتر است. افرادی که سطح زندگی متوسطی دارند در صورتی که درس خود را در رشته‌های پرآمد مانند وکالت، پزشکی، مدیریت و کامپیوتر ادامه دهند، می‌‌توانند زندگی مرفه‌ای را در آینده نه چندان دور تجربه کنند.

مقرون به صرفه بودن هزینه های تحصیل و زندگی در مجارستان، وجود بورسیه های تحصیلی و نبود الزام ارائه مدرک زبان برای اخذ پذیرش در دانشگاه های مجارستان، دانشجویان زیادی را به سمت گرفتن ویزای تحصیلی مجارستان سوق داده است.

در سال‌های اخیر مهاجرت به کشور مجارستان افزایش بسیاری پیدا کرده است، آیا شما از زندگی در این کشور اروپایی چه چیزی می‌‌دانید؟ از مشکلات زندگی در مجارستان خبر دارید؟ این سوال‌هایی است که قبل از مهاجرت به مجارستان بهتر است برای آن پاسخی منطقی پیدا کنید.

ما در ادامه قصد داریم شما را با مشکلات زندگی در مجارستان آشنا کنیم و اطلاعات نسبی در ارتباط با فرهنگ و آداب رسوم آن در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهیم. در صورتی که قصد دارید به این کشور اروپایی مهاجرت داشته باشید ما را تا پایان این نوشتار همراهی کنید.

معرفی کشور مجارستان

مجارستان که به زبان مجاری به آن MAGYARORSZAG می‌‌گویند کشوری است که در مرکز قاره اروپا واقع شده و پایتخت آن شهر بوداپست است. مساحت این کشور 93030 کیلومتر است با جمعیتی معادل 9میلیون و 880 هزار نفر جمعیت‌‌‌‌، و زبان رسمی آن مجاری و واحد پولی مجارستان فورینت است.

پایتخت این کشور، بوداپست، دارای جاذبه‌های گردشگری بسیاری است و جمعیت عظیمی را در خود جای داده است که همین امر، توریست‌های بسیاری را به خود جلب کرده است.

از کشورهای همسایه مجارستان می‌‌توان به اسلواکی، رومانی، اوکراین، اتریش اشاره کرد. در سال 2011 میلادی این کشور توانست بیش از دو میلیون توریست را به خود جلب کند که باعث رونق صنعت گردشگری در این کشور شد.

برای آن که در این کشور بتوانید زندگی راحتی داشته باشید و از مشکلات زندگی در مجارستان بکاهید بهتر است از زبان، دین، آداب و رسوم مردم مجار اطلاعات کاملی داشته باشید.

زبان رسمی این کشور همانطور که گفتیم مجاری است، بیش از 50 درصد مردم این کشور کاتولیک (مسیحی)  هستند و بیش از یک میلیون یهودی نیز در این کشور زندگی می‌‌کنند این در حالی است که مذهب در کشور مجارستان انتخاب دین آزاد است و قانونی جهت محدودیت دینی برای مردم مجار لحاظ نشده است.

زندگی در مجارستان

 

آب و هوای این کشور بسیار معتدل است و تابستان‌هایی گرم دارد این درحالی است که در فصل پاییز و بهار هوا خنک است و در فصل زمستان هوای سردی دارد و گاه این دما به 10 درجه زیر صفر نیز می‌‌رسد. این کشور سرشار از جاذبه‌های گردشگری است که تمام فصل‌های سال هر مهاجری را میتواند مجذوب خود کند.

اگر قصد دارید به این کشور مهاجرت کنید بهتر است از مشکلات زندگی در مجارستان نیز اطلاعات داشته باشید و در ارتباط با مزایا و معایب زندگی در مجارستان تحقیقات لازم را انجام دهید.

بسیاری از مقالات که در ارتباط با مهاجرت به کشور مجارستان نوشته شده‌اند، همگی در ارتباط با مزایای و ویژگی‌های مثبت آن اطلاعاتی را در اختیار شما می‌‌گذارند. این در حالی است که زندگی در هر کشور غیر کشور مادری،می‌‌تواند معایب و مشکلات مخصوص به خود را داشته باشد.

ما در ادامه این نوشتار قصد داریم شما را با مشکلات زندگی در مجارستان آشنا کنیم هر چند که اگر مزایا و معایب زندگی در این کشور را در دو کفه ترازو قرار دهیم مزایایی که مهاجرت به این کشور برای شما به دنبال دارد بیشتر از معایب آن است. اطلاع از مشکلات زندگی در مجارستان می‌‌تواند شما را آگاه سازد که با ذهنی باز به مجارستان مهاجرت کنید.

مهاجرت به کشور مجارستان به چه روشهایی امکان پذیر است؟

مجارستان به دلیل دانشگاه‌های معتبر، هزینه زندگی کم، فرصت‌های شغلی مناسب به یکی از مقاصد برتر مهاجرتی در جهان تبدیل شده است و این کشور به روش‌های مختلفی اقدام به پذیر مهاجر می‌‌کند  که از مهم ترین روش‌های مهاجرت در سال‌های اخیر می‌‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • مهاجرت تحصیلی
 • مهاجرت از طریق ازدواج با یک تبعه مجاری
 • مهاجرت از طریق اشتغال
 • در صورتی که بعد از اتمام تحصیل در یکی از سازمان‌ها و یا ارگان‌های این کشور به صورت رسمی استخدام شوید و کارفرما از شما رضایت کاملی داشته باشد، امکان دریافت اقامت دائم از سوی دولت مجارستان را دریافت می‌‌کنید.
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و یا خرید ملک
 • مهاجرت از طریق تولد فرزند
 • مهاجرت از طریق پناهندگی (که خطرات جانی و مالی بسیاری را برای فرد به دنبال دارد)

معایب و مشکلات زندگی در مجارستان

قبوض خدماتی مجارستان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی گران تر است، سیستم گرمایشی و سرمایشی این کشور به دلیل قدمت معماری آن و وجود آبگرمکن‌های خانگی موجب اتلاف انرژی می‌‌شود که می‌‌تواند هزینه‌های شما را به میزان قابل توجهی افزایش ‌‌دهد که این مورد را می‌‌توان از مشکلات زندگی در مجارستان دانست.

بیش از 60 درصد مردم کشور مجارستان به زبان انگلیسی آشنا نیستند که این امر می‌‌تواند در محیط‌هایی که نیاز به مترجم است، مشکلاتی را برای شما به وجود بیاورد. هرچند دولت مجارستان تمام تلاش خود را می‌‌کند که مترجم‌های ماهری را در این مراکز استخدام کند. این مشکل در بسیاری از کشورهایی که زبان رسمی آن‌ها انگلیسی نیست بیشتر به چشم می‌‌خورد.

هزینه اجاره بها در کشور مجارستان بسیار ارزان است. اما تعمیرات منازل مسکونی بر عهده مستاجر می‌‌باشد و در صورتی که هر یک از وسیله‌های منزل قبل از اتمام قرارداد خراب شود، صاحب خانه در قبال تعمیر آن وظیفه‌ای ندارد و مستاجر باید آن را تعمیر کند. این قانون یکی از قانون‌های سختگیرانه کشور مجارستان است که در برخی مواقع بر ضرر مستاجر است.

پیدا کردن شغل در کشور مجارستان برای خارجی‌ها بسیار سخت است. اگر قصد دارید علاوه بر تحصیل یک شغل پاره وقت داشته باشید، باید تا حدودی با زبان رسمی این کشور آشنا باشید و در صورتی که در یکی از ارگان‌های این کشور استخدام شده‌اید، باید به زبان مجاری تسلط کافی داشته باشید.

 

مشکل پیدا کردن شغل در مجارستان

برای آن که بتوانید با مردم این کشور ارتباط برقرار کنید، بهتر است که بیش از 1000 کلمه مجاری را بلد باشید و معمولا یادگیری این زبان برای افراد غیر بومی می‌‌تواند بسته به استعداد آن‌ها سه ماه طول بکشد.

یادگیری زبان مجاری نسبت به دیگر زبان‌های دنیا سخت تر است و افرادی که در شهر بوداپست زندگی می‌‌کنند، علاوه بر زبان مجاری باید به دو زبان آلمانی و انگلیسی نیز تسلط داشته باشند. دستمزد و حقوق شاغلان در این کشور در مقایسه با کشورهایی چون انگلستان و آلمان کم است.

از مشکلات زندگی در مجارستان می‌‌‌‌توان به مالیات بالای آن اشاره کرد. این کشور 27 درصد مالیات بر ارزش افزوده دارد و میزان مالیات بر درآمد آن نیز  تقریبا 15% است. هرچند زندگی در این کشور هزینه‌های کمتری را برای شما در بر دارد، اما مالیاتی که باید به دولت پرداخت کنید در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار است.

از دیگر مشکلات زندگی در مجارستان می‌‌توان به عدم ثبات آب و هوا اشاره کرد. پیش بینی وضعیت آب و هوا در این کشور دشوار است؛ که این امر می‌‌تواند برای افرادی که به تازگی وارد این کشور شده‌اند شرایط سختی را به وجود بیاورد.

معایب و مشکلات زندگی در مجارستان
معایب و مشکلات زندگی در مجارستان

امنیت کم اجتماعی نیز می‌‌تواند از مشکلات زندگی در مجارستان به حساب بیاید که بهتر است افراد قبل از مهاجرت به این مورد توجه بیشتری داشته باشند. میزان بالایی از سرقت‌هایی که در این کشور انجام می‌‌شود را خارجی‌هایی که به این کشور وارد شده‌اند انجام می‌‌دهند، همانطور که می‌‌دانید این کشور مهاجر پذیر درصد بالایی از افراد خارجی را در خود جای داده است.

مردم مجاری در هر وعده غذایی، غذای بسیاری مصرف می‌‌کنند که طعم و مزه آن امکان دارد مطابق با سلیقه بسیاری از خارجی‌ها نباشد. مردم این کشور به غذاهای تند با ادویه‌های مخصوص به آن منطقه علاقه بسیاری دارند و همچنین غذاهای گوشتی آن‌ها با گوشت خوک آماده می‌‌شود که برای افراد مسلمان خوردن آن جایز نیست.

مردم مجارستان نسبت به خارجی‌هایی که به این کشور مهاجرت می‌‌کنند بدبین هستند. مجاری‌ها نسبت به مهاجرین بیش از حد مشکوک هستند و برخورد دوستانه‌ای با آن‌ها انجام نمی‌دهند که این امر نشات گرفته از حملات پی درپی ترک‌ها، مغولان، آلمانی‌ها و روس‌ها به این کشور است که زخم‌های عمیقی را بر اعتماد این کشور وارد کرده است.

شرایط تحصیل در کشور مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان

بسیاری از دانشجویان و علاقه مندان تحصیل در مجارستان ، این کشور را به عنوان مقصد نهایی تحصیل خود انتخاب کنند. همانطور که می‌‌دانید تدریس در این کشور به زبان انگلیسی انجام می‌‌شود و مدارک این کشور اعتبار بین‌المللی دارد. هزینه‌هایی که یک دانشجو باید برای زندگی در این کشور بپردازد بین 50 الی 60 درصد ارزان تر از دیگر کشورهای اروپایی است که همین امر می‌‌تواند در جذب دانشجوی خارجی تاثیر گذار باشد. اما توجه داشته باشید که این کشور در برخی از رشته‌ها در مقطع کارشناسی دانشجویی را قبول نمی‌‌کند.

مزیت زندگی در کشور مجارستان

مجارستان، یکی از کشورهای مهاجرپذیر و مهم در قاره اروپا، توجه بسیاری از افراد خارجی را به خود جلب کرده است که به دنبال مهاجرت به اروپا هستند. انتخاب مجارستان به عنوان مقصد مهاجرتی، بر اساس بازار کار مناسب و هزینه‌های کم زندگی در این کشور، توجیه می‌شود. در نمودار زیر، حداقل و حداکثر درآمد افراد در مجارستان به استناد شرایط سال ۲۰۲۳ نمایش داده شده است:

مزیت کشور مجارستان

سخن پایانی

مهاجرت به کشور مجارستان آرزوی بسیاری از جوانان است که این تمایل نشات گرفته از زندگی آسان و کم هزینه‌ای است که این دولت برای شهروندانش در نظر گرفته است. اگر قصد سفر به این کشور را دارید بهتر است از مشکلات زندگی در مجارستان آگاهی کاملی داشته باشید تا بتوانید در مجارستان زندگی ایده آلی داشته باشید.

 سوالات متداول

 • مهاجرت تحصیلی
 • مهاجرت از طریق ازدواج با یک تبعه مجاری
 • مهاجرت از طریق اشتغال
 • در صورتی که بعد از اتمام تحصیل در یکی از سازمان‌ها و یا ارگان‌های این کشور به صورت رسمی استخدام شوید و کارفرما از شما رضایت کاملی داشته باشد، امکان دریافت اقامت دائم از سوی دولت مجارستان را دریافت می‌‌کنید.
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و یا خرید ملک
 • مهاجرت از طریق تولد فرزند
 • مهاجرت از طریق پناهندگی

 • قبوض خدماتی مجارستان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی گران تر است.
 • بیش از 60 درصد مردم کشور مجارستان به زبان انگلیسی آشنا نیستند.
 • تعمیرات منازل مسکونی بر عهده مستاجر می‌‌باشد.
 • پیدا کردن شغل در کشور مجارستان برای خارجی‌ها بسیار سخت است.
 • یادگیری زبان مجاری نسبت به دیگر زبان‌های دنیا سخت تر است.
 • از مشکلات زندگی در مجارستان می‌‌‌‌توان به مالیات بالای آن اشاره کرد.
 • از دیگر مشکلات زندگی در مجارستان می‌‌توان به عدم ثبات آب و هوا اشاره کرد.

 • تدریس در این کشور به زبان انگلیسی انجام می‌‌شود و مدارک این کشور اعتبار بین المللی دارد.
 • هزینه‌هایی که یک دانشجو باید برای زندگی در این کشور بپردازد بین 50 الی 60 درصد ارزان تر از دیگر کشورهای اروپایی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *