راهنمای اپلای مجارستان

راهنمای مراحل اپلای برای مجارستان + مشاوره رایگان

اپلای برای مجارستان یکی از روش‌های پرکاربرد برای دریافت ویزای این کشور به حساب می‌آید و معمولا افراد زیادی از این طریق توانسته اند اقامت مجارستان را دریافت نمایند. در واقع مجارستان یکی از معدود کشور‌هایی است که برای دریافت ویزای آن اقدامات سختگیرانه ای وجود ندارد و همین امر سبب شده که افراد، این کشور را پلی برای مهاجرت به دیگر کشور‌ها به شمار آورند.

مقرون به صرفه بودن هزینه های تحصیل و زندگی در مجارستان، وجود بورسیه های تحصیلی و نبود الزام ارائه مدرک زبان برای اخذ پذیرش در دانشگاه های مجارستان، دانشجویان زیادی را به سمت گرفتن ویزای تحصیلی مجارستان سوق داده است.

توجه داشته باشید که یکی از مهم ترین اقدامات برای دریافت اپلای مجارستان، انتخاب مرکز و موسسه ای است که قصد تحصیل در آن را دارید. به بیان دیگر شما ابتدا باید اطلاعات کامل درباره ی محل تحصیل در مجارستان را کسب نمایید تا بتوانید براساس شرایط و ضوابط آن مدارک مورد نظر را تهیه کنید.

برای کسب این اطلاعات پیشنهاد می‌کنیم به یکی از مجموعه‌های مهاجرتی مراجعه کرده و با کارشناسان حرفه ای در ارتباط باشید.

مراحل دریافت اپلای برای مجارستان

همانطور که عنوان شد برخی افراد اپلای مجارستان را همچون سکوی پرتاب برای رسیدن به اهداف بزرگ‌تر می‌بینند. در واقع این افراد سعی می‌کنند با تحصیل در مقاطع پایین تر، در کشور مجارستان راه را برای تحصیل در مقاطع بالاتر در دانشگاه‌های معتبر دنیا فراهم نمایند.

از مهم‌ترین مزایای دریافت اپلای برای مجارستان می‌توان به قابلیت کار کردن در این کشور نیز اشاره کرد. در واقع دانشجویانی که با اپلای وارد دانشگاه‌های این کشور شده اند می‌توانند ساعات فراغت خود را با کار کردن در مراکز معتبر سپری نمایند، این قابلیت تا زمانی که مشغول به تحصیل باشد برای آن‌ها فراهم خواهد بود و می‌توانند از این طریق به کسب درآمد بپردازند.

دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند باید بتوانند نمره قبولی 5 تا 7 از آیلتس بگیرند این در حالی است که نمره قبولی تافل بین 60 تا 80 است. این نمرات برای مقاطع کارشناسی ارشد تغییر کرده و به ترتیب بین 5.5 تا 6.5 و برای تافل بین 70 تا 90 است. البته گفتنی است که برخی دانشگاه‌های این کشور شرایط خاصی برای جذب دانشجو بدون مدرک زبان دارند که می‌تواند یک خبر خوشحال کننده به شمار آید.

 

مراحل دریافت اپلای برای مجارستان

دریافت اپلای برای مجارستان به همراه بورسیه تحصیلی

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در زمان مهاجرت مورد توجه قرار می‌گیرد، هزینه های سفر و اقامت تحصیلی در مجارستان است. این شرایط سبب شده که بسیاری از دانشجویان با داشتن موقعیت‌های عالی تحصیلی، مهاجرت را کنار بگذارند.

بورسیه تحصیلی یک اقداماتی است که توسط برخی از دانشگاه‎ها به دانشجویانی که رزومه ی تحصیلی قوی دارند اعطا می‌شود و بدین ترتیب آن ها می‌توانند تحصیلات خود را در دانشگاه های بزرگ و معتبر بدون صرف هزینه های زیاد ادامه دهند.

بهترین زمان برای دریافت اپلای مجارستان

بدون شک یکی از مهم‌ترین مواردی که در موفقیت شما برای دریافت اپلای مجارستان تاثیرگذار خواهد بود، انتخاب زمان مناسب برای اقدام است. در واقع دانشجویانی که قصد دریافت اپلای این کشور را دارند باید به فراخوان‌های دانشگاه مورد نظر خود توجه داشته باشند تا بتوانند در زمان درست و به موقع اقدام کنند.

البته به یک زمان تقریبی برای تمامی دانشگاه‌ها وجود دارد که بر اساس آن کلیه دانشگاه ها و موسسات آموزش در این کشور در دو نوبت ویژه دانشجو جذب می کنند، این دوره ها در ترم های بهار و پاییز است که معمولا در ماه نوامبر در ترم بهار و ماه فوریه در ترم پاییز خواهد بود.

روش های درخواست ویزای تحصیلی

یکی از مهم‌ترین نکاتی که پیش از دریافت اپلای برای مجارستان باید مورد توجه همه افراد و متقاضیان قرار بگیرد، مدت زمانی است که باید برای دریافت ویزای تحصیلی  مجارستان در نظر بگیرند. توجه داشته باشید که انواع ویزای تحصیلی در این کشور با توجه به مدت زمان دوره‌ها صادر می‌شود، به بیان دیگر افرادی که قصد دریافت اپلای برای مجارستان را دارند باید به خاطر داشته باشند که ویزای صادر شده برای این دوره‌ها بازه زمانی بیش از 3 ماه را دارند و اگر قصد دارید مدت بیشتری در این کشور اقامت کنید می‌بایست به اداره های ثبت نام بیگانگان مراجعه نمایید.

البته گفتنی است که برای دریافت ویزای دانشجویی مجارستان مدارک خاصی مورد نیاز است که باید تهیه کنید، این مدارک شامل موارد زیر هستند:

 • داشتن گذرنامه و پاسپورت با داشتن اعتبار
 • بهره مندی از خدمات بیمه مسافرتی شینگن
 • ارائه عکس جدید با تمام تغییرات به صورت واضح
 • ارائه سند پرداختی به مبلغ 80 یورو برای هزینه ویزای مجارستان
 • نامه ای که نشان دهنده پذیرش شما در یکی از دانشگاه‌های مجارستان باشد.
 • ارائه مدارکی که تمکن مالی شما در بازه سالانه 8 تا 12 هزار یورو را نشان دهد.
 • ارائه مدارکی که ثابت کند در کشور مجارستان مکانی برای اقامت داشتن خواهید داشت.
 • ارائه فرم انگیزشی که اثبات کند شما با هدف و برنامه ریزی خاصی قصد تحصیل در این کشور را دارید
 • اثبات وضعیت مدنی به صورت شفاف با ارائه مدارک معین مانند شناسنامه خود و فرزندان، ارائه سند ازدواج، ارائه مدارک فوت همسر (در صورت فوت)

به خاطر داشته باشید که تمامی مدارک عنوان شده باید با جدیدترین تغییرات ارائه شوند تا در صورت پذیرفته شدن و دریافت ویزا با مشکلات مهاجرتی همراه نباشید.

 

اپلای برای مجارستان

علاوه بر موارد فوق، مدارک تخصصی تری نیز وجود دارد که به منظور دریافت اپلای برای مجارستان باید تهیه شوند، این مدارک با توجه به دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید کاملا متفاوت و قابل تغییر هستند. گفتنی است که مدارک زیر به نحوی می تواند بیانگر فعالیت و سابقه شما در زمان تحصیل در مقاطع پایین‌تر باشد که به شرح زیر هستند:

 • تهیه یک نسخه کامل از CV به روز شده
 • آماده‌سازی یک نسخه کامل از توصیه نامه
 • ارائه دیپلم کامل دبیرستانی تا آخرین مقطع تحصیلی
 • تهیه لیست کاملی از ریز نمرات و ترجمه آن به زبان انگلیسی
 • فراهم نمودن تمامی مدارک شناسایی و تحصیلی به زبان انگلیسی
 • تهیه نمودن کلیه مدارک شناسایی و تطابق آن با پاسپورت شخصی
 • ارائه کپی مدارکی که مدرک تافل، آیلتس و یا PTE شما را تایید نماید
 • زمینه سازی شرایط لازم برای داشتن مصاحبه آنلاین به واسطه اسکایپ یا زوم

گفتنی است که تمامی مدارک عنوان شده تحت عنوان قانون کلی برای دانشگاه‌های معتبر تعیین شده است و افراد برای دریافت اپلای برای مجارستان باید تمامی موارد عنوان شده را تهیه و ارائه نمایند.

بهترین دانشگاه های مجارستان در هر رشته

یکی از مهم‌ترین موارد که پیش از دریافت ویزا و مهاجرت تحصیلی باید مورد توجه افراد قرار بگیرد، انتخاب یک دانشگاه خوب و معتبر بر اساس رشته ی تحصیلی هر فرد است. مجارستان به عنوان یکی از مقاصد معتبر برای افراد و دانشجویانی است که قصد دارند تجارب جالبی از تحصیل در خارج از کشور داشته باشند  و همین امر سبب شده که دانشگاه و مراکز تحصیلی معتبر و متناسب با هر رشته در این کشور ایجاد شود.

دانشگاه کوروینوس، صنعت و اقتصاد بوداپست از بهترین دانشگاه‌های علوم اجتماعی و مدیریت مجارستان هستند که دانشجویان می‌توانند با توجه به معیار های دیگر آن ها را انتخاب نمایند. دانشگاه دبرسن و سنت ایستون نیز در لیست بهترین دانشگاه‌های مهندسی و کشاورزی این کشور به شمار می آیند. اگر قصد تحصیل در رشته های پزشکی در کشور مجارستان را دارید پیشنهاد می‌کنیم در میان لیست برترین دانشگاه های این کشور به سراغ دانشگاه سگد و سملوایز بروید.

 

دانشگاه سگد

گفتنی است که اسامی دانشگاه های معرفی شده از میان نظریات دریافتی از دانشجویانی است که در این مراکز سوابق تحصیلی داشته اند. این امتیاز دهیه علاوه بر دانشجویان توسط اساتید و سایر مراجع ذیربط صورت گرفته است.

نکات و مزایای مهم اپلای برای مجارستان

علاوه بر نکات عنوان شده موارد دیگری نیز وجود دارد که توجه به آن‌ها تاثیر زیادی در دریافت اپلای برای مجارستان دارد و شامل سوالات زیر هستند:

 • برای دریافت اپلای مجارستان نیازی به تمکن مالی نیست، افرادی که از مزیت دریافت بورسیه تحصیلی برخوردار هستند می‌توانند نامه حمایت مالی بورسیه را جایگزین تمکن مالی کنند.
 • مهم‌ترین نکته کلیدی برای اینکه بتوانید از مزایای اپلای این کشور بهره مند شوید می‌بایست شرایط را برای دریافت ویزای تحصیلی مجارستان فراهم نمایید.
 • برترین مزیت دریافت اپلای برای مجارستان این است که افراد می‌توانند از مزیت ویزای همراه و زندگی در کنار خانواده لذت ببرند.
 • در مجارستان می‌توان به صورت رایگان تحصیل کرد! بدون شک تحصیل در کشور‌های خارجی هزینه هایی را به همراه دارد اما با دریافت اپلای برای مجارستان میزان این هزینه‌ها به حداقل است.

نتیجه گیری

اپلای برای مجارستان یکی از راه‌هایی است که به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید با محیط خارج از کشور خود برای تحصیل آشنایی پیدا کنید در واقع مجارستان سکوی پرتاب به سوی موفقیت های آینده است که امکانات و تجارب زیادی را برای شما به همراه دارد.

توجه به برخی نکات برای چگونگی مهاجرت و دریافت ویزای تحصیلی این کشور بسیار حائز اهمیت است و دانشجویان پیش از هر کاری می بایست کلیه اطلاعات لازم را در این باره کسب نمایند. این کار به واسطه مراجعه به وب سایت های حرفه ای یا مراکز مهاجرتی معتبر و در نهایت دریافت مشاوره از کارشناسان حرفه ای امکان‌پذیر است.