اخذ ویزای همراه مجارستان

اخذ ویزای همراه مجارستان

یکی از روش‌هایی که خانواده دانشجویان می‌توانند به مجارستان مهاجرت کرده و اقامت این کشور را دریافت کنند، اخذ ویزای همراه مجارستان است. این کشور اروپایی به ثبات اقتصادی خود معروف است و به دلیل نرخ پایین بیکاری و هزینه‌های کم زندگی، افراد زیادی هر ساله به آن مهاجرت می‌کنند. با ما در این مقاله همراه باشید تا راه‌های اخذ ویزای همراه مجارستان و هرآنچه باید درباره این موضوع بدانید را بازگو کنیم.

کشور مجارستان نیز مانند سایر کشورهای حوزه شینگن، دارای ۳ نوع ویزا است: کوتاه‌مدت، بلندمدت و اقامت دائم یا PR. توجه به این نکته حائز اهمیت است که در امر مهاجرت به این کشور و اخذ ویزای آن، عواملی مانند ملیت و اهداف متقاضی در نظر گرفته می‌شوند. اخذ ویزای همراه مجارستان می‌تواند از طریق تحصیل ، کار در مجارستان یا سرمایه‌گذاری در این کشور انجام شود که در ادامه بیشتر به هر یک از آن‌ها خواهیم پرداخت.

اولین روش اخذ ویزای همراه مجارستان: تحصیل

تحصیل در مجارستان یکی از سریع‌ترین و کم‌دردسرترین روش‌های مهاجرت به شمار می‌رود. متقاضیان می‌توانند از طریق اخذ پذیرش از دانشگاه‌های مجارستان و ویزای تحصیلی آن، به این کشور مهاجرت کنند. سیستم آموزشی مجارستان نیز مانند سایر کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا هستند، پیرو پیمان معاهده بولونیا است. زبان رسمی که برای آموزش در دانشگاه‌های این کشور استفاده می‌شود، انگلیسی،‌ آلمانی و مجاری می‌باشد. برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی مجارستان در برخی از رشته‌های تحصیلی نیاز به شرکت در آزمون‌های ورودی و قبول شدن در آن خواهید داشت.

دانشجویانی که به روش تحصیلی به مجارستان مهاجرت کرده‌اند، ‌می‌توانند با ارسال دعوت‌نامه خانواده خود را به این کشور بیاورند. از همان ماه اول تحصیل، امکان دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال وجود دارد. مهم‌ترین شرطی که باید برای این نوع ویزا داشته باشید، اثبات تمکن مالی و اثبات روابط خانوادگی است. سایر مدارکی که باید برای اخذ این نوع ویزای همراه مجارستان به سفارت ارائه دهید، عبارتند از:

 • فرم درخواست تکمیل‌شده
 • کپی مجوز اقامت همسر
 • دعوت‌نامه رسمی
 • سند ازدواج و گواهی اثبات تمکن مالی
 • پاسپورت دارای اعتبار
 • آدرس محل سکونت در کشور مجارستان
تحصیل
اولین روش اخذ ویزای مجارستان

دومین روش اخذ ویزای همراه مجارستان: کار

یکی دیگر از روش‌هایی که به کمک آن افراد می‌توانند به مجارستان مهاجرت نمایند، اخذ ویزای کار است. یکی از شرایط بسیار مهم برای مهاجرت از طریق این روش، داشتن پیشنهاد کاری از طرف یک کارفرمای مجاری می‌باشد. نرخ پایین بیکاری در مجارستان (۳.۴۶٪) به ایجاد فرصت‌های کاری متعددی برای افرادی که در این کشور به دنبال کار هستند، منجر شده است. برای دریافت پیشنهاد کاری می‌توانید از طریق سایت‌های کاریابی یا موسسات کاریابی معتبر در این کشور، اقدام کنید.

افرادی که موفق به اخذ ویزای کاری مجارستان می‌شوند، می‌توانند برای اعضای خانواده خود دعوت‌نامه فرستاده و آن‌ها را به خود ملحق کنند. در این روش، تنها اعضای خانواده متقاضی می‌توانند ویزای همراه مجارستان را دریافت نمایند. اعضای خانواده عبارتند از همسر یا شریک رسمی زندگی و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال.

همسر و فرزندان فرد متقاضی می‌توانند با دریافت این نوع ویزای همراه، در مجارستان به کار و تحصیل بپردازند و تنها شرط مهمی که باید برای کار کردن داشته باشند، اخذ شماره شناسایی مالیاتی است.

کار در مجارستان
دومین روش اخذ ویزای مجارستان

سومین روش اخذ ویزای همراه مجارستان: سرمایه‌گذاری

مجارستان یکی از بزرگ‌ترین کشورهای اروپایی بوده و فرصت‌های سرمایه‌گذاری زیادی در آن وجود دارند که این روش را به یک راه مطمئن جهت مهاجرت به مجارستان تبدیل می‌کند. این کشور که اقتصادی پویا و فعال دارد، یکی از بهترین مقاصد در اروپا برای افرادی که قصد مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در مجارستان را دارند، به شمار می‌رود.

با سرمایه‌گذاری در این کشور، افراد می‌توانند علاوه بر کسب درآمد، تابعیت و شهروندی مجارستان را نیز کسب کنند. در این روش نیز همانند دو روش قبلی، ویزای همراه به همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال اعطا می‌گردد.

سرمایه گذاری
سومین روش اخذ ویزای مجارستان

در سال ۲۰۲۲ برای اخذ ویزای همراه مجارستان چه مدارکی لازم است؟‌

کشور مجارستان در وهله اول، دلایل شما برای اخذ ویزای همراه را مورد بررسی قرار خواهد داد. اگر شرایط لازم را داشته باشید، می‌توانید مدارک و فرم‌های لازم را ارائه دهید و منتظر زمان مناسب برای مصاحبه حضوری بمانید. مدارکی که باید جهت اخذ ویزای همراه مجارستان به سفارت این کشور تحویل دهید عبارتند از:

 • اثبات تمکن مالی: برای اثبات گواهی تمکن مالی مجارستان شما باید به سفارت اثبات کنید که دارای منابع مالی کافی برای تأمین هزینه‌های زندگی در مجارستان خود برای حداقل ۹۰ روز (در طول مدت اقامت ۱۸۰ روزه) خواهید بود. این منابع مالی باید هزینه‌های اقامت، سفر بازگشت و در صورت لزوم هزینه مراقبت‌های بهداشتی را پوشش دهند.
 • اظهارنامه محضری: این مدرک، حمایت فردی که دعوت‌نامه را برایتان ارسال کرده است به همراه اسنادی برای اثبات توانایی تأمین هزینه‌های اعضای خانواده را نشان می‌دهد. این اسناد عبارتند از:
 1. گواهی درآمد برای شفاف‌سازی درآمد سال گذشته اعضای خانواده یا متقاضی که توسط مقامات مالیاتی صادر شده باشد.
 2. گواهی درآمد که توسط کارفرمای مجاری صادر شده باشد.
 3. صورت حساب بانکی متقاضی در مجارستان یا اعضای خانواده
 • اصل و کپی مدرک سکونت معتبر: محل اقامت متقاضی در مجارستان، باید در دفتر املاک و مستغلات به ثبت رسیده باشد. اسناد زیر برای تأیید شرایط اقامتی لازم هستند:
 1. قرارداد اجاره مسکن
 2. سند اثبات مالکیت مسکن
 3. شواهدی که نشان‌دهنده تأیید رزرو محل اقامت و پرداخت هزینه باشند
 4. قرارداد اداره املاک و یک کپی از آژانس دولتی که صلاحیت اعطای مجوز خرید ملک را دارد
 • مدرک خدمات جامع بیمه درمانی: این مدرک باید به تأیید سیستم تأمین اجتماعی یا توافق بین‌المللی بین مجارستان و کشور مبدأ درآید و یا متقاضی از منابع مالی کافی برای تأمین هزینه‌های درمانی و مراقبتی برخوردار باشد.
 • فرم درخواست تکمیل‌شده
 • دعوت‌نامه رسمی که به تأیید اداره مهاجرت مجارستان درآمده است
 • مدارک شناسایی برای اینکه رابطه خانوادگی را اثبات نمایید
 • فرم درخواست ویزای بلندمدت
 • گواهی ثبت نام و پاسپورت (با اعتبار حداقل ۱۸ ماه)

هزینه‌های اخذ ویزای همراه مجارستان به چه صورت است؟

اگر درخواست ویزای همراه فرد متقاضی به یک نمایندگی دیپلماتیک یا کنسولی ارسال گردد، هزینه‌ای که باید جهت خدمات اداری برای صدور مجوز اقامت پرداخت گردد، ۶۰ یورو است که می‌توان در نمایندگی دیپلماتیک یا کنسولی به یورو یا ارزهای قابل تبدیل دیگر، پرداخت کرد. هزینه خدمات اداری برای این روش در صورت ارائه در مجارستان، ۱۸۰۰۰ فورینت مجاری خواهد بود. علاوه بر این، برای تمدید اجازه اقامت به ۱۰۰۰۰ فورینت مجاری نیاز خواهید داشت.

اگر از طریق هر یک از روش‌های تحصیل، کار یا سرمایه‌گذاری به مجارستان مهاجرت کرده و اقامت معتبر این کشور را داشته باشید، می‌توانید با درخواست ویزای همراه، اعضای خانواده خود (همسر و فرزندان) را به این کشور بیاورید. خوب است بدانید که کل فرایند رسیدگی به ویزای همراه مجارستان حدود ۳-۴ ماه طول خواهد کشید.

چگونه ویزای همراه مجارستان را تمدید کنیم؟‌

اگر موفق به اخذ ویزای همراه مجارستان شوید،‌ می‌توانید تا حداکثر یک سال در این کشور اقامت داشته باشید. پس از طی شدن این مدت زمان، این امکان وجود دارد که بدون بازگشت به کشور خود، درخواست تمدید اعتبار بدهید. برای تمدید اعتبار ویزای همراه، باید به اداره مهاجرت مجارستان مراجعه نمایید. شما تا ۵ سال امکان تمدید ویزای همراه را خواهید داشت.

تمدید ویزا
تمدید ویزا مجارستان

در چه صورتی ممکن است درخواست ویزای همراه مجارستان رد شود؟

اگر به شرایطی که سفارت برای اخذ ویزای همراه در نظر گرفته است توجه نکنید، ممکن است درخواست ویزای شما رد یا ریجکت شود. سایر شرایطی که به رد شدن درخواست ویزا منجر می‌شوند عبارتند از ارائه اسناد و مدارک ناقص، ارائه اطلاعات نادرست، تحویل مدارک مخدوش‌شده. برای تسریع روند رسیدگی به درخواست و صدور آسان ویزای همراه مجارستان، می‌توانید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • اثبات وجود 10000 یورو به ازای هر نفر در حساب بانکی
 • اثبات برخورداری از محل سکونت معتبر

آیا اخذ اقامت دائم مجارستان از طریق ویزای همراه امکان‌پذیر است؟

متقاضیانی که از طریق کار، تحصیل یا سرمایه‌گذاری به مجارستان مهاجرت می‌کنند، می‌توانند ابتدا اقامت موقت و سپس دائم این کشور را دریافت نمایند. اگر متقاضی پس از ۵ سال اقامت موقت در مجارستان هیچ گونه سابقه کیفری نداشته باشد، قادر خواهد بود تا درخواست اقامت دائم بدهد. متقاضی همچنین می‌تواند بعد از گذشت ۸ سال از دریافت اقامت در خاک این کشور، پاسپورت مجارستانی خود را اخذ نماید.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تمامی شرایطی که برای اخذ ویزای همراه مجارستان در سال ۲۰۲۲ نیاز دارید را پوشش داده و به سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم. در کشور مجارستان این شرایط وجود دارد که دارندگان ویزای این کشور، اعضای خانواده‌شان را با خود همراه کنند و از شرایط اقتصادی خوب این کشور برخوردار شوند.