بهترین رشته حوزه پزشکی در مجارستان

کدام رشته حوزه پزشکی در مجارستان مناسب است؟

هر ساله در زمان شروع ثبت نام دانشگاه ها بسیاری از دانشجویان و علاقه مندان به تحصیل در مجارستان درگیر یافتن انتخاب رشته هستند،گاهی اصلا نمی دانند چه رشته ای مناسب آنهاست و یا گاهی حس می کنند به همه رشته ها علاقه دارند و دوست دارند در آنها تحصیل کنند.

سوالات متداولی که آنها می پرسند معمولا اینها هستند:

  • این امکان وجود دارد که برای امتحان دانشگاه پزشکی رشته پزشکی، دندانپزشکی وهم داروسازی را انتخاب کنیم؟
  • کدام رشته در آینده درآمد بیشتری دارد؟
  • کدام رشته آسان تر است؟
  • آیا نمرات دوره های پیش پزشکی مهم است؟

انتخاب رشته شاخه پزشکی

در پاسخ به سه سوال اول می توان مهم ترین عامل را علاقه دانست. علاقه شما به رشته ای که انتخاب می کنید،مهم ترین عامل است. عامل علاقه به شما در رسیدن به موفقیت کمک می کند و انگیزه لازم برای خواندن دروس و گذراندن امتحانات با بهترین نمرات را به شما می دهد.

پس برای انتخاب رشته مهم ترین اصل،داشتن علاقه است. اگر رشته ای را دوست ندارید،به هیچ وجه آن را انتخاب نکنید.

در خصوص سوال آخر،دوره های پیش پزشکی برای آمادگی است و دانشجویان می توانند خود را مورد سنجش قرار دهند و نقاط ضعف خود را شناخته و تقویت کنند. افرادی که در این دوره ها نمرات خوبی کسب می کنند،حتما در دانشگاه هم قبول می شوند.

 

انتخاب رشته: کدام رشته حوزه پزشکی را انتخاب کنم؟

 

مقرون به صرفه بودن هزینه های تحصیل و زندگی در مجارستان،وجود بورسیه های تحصیلی و نبود الزام ارائه مدرک زبان برای اخذ پذیرش در دانشگاه های مجارستان،دانشجویان زیادی را به سمت گرفتن ویزای تحصیلی مجارستان سوق داده است.

مجارستان یکی از کشورهای اروپایی است که در سالهای اخیر به دلایل مختلف مورد توجه بسیاری از مهاجران و علاقه مندان به تحصیل در مجارستان به خصوص دانشجویان قرار گرفته است. هزینه های مقرون به صرفه زندگی،سطح بالای آکادمیک دانشگاه ها و امکان تحصیل بدون الزام به داشتن مدرک زبان،از جمله دلایلی است که مجارستان را یکی از گزینه های مهاجرت به خارج از کشور برای تحصیل کرده است.